دسته‌بندی نشده

بهترین قیمت و زمان برای خرید بلیط هواپیما

اشخاصی که زیاد خرید می کنند می دانند که خرید نیز راه و روش مخصوصی دارد. این مورد درباره ی خرید بلیط هواپیما هم نیز صدق می کند. در زمان های خاصی می توانید هزینه ی کمتری بابت خرید بلیط هواپیما بپردازید. موردی که همه ی ما میدانیم این است که قیمت بلیط در ایام تعطیل گرانتر است. موارد دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به آن می پردازیم.

لطفا برای مشاهده چارترهای لحظه آخری سام سیر با تخفیف 8% بصورت انلاین، بر روی لینک خرید بلیط هواپیما کلیک نمایید.

نکاتی مهم در مورد بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما:

بلیط هواپیما برای مقصد هایی که پر طرفدار است را زودتر تهیه کنید ولی در مورد موارد دیگر خیلی زود اقدام به خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی نکنید. همچنین اگر قصد سقر در روز های تعطیل را دارید زودتر اقدام به خرید بلیط خارجی یا داخلی کنید.

بهترین روز هفته برای خرید بلیط هواپیما:

سعی کنید روز های آخر هفته را برای مسافرت اتخاب نکنید زیرا هزینه ی بیشتری باید برای خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی در این زمان پرداخت کنید. بهترین روز ها برای خرید بلیط هواپیما، دوشنه و سه شنبه است.

حتی برای خرید بلیط خارجی یا داخلی به ساعت آن نیز توجه کنید. اگر برایتان مهم نیست چه ساعتی به مسافرت بروید سعی کنید در ساعت های صبح زود یا نصفه شب، بلیط هواپیما رزو کنید زیرا در این ساعات قیمت آن ارزانتر است. مزایت های دیگر خرید بلیط هواپیما در صبح زود به شرح زیر است:

  1. پرواز های صبح زود تاخیر کمتری دارند.
  2. فرودگاه خلوت بوده و لازم نیست در قسمت تحویل بار معطل شوید.
  3. در صورتی که از پرواز جا مونید می توانید از پرواز بعد از ظهر استفاده کنید و سفرتان را به روز بعد موکول نکنید.

بهترین ماه برای خرید بلیط هواپیما:

اکثر مردم در ماه‌های سال، ماه‌های اردیبهشت، مهر، آبان و بهمن زیاد به مسافرت نمی روند و این ماه‌ها مطلوب ترین ماه‌های سال به منظور خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی و یا دیگر وسایل نقلیه به شمار می روند..

چطور بلیط هواپیمای مناسب تهیه کنیم؟

بهترین زمان خرید بلیط هواپیما فقط مربوط به هزینه ها نیست مواردی چون تاخیر کم، وجود امکانات و تمام نشدن بلیط هواپیما نیز وجود دارد. چک کردن لحظه به به لحظه ی قیمت ها و موجودیت بلیط خارجی یا داخلی به صورت حضوری کار سختی است بنابراین می توانید از طریق وب سایت سام سیر از این اطلاعات به صورت آنلاین با خبر شوید.

بهترین زمان خرید بلیط چارتری

اکثر مردم می دانند که خرید بلیط هواپیما ی چارتری ارزان تر است. شاید این مورد را ندانیم که در بعضی موارد خرید بلیط خارجی یا داخلی چارتری گرانتر می شود بنابراین خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی چارتری نیز زمان مخصوصی دارد.

چطور بلیط هواپیمای ارزان بخریم؟

اغلب در پرواز های پر تردد و یا همان پر مشتری، آژانس های مسافرتی صندلی های هواپیما را برای مدت زمانی اجاره می کنند و با هر قیمتی که می خواهند آن را در اختیار مردم قرار میدهند. تنها چیزی که مهم است این است که چه زمانی بلیط چارتری ارزان تر را تهیه کنید.

همین مسیر های پر رفت آمد در زمان هایی که در بالا به آن اشاره کردیم مشتری کمتری دارند. در این زمان شما میتوانید از فرصت استفاده کنید واقدام به خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیمای چارتری کنید. به عنوان مثل در روزهای بعد از تعطلیعات مثلا در روز های بعد از عید نوروز که مردم کمتر به مسافرت می روند بهترین زمان برای خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی است.

بهترین قیمت و زمان برای خرید بلیط هواپیما

عوامل تعیین کننده قیمت بلیط هواپیما

همه ی مسافران هنگام خرید بلیط هواپیما خارجی با قیمت های متفاوتی روبه رو شده اند و ممکن است دلیل این قیمت های متفاوت را ندانند. به راستی قیمت های خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما بر چه پایه و اساسی می باشد؟ چرا پرواز داخلی و پرواز خارجی به طور کلی و حتی در نوع خود دارای نوسانات قیمتی می باشند.

در این مقاله با ما همراه باشید تا پارامترهای گوناگون را در این زمینه بررسی کنیم. تعرفه های خرید بلیط هواپیما با توجه به پارامترهایی که به آن ها اشاره خواهیم کرد، مشخص می شود. همان گونه که پیش تر به آن اشاره کردیم خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما را می توان از طریق سیستمی و چارتری انجام داد. هرکدام از آن ها دارای قیمت مشخصی می باشند. این قیمت ها خود به عوامل ذیل بستگی دارد:

کلاس های پرواز هواپیما

نوع و کلاس بندی صندلی های هواپیما از عوامل مهم تعیین قیمت در خرید بلیط هواپیما خارجی و داخلی می باشد که به سه دسته ی درجه 1، تجاری و معمولی تقسیم می شوند. قیمت پایانی بلیط خارجی یا داخلی هواپیما برگرفته از همین سه گروه می باشد. هنگام خرید بلیط هواپیما حتما با نام های کلاس های پرواز آشنا شده اید اما شاید تفاوت آن ها را به طور دقیق ندانید. برای مثال کلاس پروازی درجه یک یا همان فرست کلاس گران ترین بلیط ها را به خود اختصاص می دهد. عده ی کمی به سراغ این پرواز می روند.

با خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما فرست کلاس به مسافران خدماتی در طول پرواز ارائه می شود که با دیگر مسافران متفاوت خواهد بود. مسافران فرست کلاس راحتی و آسایش بیشتری را هم از نظر موقعیتی و هم از لحاظ خوراکی خواهند داشت. این افراد همچنین از همه ی مسافران زود تر سوار شده و زودتر پیاده می شوند.

بلیط هواپیما بیزینس یا تجاری در رتبه ی دوم قرار دارد و قیمت آن نسبت به فرست کلاس کمی پایین تر است. امکاناتی که در طول پرواز خارجی یا داخلی به مسافران کلاس بیزینس ارائه می شود تقریبا مشابه فرست کلاس است. پرواز اکونومی که در جایگاه سوم قرار دارد رایج ترین نوع پرواز است که افراد بسیاری اقدام به خرید بلیط خارجی یا داخلی هواپیما اکونومی می کنند. قیمت آن در مقایسه با دو پرواز دیگر مقرون به صرفه تر است و به همین دلیل است که طرفداران بسیاری دارد.

افرادی که بودجه ی کمتری داشته و صرفا به مقصد خود فکر می کنند و یا اینکه امکانات رفاهی در طول پرواز برایشان اهمیت چندانی ندارد می توانند از این کلاس پروازی استفاده کنند. با خرید بلیط هواپیما خارجی اکونومی در بخشی از هزینه های سفر خود صرفه جویی خواهید کرد.

بهترین قیمت و زمان برای خرید بلیط هواپیما

زمان بندی پرواز با هواپیما

زمان بندی در پرواز داخلی و پرواز خارجی دومین عامل در تعیین قیمت بلیط هواپیما می باشد. افرادی که زودتر برای رزرو یا خرید بلیط هواپیما اقدام می کنند به طور معمول هزینه ی کمتری را بابت آن می پردازند. اما اگر به طور ناگهانی تصمیم به سفر گرفته و در زمان نزدیک به پرواز، بلیط هواپیما خریداری می کنید نباید انتظار هزینه ی کم تری داشته باشید.

اگر با برنامه ریزی روند خرید بلیط هواپیما خارجی را انجام دهید مشکلی پیش نخواهد آمد. انتظار نداشته باشید که بلیط های چارتری را همیشه با قیمت کم تر تهیه کنید. به خاطر داشته باشید در طول هفته دائما قیمت ها را مقایسه کرده و درنهایت خریداری کنید.

هزینه های سفر با هواپیما

عامل دیگری که تعیین کننده ی قیمت بلیط خارجی یا داخلی هواپیما می باشد مسافت پرواز است. هزینه های سوخت هواپیما با توجه به طولانی بودن مقصد سنجیده می شود. پیش از خرید بلیط هواپیما حتما مقصد مورد نظرتان را درست تعیین کنید. قیمت های مختلف آژانس های هواپیمایی را در مقصد مربوطه بررسی کنید.

خدمات و بیمه سفر هوایی

خدماتی که در پرواز داخلی یا پرواز خارجی به مسافران ارائه می شود در قیمت بلیط هواپیما بی تاثیر نیست. از طرفی دیگر هزینه های بیمه هم با قیمت بلیط هواپیما ادغام خواهد شد.

منبع: بلیط خارجی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا