دسته‌بندی نشده

بیوگرافی فرماندار رفسنجان و ماجرای فیلم جنجالی که باعث عزل وی شد

بیوگرافی فرماندار رفسنجان

علی اکبر پور محمدی فرماندار رفسنجان در دهه 30 متولد شده و در حال حاضر در آستانه 70 سالگی بسر می برد در 3 اسفند 1400 از سمت خود بدلیل رفتار ناشایست و توهین به یک خبرنگار عزل شد. او سابقه 10 سال شهرداری رفسنجان را در کارنامه خود دارد و از آذر 1400به سمت فرماندار رفسنجان منصوب شده بود.

ماجرای فیلم جنجالی رفتار زشت پورمحمدی فرماندار رفسنجان

یک خبرنگار محلی شب گذشته در نشست مطبوعاتی علی‌اکبر پورمحمدی فرماندار رفسنجان از او در خصوص انتقال آب رودخانه این شهرستان به یکی از پروژه‌های بخش خصوصی سوال می‌کند که با پاسخ غیرمنتظره فرماندار مواجه می‌شود.

براساس فیلمی که در فضای مجازی منتشر شده، این خبرنگار خطاب به پورمحمدی مدعی می‌شود که او به خاطر شتری که در روز اول ورودش به فرمانداری برایش قربانی شده، از یک «فرد معروف» و اقدامش در انتقال آب رودخانه این شهرستان حمایت می‌کند که فرماندار به او پاسخ می‌دهد: «حواست جمع باشد یکبار دیگر تکرار کنید در دهانت می‌زنم.»

انتشار این کلیپ از شب گذشته واکنشهای مختلفی را در پی داشته است. ایمان شمسایی مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشته: «در دهان خبرنگار می‌زنید؟؟ قرار بود مردم ولی نعمت مسئولان باشند. خبرنگار هم صدای مردم است.»

خانه مطبوعات استان کرمان هم در بیانیه‌ای اعلام کرده بود پیگیری‌های خود در خصوص رفتار فرماندار رفسنجان را تا رسیدن به نتیجه‌ی قابل قبول ادامه خواهد داد.

بیوگرافی «علی اکبر پور محمدی» فرماندار رفسنجان و همسرش

حرکت عجیب علی اکبر محمدی

علی اکبر محمدی که چند ماهی از فعالیتش در فرمانداری رفسنجان می گذارد با پاسخ عجیب نسبت به یک خبرنگار جنجالی شد. او در پاسخ به سوال یک خبرنگار که درباره انتقال آب توسط یک فرد معروف پرسیده می شود و فرماندار را به حمایت از این فرد متهم می‌کند می گوید: اگر یک بار دیگر تکرار کنید در دهانت میزنم حواست جمع باشد.

این رفتار علی اکبر محمدی واکنش‌ها و بازتاب های گسترده ای را به همراه داشت و همه کاره را محکوم کردند.

مسئولانی که باید پاسخگو و خدمتگزار مردم باشند چرا باید در پاسخ به سوال به یک خبرنگار اینگونه پاسخی بدهند.

انتصاب علی اکبر پورمحمدی

علی اکبر پورمحمدی فرماندار جدید اشاره رفسنجان در آذرماه ۱۴۰۰ به جای مجید فصیحی هرندی عهده دار این منصب شد.

مراسم تودیع و معارفه علی اکبر محمدی که با حضور معاون سیاسی امنیتی استان کرمان در دانشگاه ولیعصر رفسنجان برگزار شد و او به عنوان فرماندار جدید معرفی گشت.

او در این مراسم عنوان کرد: مسئولیتها در فرهنگ دینی ما امانت هستند و حق نیستند. مسئولیت های یک بار سنگین هستند که بر دوش کسانی است که آن را بر عهده می گیرد.

در این مراسم که با حضور امام جمعه رفسنجان برگزار شد او به این نکته اشاره کرد که مسئولیت و کار طعمه و لقمه نیست بلکه امانتی است که بر عهده افراد گذاشته می‌شود.

رعایت سلسله مراتب پرهیز از خودکامگی و استبداد نسبت به مردم و توزیع بیت‌المال بر اساس عدالت که توصیه حضرت علی نیز می باشد از جمله وظایف مسئولین است. او همچنین تاکید کرد اگر بالاترین عالم ترین و توانمند ترین فرد هم برای کاری گماشته شود.

اما با همکاری نشود به جای نمی‌رسد و از مسئولان خواست که با مردم همکاری و همراهی کنند.

separator line

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا