دسته‌بندی نشده

برای سفید شدن پوست نوزاد چه باید کرد؟

برای روشن شدن پوست جنین باید چی بخوریم و چیکار کنیم ؟

به گزارش دلگرم : پیش از ادامه مطلب این نکته را بدانید که زیبایی جنین، رنگ پوست، رنگ چشم، رنگ موها و به طور کلی ظاهر جنین، یک مساله ژنتیکی است و آن را از پدر و مادر به ارث می برد و راهکارهای ارائه شده ممکن است بتواند در ظاهر جنین تاثیر بگذارد، اما قطعی نیست. اگر می خواهید کودک تان رنگ و پوست خوب و کبد سالمی داشته باشد باید در زمان بارداری به سراغ دوست های کبد چون روغن زیتون بروید.
برای زیبا شدن و خوش رنگ شدن نوزاد در دوران بارداری روغن ماهی، کره، روغن نباتی، خیار، کاسنی، کاهو، هویج، عناب، زرشک و نعنای دم کرده بخورید. میوه و سبزیجاتی که دارای ویتامین ث هستند در رنگ و روی نوزاد موثر است و باعث زیبا شدن نوزاد می شود.

راههای سفید شدن پوست جنین

اصول تغذیه‎ای که مرد برای نوزاد زیبا باید رعایت کندبعضی از غذاها باعث تقویت قوای جنسی می‌شود و اسپرم قوی‌تر می‌کند.برای درمان ناتوانی جنسی باید انجیر، زیتون و آب لیموترش را مصرف کند. حتی الامکان هر روز صبح ناشتا یکی از میوه‌های گلابی، به، انارشیرین، سیب درختی را میل کند.معجون شیر گردو و خرما تاثیر زیادی روی زیبایی فرزند دارد و هم چنین مغز بادام و مغز بو داده، تخمه‎ خربزه نیز قوای جنسی مرد را تقویت داده و در زیبایی فرزند موثر است.

زیبا شدن نوزاد

اگر می خواهید نوزادتان مو بور باشد

در شرایط زیر ممکن است ویتامین D به جنین نرسد و موی نوزاد بور شود: مادر باردار زیاد جلوی نور آفتاب نباشد. مادر باردار زیاد حمام کند. اگر می خواهید نوزادتان مو سرخ باشداگر آفتاب به میزان کافی به بدن مادر باردار نرسد یا ویتامین D لازم دریافت نکند، موی نوزاد سرخ می شود و پوست او چربی کمی دارد. نکات زیادی قبل از بارداری وجود دارد که بر روی زیبایی فرزند تاثیر عمده‎ای دارد که در زیر به معرفی آنها می پردازیم. تغذیه‌ی خوب و سالم در تولد نوزاد سالم و زیبا و باهوش نقش مهمی دارد. مصرف رب انار در هنگام بارداری علاوه براینکه از ویار خوردن خاک، مهر، زغال، برفک یخچال نجات می‎دهد، تاثیر زیادی در زیبایی نوزاد دارد.

مصرف آب اناناس به همراه یک قاشق عسل برای نظافت، زیبایی و شادابی پوست مادر و جنین مفید است.سویا حاوی مواد معدنی غنی و ویتامین‌های D ،B2 ،A است و مصرف آن برای زنان باردار و جنین بسیار مفید است. همچنین سیب در زیبایی کودک نیز نقش زیادی ایفا می‎کند. اگر در ماه هشتم بارداری به دفعات بر سیب سرخ سوره یوسف خوانده شده و زن باردار بخورد کودکی زیبا خواهد داشت. مصرف لوبیا و به عادت ماهانه را مرتب و از سقط جنین جلوگیری میکند. مصرف انجیر و شنبلیله از ریزش مو جلوگیری کرده و سبب افزایش مو می‎گردد.

اگر می‎خواهید نوزادی با چشمان شهلا و زیبا داشته باشید توصیه می‎شود مصرف رازیانه و بادیان را فراموش نکنید. مصرف به خطر سقط جنین را کاهش داده، نوزاد را خوش آب و رنگ کرده و از ویار زنان باردار جلوگیری می‎نماید.خوردن خربزه درهنگام بارداری باعث زیبایی جنین خواهد شد.زیبا شدن جنین، تغذیه مناسب قبل از بارداریخورد عسل به زنان باردار توصیه می‌شود، زیرا دارای قند، آهن، پتاسیم، کلسیم، منگنز، سدیم و فسفر است.شلغم به خاطر داشتن کلسیم و فسفر برای رشد و نمو و استحکام استخوان بندی نافع است لذا خوردن آن به زنان باردار و شیر ده توصیه می‌شود.به زنان باردار شیر بنوشانید زیرا شیر در مشاعر کودک تاثیر نیکویی خواهد داشت. مصرف آویشن شیرازی پونه و بابونه و غوره برای زنان باردار مفید نیست زیرا باعث سقط جنین می‎شود.

کسانی که غذای تند می‎خورند مبتلا به لک‌های صورت می‎شوند، چنانچه حامله باشند نوزادشان ممکن است لکه‌هایی در بدنشان داشته باشند. چنانچه مادر هنگام آبستن ادویه‌های تند مانند خردل یا دارچین و نعناع زیاد مصرف کند نوزاد مبتلا به اگزما می‎گردد. اگر میخواهید فرزندتان رنگ و روی خوب داشته باشد در هنگام بارداری سراغ دوستان کبد بروید. دوستان کبد عبارتند از: روغن زیتون– روغن ماهی- کاسنی- کنگر- هویج- زرشک– شکر- نعناع.

سفید شدن پوست جنین

اگر می خواهید نوزاد تان مو مشکی باشد

برای مشکی شدن موی سر نوزاد باید به سراغ ویتامین D بروید. بودن زیر حرارت آفتاب و خوراکی هایی که ویتامین دی دارند می تواند در مشکی شدن موهایتان تاثیر بگذارد. استفاده از غذاهایی با مواد گوگردی چون پیاز، سفیده تخم مرغ، خیار، ترب، کلم و شنبلیله باعث مشکی شدن موی نوزاد می شود.

اگر می خواهید پوست نوزاد تیره شودخوردن غذاهای فاسد و گوشتی که باعث ایجاد مسمومیت می شود، باعث تیره و زرد شدن رنگ نوزاد می شود. پرخوری و خوردن غذاهای یکنواخت و تکراری رنگ نوزاد را تیره می کند. علاوه بر آن مواردی چون سیگار کشیدن، استشمام دود زغال و بودن در خانه های پرجمعیت باعث تیره شدن رنگ نوزاد می شود.

چه کار کنیم تا جنین زیبا شود؟

ابتدا کبد خود را تصفیه کنید. یعنی در واقع اول باید خودتان خوشرنگ شوید. اگر کبد خود را از سموم پاک کنید هم پوست خودتان شفاف و خوشرنگ می شود هم پوست جنین. چه چیزهایی برای کبد خوب است؟ عرق کاسنی اصل، اگر پیدا نکردید می توانید ریشه کاسنی را بگیرید بجوشانید با عسل مرغوب مخلوط کنید و هر روز 2 الی 3 لیوان نوش جان کنید. چه عواملی در رنگ مو، پوست و چشم نوزاد اثر دارد؟بسیاری از صفات جسمی و روحی کودک وراثتی است اما استفاده بعضی از میوه ها، سبزی ها و غذاها می تواند در بعضی از صفات کودک اثر گذارد. رنگ پوست نوزاد، بهترین معرف کبد و غدد داخلی مادر است. بنابراین برای این که فرزندانتان رنگ و روی خوبی داشته باشد و کبدش هم سلامت باشد در هنگام آبستنی به سراغ دوستان کبد بروید بهترین دوست کبد، روغن زیتون است. غیر از روغن زیتون، روغن ماهی، کره، روغنهای نباتی، خیار، کاهو، کاسنی، هویج زرشک، عناب و نعنای دم کرده برای خوش آب و رنگ شدن نوزاد فوق العاده موثر است.

خوردن میوه و سبزی هایی که ویتامین ث دارند در رنگ طفل موثر است و آنان را زیبا می کند. رنگ خفه و تیرهخوردن غذاهای مانده و فاسد، مخصوصا گوشتی که تولید مسمومیت می نماید، رنگ نوزاد را تیره و مایل به زرد می کند. پر خوری و علاقه به خوردن غذاهای یکنواخت رنگ کودک را تیره و خفه و مایل به زردی می نماید. استنشاق دود زغال، سیگار کشیدن و حتی در اتاقهای پر جمعیت نیز در تیرگی رنگ نوزاد دخالت دارد.

دلایل تغییر رنگ پوستتغییرات رنگ پوست باعث ایجاد مشکلات روحی و اجتماعی در افراد می شود، به خصوص در کسانی که به دلیل نوع شغل خود، تماس چهره به چهره و مستمر با دیگران دارند که می تواند موجب افسردگی یا تاثیر گذاری بر فعالیت فرد شود. از این رو شناخت علل این اختلالات رنگدانه ای و درمان صحیح آنها بسیار مهم است و گاه درمان های ناصحیح می تواند مشکل بیمار را زیادتر کند.

درمان بیمار بایستی با توجه به علت بیماری ،شدت بیماری، شغل، شرایط اجتماعی و محیطی بیمار انجام شود. از طرف دیگر بایستی بیمار اطلاعات صحیحی از بیماری خود، روش درمان، طول مدت درمان و مراقبت های بعدی داشته باشد.

تغییرات رنگ پوست به دو صورت است:

  1. پر رنگی یا لک تیره ی صورت
  2. کم رنگی یا سفید شدن صورت

در لک های تیره ی پوست افزایش در پیگمان ملانین یا افزایش سلول های رنگدانه ساز دیده می شود. عوامل مختلفی می توانند روی میزان و کیفیت رنگدانه ها و سلول های رنگدانه ساز تاثیر گذاشته و باعث تغییر رنگ پوست و ایجاد لک های تیره ی صورت شوند که عبارتند از:بیماری ها و اختلالات ارثی و ژنتیکی، بیماری های سوخت و ساز سلولی، بیماری های هورمونی، بیماری های التهابی، عفونت های موضعی پوست، عوامل شیمیایی، داروها، علل تغذیه ای شامل کمبود ویتامین ها و سوء تغذیه و بالاخره بدخیمی های پوستی.

حتماً بخوانید:

رنگ طبیعی پوست رنگ طبیعی پوست به سه عامل هموگلوبین، کاروتنوئید و پیگمان ملانین بستگی دارد. ملانین (MELANIN) ماده ای است که توسط سلول هایی به نام ملانوسیت (MELANOCYTES)در پوست تولید می شود (تصویر بالا).عامل اصلی تعیین کننده ی رنگ پوست ملانین است و اختلافات نژادی و جغرافیایی در رنگ پوست، مربوط به این رنگدانه است. سیاه پوستان دارای ملانین بیشتری نسبت به سفید پوستان هستند. همچنین ملانین به عنوان یک ضد آفتاب در بدن عمل کرده و در برابر اشعه ی ماورای بنفش خورشید از پوست حفاظت می کند.مناطقی که تابش نور خورشید شدیدتر است، ملانوسیت ها، ملانین بیشتری تولید می کنند تا از آسیب های پوستی ناشی از آفتاب جلوگیری کند. لک های تیره ی پوست، در اثر تجمع و ته نشین شدن مقدار زیادی ملانین در قسمتی از پوست به وجود می آیند.

رنگ پوست جنین

تعیین رنگ پوست جنین، چگونه ؟ در موقع تماس با نور آفتاب دو نوع تیرگی پوست در انسان اتفاق می افتد:

1- تیرگی فوری پوست که بیشتر در افراد سبزه بوجود می آید و موقتی است و همان گونه که به سرعت ایجاد می شود، به زودی هم ناپدید می شود.

2- افزایش تدریجی تیرگی پوست متعاقب قرمزی آن که 48 تا 72 ساعت پس از تماس با نور آفتاب وجود می آید.

بسته به واکنش پوست در برابر نور آفتاب، 6 نوع پوست وجود دارد- پوست نوع یک و دو؛ که مربوط به نژاد اروپایی است. این افراد پوست بسیار روشن و چشم های آبی دارند و در مقابل آفتاب به هیچ وجه برنزه نمی شوند و سوختگی پوست آنها سریع است. پوست نوع سوم و چهارم؛ که در افراد سبزه و آسیایی وجود دارد. این افراد در مقابل آفتاب برنزه می شوند و سوختگی پوست در آنها کم یا متوسط است.پوست نوع پنجم و ششم؛ که به طور عمیق پیگمانته (تیره) است و در افراد سیاه پوست وجود دارد. معمولا این گروه در مقابل آفتاب مقاوم هستند.

زیبا شدن جنین، تغذیه مناسب قبل از بارداریاین میوه ها هستند که پوست نوزاد رو زیبا می کنند در ضمن زیبا شدن نوزاد به سلامت مادر هم خیلی زیاد وابسته است کمبود ویتامینها، آهن، کم خونی، سالم نبودن کبد و دستگاه گوارشی زیبایی نوزاد را از بین می برد.در نتیجه هر چه مادر سلامت تر باشد نوزاد زیبا تر خواهد بود. یکی از راههای داشتن فرزند زیبا مصرف معجون شیر گردو و خرما است. طبق بررسیهای بدست آمده، مغز بادام و مغز بو داده تخمه‎ی خربزه نیز قوای جنسی مرد را تقویت کرده و در زیبایی فرزند موثر است. یکی از راههای داشتن فرزند زیبا خوردن هلو است.

خوردن هلو سموم را از بدن دفع می کند. نکته دیگر اینکه برای کم کردن وزن بهتر است هلو را فراموش نکنید. اگر میخواهید فرزندتان موهای پر و بلندی داشته باشد در بارداری شنبلیله بخصوص خام مصرف شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا