دسته‌بندی نشده

بهترین روش‌های تمیز کردن اسپیکر گوشی | نکات طلایی درباره آن

روش های ساده تمیز کردن اسپیکر گوشی

یکی از مشکلاتی که ممکن است ما در طول زمان با آن روبرو شویم، آلوده شدن “اسپیکر گوشی” است.
گوشی ها یکی از وسایل پرکاربرد و محبوب هستند که‌این روزها دیگر هر یک از افراد جامعه‌در هر رده‌سنی یکی از این گجت های هوشمند را دارند و از آن برای ارتباط و استفاده‌از صفحات مجازی استفاده‌می‌کنند. با این حال این گجت هوشمند بیشتر به‌عنوان مغز دوم هر یک از ما انسان ها شناخته‌می‌شود و طبیعتا باید از آن به‌بهترین شیوه‌ممکن نگهداری شود.
به‌همین دلیل توصیه‌می‌شود هر چند مدت یکبار از اطلاعات داخل گوشی یک نسخه‌بکاپ تهیه‌کنید که‌بنابر دلایل مختلف بعد از هر اتفاقی که‌برای گوشی پیش بیاید، اطلاعات شما از بین نرود. اما مشکل دیگری که‌ممکن است برای گوشی پیش بیاید این است که‌نسبت به‌ساختارش ممکن است، کثیف و آلوده‌شود.

برای مثال خواه‌ناخواه‌گلس گوشی می‌تواند در هر محیطی آلوده‌شود چرا که‌ممکن است با قرار دادن در جیب، تایپ با دستان آلوده، قرار دادن در کیف آلوده‌و… مرکز آلودگی ها و میکروب ها شود و باید هر روز یکبار آنر با استفاده‌دستمال تمیز و مواد مناسب اقدام به‌تمیز کردن قاب جلویی گوشی کنیم.
اما آیا تنها قاب جلویی گوشی آلوده‌می‌شود؟ خیر! زمانی گوشی در محیط الوده‌قرار می‌گیرد، نه‌تنها قاب جلویی بلکه‌سوکت ها، اسپیکر، بلندگو جلویی و… از گوشی نیز آلوده‌می‌شود و به‌مرور می‌تواند منبع آلودگی ها باشد. از این رو در ادامه‌این مطلب از دلگرم قصد داریم شما را با 2 روش ساده‌برای پاک کردن اسپیکر گوشی آشنا سازیم. همراه‌ما باشید.

 تمیز کردن اسپیکر گوشی

چگونه‌ اسپیکر گوشی را تمیز کنیم؟

روش اول ؛ استفاده‌از لوازم جانبی ساده

روش اول نسبت به‌روش دوم بسیار ساده‌تر و آسان می‌باشد و توصیه‌ما این است که‌اگر برای شما ممکن است، این روش را انتخاب کنید. برای انجام این روش شما نیاز به‌یک قلمو یا گوش پاک کن، خلال دندان و یک دستمال تمیز دارید. بعد از انتخاب و جمع آوری این مواد اولیه‌طبق مراحل ذیل ادامه‌دهید.

1- در اولین قدم شما باید با استفاده‌از خلال دندان، به‌آرامی و به‌گونه‌ای که‌به‌اسپیکر گوشی آسیبی نرسد، شروع به‌پاک کردن اسپیکرهای گوشی کنید. اسپیکر گوشی شما به‌دو دسته‌تقسیم می‌شود که‌اولین آن متعلق به‌اسپیکر جلویی یعنی اسپیکر مکالمه‌و دومی نیز اسپیکری است که‌مناسب پخش موسیقی است. در این مرحله‌هر دو را با استفاده‌از خلال دندان به‌آرامی تمیز کنید.

2- در قدم دوم باید با استفاده‌از یک قلمو یا یک گوش پاک کن، مواد آلوده‌و جدا شده‌از اسپیکر را پاکسازی کنید و فقط توجه‌داشته‌باشید که‌حتما هر باری که‌قلمو را وارد هر اسپیکر می‌کنید، آنرا تمیز کنید و سپس مجددا از آن برای تمیز کردن اسپیکرهای دیگر استفاده‌کنید. در غیر اینصورت آلودگی تنها از بخشی به‌بخشی دیگر از گوشی منتقل می‌شود.

چگونه اسپیکر گوشی را تمیز کنیم

3- در نهایت می‌بایست با استفاده‌از یک دستمال تمیز که‌تاکنون از آن استفاده‌نکرده‌اید، اقدام به‌تمیز کردن ذرات آلوده‌ای که‌از گوشی جدا شده‌اند، کنید. اینک اسپیکر گوشی شما تمیز شده‌است و می‌توانید این فرایند را هر ماه‌حداقل یکبار برای تمیز بودن گوشی استفاده‌کنید.

روش دوم ؛ استفاده‌از اسپری هوای محبوس

دومین روش برای تمیز کردن اسپیکر گوشی این روش بیشتر برای افراد متخصص کارآمد می‌باشد و می‌تواند برای پاک کردن و تمیز کردن اسپیکر و سوکت های گوشی موثر واقع شود. با این حال اگر شما نیز قصد دارید تا هر چه‌راحت تر اسپیکرهای گوشی را تمیز کنید، می‌توانید از این روش استفاده‌نمائید. برای استفاده‌از این روش شما نیاز به‌اسپری هوا و قلمو تمیز دارید.
سپس ابتدا با استفاده‌از نی مخصوصی که‌متعلق به‌اسپری است باید استفاده‌کنید و این به‌گونه‌ای است که‌باید ابتدا نی را وارد اسپری کنید و سپس با استفاده‌از باد محبوس در آن برای پاک کردن اسپیکر استفاده‌نمائید. در نهایت می‌توانید با استفاده‌از یک قلمو تمیز مواد آلوده‌که‌بیرون آمده‌است را پاکسازی کنید. به‌همین سادگی! هم اکنون اسپیکر گوشی شما تمیزتر از روزهای اول می‌باشد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا