بهترین چسب برای چسباندن واشر و ترک داخل یخچال چیست؟_65776fb18b5ad.jpeg
بهترین چسب برای چسباندن واشر و ترک داخل یخچال چیست؟_65776fb18b5ad.jpeg

بهترین چسب برای چسباندن واشر و ترک داخل یخچال چیست؟

سرفصل های این مقاله

مراحل تعمیر ترک یخچال و نحوه استفاده از چسب برای ترک داخل یخچال

در اولین قدم برای تعمیر ترک یخچال، یخچال را خاموش کنید و برای تعمیر آستر داخل یخچال، تمام وسایل، قفسه‌ها و کشوها را بردارید. همچنین تمام اقلام را از قفسه‌های درب یخچال خارج کنید.
سطح آستر را در ناحیه‌ای که دچار ترک شده است با یک سنباده آماده کنید. برای جلوگیری از بیشتر شدن ترک، از فشار کافی سنباده برای خراش دادن سطح آستر استفاده کنید.
در زمان کار و استفاده از چسب برای تعمیر یخچال، حتماً از دستکش لاتکس استفاده کنید. با استفاده از اپلیکاتور، یک لایه نازک از چسب سیلیکونی را از ابتدا تا انتهای ترک بمالید. روش دیگر این است که چسب را در اطراف لبه‌های ترک اعمال کنید. درنهایت اجازه دهید چسب خشک شود و سپس آن را با سنباده صاف کنید.

روش تعمیر لاستیک درب یخچال

بهترین چسب برای تعمیر خرابی واشر و ترک داخل یخچال

روزهایی که وجود یک ترک در آستر یخچال شما به این معنی بود که باید یخچال را تعویض کنید، گذشته است و امروزه شما می‌توانید خودتان هم این مشکل را برطرف کنید. اگرچه تعمیر ترک یخچال آسان است، اما بسیاری از مردم نمی‌دانند بهترین چسب برای ترک داخل یخچال چیست.

حتماً بخوانید:

چسب حرارتی چیست و چه کاربردی دارد ؟

چسب حرارتی چیست و چه کاربردی دارد ؟

چسب حرارتی یا چسب تفنگی یکی از ابزارهایی است که بودنش در هر خانه ای لازم است. کارهای بسیار زیادی می توان با این مدل از چسب انجام داد که شاید تا به…

به همین دلیل در ادامه چند نمونه از بهترین چسب برای ترمیم ترک داخل یخچال را معرفی خواهیم کرد:

سوپر چسب سیانواکریلات: این چسب پی.وی.سی شفاف با ویسکوزیته کم و شفاف است و برای تعمیر قطعات PVC یخچال بهترین انتخاب محسوب می‌شود.
چسب قالب گیری سوگرو: کار با این چسب قالب‌گیری آسان است و تا چسب، سخت و سفید و خشک شود، ۲۴ ساعت زمان لازم است. همچنین این چسب ضد آب است.
ژل چسب فوق‌العاده گوریل: در میان انواع دیگر چسب گوریلا، ژل Super Glue به دلیل مقاومت در برابر ضربه و سرما، بهترین چسب برای ترک یخچال در نظر گرفته می‌شود.

چسباندن واشر یخچال

بررسی دلایل به وجود آمدن ترک یخچال

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود یخچال شما ترک بخورد؛ اما شایع‌ترین علت، فشار است. در اغلب موارد، مردم بیشتر از آن چیزی که باید، قفسه‌های یخچال را پر می‌کنند که این افزایش فشار می‌تواند باعث ایجاد ترک در یخچال شود.
یکی دیگر از دلایل ایجاد ترک در داخل یخچال می‌تواند تغییر دمای ناگهانی باشد. اگر تنظیمات یخچال خود را از کمترین به بالاترین درجه تغییر دهید، می‌تواند بر وضعیت بدنه تأثیر بگذارد و ایجاد ترک کند.
ممکن است به دلیل اشتباهات سازنده یخچال ترک بخورد. برخی از برندها ممکن است از آسترهای نازک‌تری استفاده کنند که بیشتر در معرض ترک خوردن هستند.
دلیل آخر می‌تواند به دلیل ضربه باشد. ممکن است بعد از یک روز شلوغ شما یا بچه‌ها مواد غذایی را بدون توجه داخل یخچال بیندازید. یک ضربه محکم می‌تواند برای ایجاد ترک روی آستر یخچال کافی باشد.

 ترک داخل یخچال

بررسی چسب گوریلا

چسب گوریلا به‌شدت در برابر سرما مقاوم است و می‌تواند در دمای ۴۰- تا ۹۰ درجه سانتی‌گراد بدون ترک‌خوردگی مقاومت کند. این مقاومت در برابر دمای بالا باعث می‌شود تا به‌عنوان چسب برای ترک یخچال مناسب باشد.
البته باید توجه کنید که این چسب برای استفاده در تماس مستقیم یا غیرمستقیم با مواد غذایی در نظر گرفته نشده است. علاوه‌بر این، سازنده این چسب توصیه می‌کند که از آن در نزدیکی غذا یا داخل یخچال استفاده نکنید.
بعضی افراد معتقدند استفاده از چسب گوریلا را برای تعمیر آسترهای داخل یخچال مناسب نیست. با این حال، گاهی اوقات پیدا کردن محصولی که بتواند پیوند خوبی با پلاستیک ایجاد کند، دشوار است. حتی اگر نخواهید از این چسب در داخل یخچالتان استفاده کنید؛ می‌توانید از آن برای تعمیر دستگیره‌ها یا هر قطعه پلاستیکی بیرونی استفاده کنید.

اگر از مقاله بالا لذت بردید، پس به مطالب زیر هم سر بزنید:

اشتراک گذاری: