اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
برگرد به فرستنده! چرخش ۱۸۰ درجه‌ای موشک روسی و برخورد به لانچر خودی + ویدیو_62b6ee875d72e.jpeg
برگرد به فرستنده! چرخش ۱۸۰ درجه‌ای موشک روسی و برخورد به لانچر خودی + ویدیو_62b6ee875d72e.jpeg

برگرد به فرستنده! چرخش ۱۸۰ درجه‌ای موشک روسی و برخورد به لانچر خودی + ویدیو

ویدیویی از یک سیستم دفاع هوایی چموش روسی در منطقه لوهانسک دیده می شود که موشک پرتابی لحظاتی پس از پرتاب، بازگشت ۱۸۰ درجه ای داشته و تقریباً دقیقاً به همان محلی برخورد می کند که از آن پرتاب شده بود. این ویدیو در ساعات اولیه روز گذشته در نزدیکی شهر آلچوسک در ۵۵ مایلی جنوب سورودونتسک گرفته شده است، جایی که شدیدترین نبردها بین نیروهای روسی و اوکراینی در جریان بوده است. بر اساس گزارش ها، این سیستم دفاع هوایی که احتمالاً S300 بوده است توسط نیروهای جدایی طلب اوکراینی تحت حمایت روسیه مورد استفاده قرار می گرفته است.

اختلال فنی در موشک زمین به هوای روسی و برگشت به لانچر خودی

اختلال فنی در موشک زمین به هوای روسی و برگشت به لانچر خودی

دلیل نقص عملکرد این سیستم دفاع هوایی مشخص نیست و برخی گمانه زنی کرده اند که شاید به خاطر هک شدن یا جمینگ با پهپادهای پرسه زن اوکراینی رخ داده باشد که البته بعید به نظر می رسد. بعد از برخورد موشک با لانچر پرتابش، انفجار بزرگی ایجاد می شود و بارانی از انفجار و جرقه اطراف محل برخورد را روشن می کند، اتفاقی که در اثر منفجر شدن سوخت موشک صورت می گیرد. بر اساس گزارش های محلی، در اثر این حادثه یک آتش سوزی در فاصله نزدیک به ساختمان های مسکونی منطقه رخ داده است. هیچ گزارشی در مورد تلفات نیروهای روسی یا جدایی طلبان اوکراین در این حادثه مخابره نشده است. اتفاق مشابهی در سال ۲۰۱۸ در عربستان سعودی رخ داد وقتی یک سیستم دفاع هوایی پاتریوت ساخت ایالات متحده برای رهگیری موشک های بالستیک پرتاب شده توسط نیروهای حوثی یمن پرتاب شد اما برگشته و به منطقه ای مسکونی در شمال شرقی ریاض اصابت کرد.

اختلال فنی در موشک زمین به هوای روسی و برگشت به لانچر خودی

نوشته های مشابه

اوکراین در بیش از سه ماه جنگ با روسیه توانسته به خوبی از پهپادهای پرسه زن استفاده کند، به ویژه پهپادهای ترکیه ای بایراکتار تی بی ۲ که برای هدف قرار دادن اهداف باارزش استفاده شده و سیستم های دفاع هوایی روسی در متوقف کردن آن ناکام بوده اند. با این وجود، روسیه با آتش توپخانه متمرکز موفقیت های بیشتری کسب کرده و از این توپخانه برای به تسخیر درآوردن آرام آرام مواضع نیروهای اوکراینی در منطقه سورودونتسک استفاده کرده اند، پیروزی که به بهای ویرانی کامل شهر به دست آمده است.

اختلال فنی در موشک زمین به هوای روسی و برگشت به لانچر خودی

در واکنش به توپخانه روس ها، اوکراینی ها از غرب درخواست تحویل سیستم های توپخانه ای دوربرد با دقت بالا را کرده اند زیرا مهمات توپخانه های خودی به اتمام رسیده و روسیه مرتباً کارخانه های تولید مهمات و انبارهای مهمات اوکراین را مورد هدف قرار می دهد.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.