جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
بهترین روش ها برای منجمد کردن کرفس_65786c7e6a374.jpeg
بهترین روش ها برای منجمد کردن کرفس_65786c7e6a374.jpeg

بهترین روش ها برای منجمد کردن کرفس

سرفصل های این مقاله

جدیدترین روش های منجمد کردن کرفس

خواص کرفس بسیار است چنانچه کرفس را سلطان سبزی ها می نامند. در میان هزاران خواص کرفس می توان درمان انواع بیماری های داخلی و پوستی را به دست آورد. فواید برگ و آب کرفس برای تناسب اندام و زیبایی در سرتاسر جهان شناخته و مورد استفاده قرار می گیرد.

خوردن کرفس شما را از دردهای معده، فشار خون بالا، بوی بد دهان، یبوست، ناراحتی های اعصاب، عفونت مجاری ادراری، آرتروز و روماتیسم نجات می دهد. ما در ادامه ی این مطلب به شما آموزش میدهیم که چگونه میتوانید در خانه خودتان کرفس را در فریزر برای مدت زمان طولانی فریز کنید. برای آشنایی با این روش ها لطفا با ما همراه باشید.

جدیدترین روش های منجمد کردن کرفس

چه طور در خانه کرفس منجمد کنیم؟

کرفس را به مقدار مورد نیازتان تهیه کنید و یا مقداری که اضافه هست را کاملا بشویید و تمیز کنید. کرفس ها را باید خوب بشویید تا میکروب های آن از بین برود.

قسمت پایین کرفس محل تجمع ساقه های کرفس میباشد. ساقه ها را بهتر است که یکی یکی جدا کنید تا بتوانید قسمت های پایینی کرفس را خوب شست و شو دهید. قسمت های خشک و سفت شده و زرد شده را با چاقو جدا کرده و تمیز نمایید.

جدیدترین روش های منجمد کردن کرفس

حواستان باشد که ریز کردن کرفس غیر منجمد خیلی آسان تر از کرفس منجمد میباشد. بنابراین کرفس ها را اندازه ای که معمولا خرد میکنید، برش دهید تا بتوانید در خورشت کرفس و یا انواع سالاد استفاده کنید.

خب برای نگهداری از کرفس ها برای طولانی مدت نیاز است که آن ها را سفید کنید. مقداری آب را جوش بیاورید و یک لیوان آب یخ بردارید.

حتماً بخوانید:

کرفس های خرد شده را ابتدا برای مدت سه الی چهار دقیقه داخل آب گرم و سپس در آب یخ قرار دهید تا برانچ شوند. حالا کرفس ها را داخل آبکش بگارید تا آبشان برود و سپس داخل یک سینی می چینیم تا کاملا خشک شوند.

چه طور در خانه کرفس منجمد کنیم؟

حالا کرفس های خشک شده را با توجه به روال خودتان بسته بندی کنید و داخل فریزر قرار دهید.

اگر از مقاله بالا لذت بردید، پس به مطالب زیر هم سر بزنید:

اشتراک گذاری: