دسته‌بندی نشده

بهترین روش برای شستن و نگهداری تیشرت های چاپی

نحوه شست و شوی لباس های چاپی

هنگامی که شما تیشرتی خریداری می کنید، احتمالا مثل همه دوست دارید که برای مدت زیادی از آن استفاده کنید. عوامل متعددی روی کیفیت چاپ روی تیشرت ها تاثیر می‌گذارند که شاید شما تا به حال به آنها حتی فکر هم نکرده باشید. ما تحقیقی انجام داده ایم و این عوامل را مورد مطالعه قرار دادیم و قصد داریم که نکات مهم در رابطه با شست و شوی تیشرت های چاپ طرح دلخواه را بازگو کنیم تا به مرور زمان کیفیت خود را حفظ کنند.

مراقبت از لباس چاپ شده به روش چاپ دلخواه کاملا ضروری و مهم است. این مراقبت هم از فرم لباس و هم چاپ می‌باشد. بینهایت راه وجود دارد که ما می‌توانیم به چاپ روی لباسمان بدون آنکه بفهمیم، آسیب بزنیم. از نحوه شست و شو تا اتو کردن آنها و تقسیم بندی آنها هنگام شست و شو.

بعضی از این موارد در بین انواع روشهای چاپ مشترک است؛ مانند اینکه آن ها را از حرارت دور کنید یا اینکه آنها را پشت و رو کنید. به علاوه بعضی از روش های چاپ احتیاج به مراقبت های مخصوص به خود دارند که در انتهای مقاله به آنها اشاره کرده ایم.

نحوه شست و شوی لباس های چاپی

چگونه تیشرت های چاپی را بشوییم؟

در این مقاله ما به موضوعات مهمی در هنگام شست و شوی لباس های چاپی می‌پردازیم. هنگامی که شما یکی از محصولات ما را خریداری نمودید، آخرین چیزی که ما می‌خواهیم این است که این محصولات خراب شوند. باید تمام این نکاتی که در اینجا آوردیم را مطالعه بفرمایید تا لباس شما برای مدت طولانی برای شما کار کند.

مراحل مراقبت از لباس به این صورت است:

  • آماده سازی
  • ملاحظات نوشته شده روی تگ لباس
  • ملاحظات شست و شو
  • ملاحظات خشک کردن
  • ملاحظات اتو کردن
  • ملاحظات نگه داری کردن

آماده سازی

هنگامی که شما چیز جدیدی می‌خرید، اعم از اینکه ماشین باشد یا سگ، بشقاب، تیشرت یا هر چیز دیگر، شما باید بدانید که چگونه از آن مراقبت کنید! افرادی که به شما آموزش می دهند که چگونه این کار را انجام دهند، افرادی هستند که شما تمایل دارید از آنها خرید کنید، که خب منطقی هم هست. بنابراین قبل، هنگام یا بعد از خرید، مطمئن شوید که موارد لازم را می دانید.

قبل از اینکه تیشرتهای چاپ شده خود را طبق روال خاصی بشویید، مطمئن شوید که آنها تازه چاپ نشده اند. تیشرتهای چاپ شده به روش چاپ دلخواه حداقل به 24 ساعت زمان نیاز دارند تا شسته شوند. دلیل فنی این است که جوهر برای اینکه به خورد پارچه برود نیاز به زمان دارد و این زمان حداقل یک روز طول می‌کشد.

برای اینکه مطمئن شوید که تیشرت دچار ترک یا پوست پوست شدن نمی‌شود، تیشرت را از وسط بگیرید و بکشید و مطمئن شوید که تمام قسمتهای چاپ به همان صورت باقی می‌مانند. همچنین انگشتان خود را روی مرز چاپ بکشید و مطمئن شوید که که طرح مورد نظر روی تیشرت کامل خشک شده است.

همچنین یک تست دیگری که می‌توانید انجام دهید این است که مقداری اب روی قسمت چاپ شده بپاشید. سپس با استفاده از یک پارچه یا دستمال سفید روی قسمت چاپ شده بکشید. در صورتی که پس از کشیدن پارچه مقداری رنگ روی آن ماند، احتمال زیاد این است که با شستن تیشرت، طرح آن از بین برود.

تگ روی لباس چی؟

تگهای روی لباس در رابطه با چاپ طرح دلخواه نقش خاکستری ایفا می‌کنند. زیرا بعضی از این تگ ها به طور کلی با تیشرت خام می‌آید و قرار نیست که بداند روی این تیشرت چه نوع چاپی اجرا خواهد شد. هنگامی که روی یک تیشرت ساده یک طرح چاپ می‌شود، دچار تغییر ساختاری می‌شود و شما باید با آن به عنوان یک محصول جدید رفتار کنید. به طور کلی می‌توان گفت که لیبلها خیلی در مورد فرایند چاپ آگاهی ندارند.

شستن تیشرت به روش ساده

می‌توان گفت که روشهای زیادی وجود دارند که می‌توان با آنها یک تیشرت را شست. قبل از اینکه به فکر شستن لباس ها باشید، این را به خاطر داشته باشید که لباسها را جداسازی کنید. رنگهای روشن را از رنگهای تیره؛ و همچنین لباس های جین را از تیشرت ها (زیرا امکان پوسته شدن چاپ روی تیشرت می‌باشد)

همچنین یک نکته دیگر را رعایت کنید. تیشرت ها را پشت و رو کنید و اجازه ندهید که هنگام شست و شوی لباسها، به همدیگر سایش پیدا کنند. این نکته فقط در مورد تیشرتهای چاپی صدق نمی‌کند. بهتر است که لباس هایی که روی آنها هر طرحی با هر روشی که چاپ شده است را پشت و رو کنید. این تکنیک همچنین از کم رنگ شدن طرح روی تیشرت به مرور زمان نیز جلوگیری می‌کند.

چگونه تیشرت های چاپی را بشوییم؟

هنگامی که شما این کارها را انجام دادید و آماده بودید که لباس ها را داخل ماشین بیندازید، با آنها به آرامی برخورد کنید. از سفید کننده ها و شوینده های قوی، حتما پرهیز کنید.

از یک صابون ملایم استفاده کنید تا تیشرت شما هم خوشحال شود! آخرین چیزی که هنگام شست و شوی تیشرت ها باید لحاظ کنید این است که بدانید برخلاف باور عموم شستن با آب سرد نیز باعث تمیز شدن تیشرت می‌شود. یک بازی برد برد برای شما و تیشرت می‌باشد. شما از تیشرتتان در مقابل پاک شدن طرح روی آن محافظت می‌کنید و همچنین مصرف برق شما نیز کمتر می‌شود.

چگونه خشک کنیم؟

بهترین راه برای خشک کردن لباس استفاده از روش سنتی است. این روش برای طول عمر و حفظ کردن فرم تیشرت شما عالی است. زیرا حرارت تولید شده از خشک کن و آب داغ در ماشین لباسشویی، از دلایل اصلی آب رفتن تیشرت شما می‌باشد، به خصوص هنگامی که تیشرت شما کتان می‌باشد.

هنگامی که شما به روش سنتی، لباس خود را روی طناب آویران می‌کنید، مطمئن شوید که از نور مستقیم آفتاب به دور می‌باشد. نور مستقیم که از خورشید ساطع می‌شود برای رنگ روی تیشرت مضر می‌باشد. شما ممکن است بپرسید، خب چجوری تیشرت رو هنگامی که در روز و زیر آفتاب می‌پوشیم، مشکلی ندارد. جواب این است که هنگامی که شما تیشرت را به تن دارید، نور آفتاب معمولا به طور مستقیم برای ساعتها به آن نمی‌تابد.

چگونه اتو کنیم؟

بهترین روش برای اتو کردن تیشرت شما، این است که آنها را اصلا اتو نکنید! گرما دشمن درجه یک چاپ روی لباسها می‌باشد؛ و اتو هم خطرناکترین سلاح. خیلی از موارد هنگام اتو کردن می‌تواند مشکل ایجاد کند.

از آب شدن طرح روی لباس تا سوزاندن تیشرت. اگر شما واقعا اصرار به اتو کردن تیشرتتان دارید، آن را با احتیاط کامل انجام دهید. توصیه می‌کنیم که از حداقل دمای اتو استفاده کنید، لباس را پشت و رو کنید. برای احتیاط بیشتر هم از یک پارچه بین تیشرت و اتو استفاده کنید. از فعال کردن حالت بخار اتو هنگام اتو کردن خودداری کنید تا از به فنا رفتن تیشرتتان جلوگیری شود.

بهترین شیوه مراقبت از لباس های چاپ شده

لباسهایتان را کجا نگهداری کنید؟

این قسمتی است که احتمالا شما به فکرتان هم خطور نمی‌کرد که مهم باشد و آن نحوه نگهداری لباسها می‌باشد. بعضی ها داغش رو دوست دارند و بعضی ها سردش را؛ ولی لباس ها هیچکدام را دوست ندارند. از این رو هنگامی که به دنبال نقطه مناسبی برای نگهداری لباس می‌گردید، از جای بسیار گرم و بسیار سرد دوری کنید. موارد دیگر جای تمیز، خشک و تاریک می‌باشد. لباس ها هم هوای تمیز را دوست دارند!

اتو کردن تیشرت

هنگامی که شما جای مناسب را پیدا کردید، از تا کردن آنها پرهیز کنید. لباس های خود را لوله کنید و آنها را جایی در کمد خود قرار دهید. این کار از دفرم شدن و چین خوردگی طرح جلوگیری می‌کند. همچنین از وسوسه شما برای اتو کردن این تیشرت ها نیز احتمالا جلوگیری می‌کند.

بهترین شیوه مراقبت از لباس های چاپ شده

تیشرتهای تولید شده به روشهای خاص دیگر هست که با روش های ذکر شده اندکی تفاوت دارند. هنگامی که شما طرز مراقبت از این تیشرتها را یاد بگیرید، شما بهترین طول عمر را از محصولات خود می‌گیرید.

مراقبت های مربوط به تیشرتهای گلدوزی شده

لباس های گلدوزی شده هنگام شست و شو و خشک کردن، احتیاج به مراقبت ویژه ای دارند . قبل از اینکه هر کاری اعم از شستن، خشک کردن یا اتو کردن کنید، باید مطمئن شوید که الیاف پارچه رنگ را تثبیت کرده اند.

برای این کار همانطور که قبلا گفته بودیم شما با استفاده از یک پارچه سفید و با مرطوب کردن آن و کشیدن روی قسمت های رنگ شده، از خشک بودن رنگها مطمئن می‌شوید. اگر شما نشانه ای از پس دادن رنگ مشاهده کردید، دست نگه دارید، و با استفاده از دستگاه پرس حرارتی نسبت به خشک شدن رنگهای تیشرت اطمینان حاصل نمایید.

توجه داشته باشید که از مواد شیمیایی قوی مانند سفید کننده ها یا پودر های با آنزیم استفاده نکنید. سعی کنید که از هیچ ماده ای استفاده نکنید که روی سطح گلدوزی سایش ایجاد کند. هنگامی که کار شست و شو به پایان رسید، لباس را سریع بردارید و آن را به خشک کن منتقل کنید. همان طور که گفتیم مراقب باشید که سطح گلدوزی هنگام خشک شدن به جایی ساییده نشود.

اگر لازم است که حتما آن را اتو کنید، به نکات زیر توجه کنید. مطمئن شوید که لباس به طور کامل خشک شده است؛ از اتوی بخار اکیدا خودداری فرمایید و آن را در حال خشک تنظیم نمایید. لباس را همیشه پشت و رو کنید و در هر طرف یک لایه پارچه اضافه کنید تا از قسمت گلدوزی محافظت کامل به عمل آید.

مراقبت از تیشرتهای چاپ شده به روش سیلک

شما لازم است که حتما روش شست و شوی لباسهای چاپ شده با چاپ سیلک را آشنا باشید. اگر شما در زمینه نگه داری از لباس محافظه کار هستید، آن را در محلولی از آب و سرکه سفید غوطه ور کنید تا رنگهای آن کاملا تثبیت شوند.

قبل از اینکه لباس ها را داخل ماشین لباسشویی قرار دهید، لباس را حتما پشت و رو کنید. این یک کار دو ثانیه ای است که مانند یک محافظ در برابر کم رنگ شدن لباس می‌باشد. ماشین لباسشویی را در دمای پایین و برای مدت کوتاهی روشن کنید تا لباسها را بشوید.

دمای بالا و چاپ سیلک، ترکیب مناسبی با همدیگر تشکیل نمی‌دهند. این بدین معنی است که این لباس ها را تا حد ممکن با آب سرد بشویید و هنگام خشک کردن آنها را در حالتی که پشت و رو می‌باشد به صورت طبیعی خشک کنید. همچنین هنگام اتو دقت مضاعف کنید تا از برخورد مستقیم با اتو در امان بمانند.

شستن تیشرتهای تولید شده به روش سابلیمیشن

ملاحظات در رابطه با لباسهای چاپ شده به روش DTG

چاپ مستقیم نیز ملاحظات مخصوص به خود را در هنگام شست و شو دارد. علاوه بر اینکه آن را پشت و رو می‌کنید، ملاحظات دیگری نیز وجود دارد. هنگامی که آن را می‌خواهید بشویید به هیج وجه از یک فرچه استفاده نکنید. اگر قسمت چاپ شده با فرچه تماس پیدا کند، تضمین می‌کنیم که چاپ از بین می‌رود. همچنین این را به یاد داشته باشید که از چلاندن محکم تیشرت خود پرهیز کنید، یا حتی خشک کردن آن با دستگاه خشک کن. جایی را در سایه پیدا کنید و لباس خود را از آن آویزان کنید تا اینکه خشک شود.

حتماً بخوانید:

شستن تیشرتهای تولید شده به روش سابلیمیشن

شستن تیشرتهای چاپ شده به روش سابلیمیشن هم مشابه شستن تیشرتهای چاپ شده به روش چاپ مستقیم می باشد. دشمن اصلی چاپ روی تیشرت شما آب داغ می باشد. آب داغ چاپ سابلیمیشن را چه روی تیشرت و چه چاپ روی ماگ از بین می برد. هنگام شست و شوی این تیشرتها، حتما آنها رو پشت و رو کنید. از آب سرد استفاده کنید و از اتو زدن آنها خودداری کنید.

خوشبختانه، این نکته ها در صورتی که رعایت کنید، باعث می‌شود که بهترین عمر و کیفیت را از تیشرت یا هودی یا دورسی که به صورت چاپی تولید شده است، بگیرید. این یک رابطه شکننده بین صاحب تیشرت و خود تیشرت می‌باشد. همچنین از اینکه بی خیالی طی کنید و آن را با سایر لباس ها داخل ماشین لباس شویی بیندازید، پرهیز کنید. کمی فکر کنید و این اجازه را به تیشرتتان بدهید که بیشتر عمر کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا