دسته‌بندی نشده

با کاربرد‌های عجیب و جالب پنبه آشنا شوید

کاربردهای مختلف پنبه در خانه

بوهای خانگی، واقعیت زندگی هستند! اما با یک راه حل ساده در عرض چند ثانیه می توانید فضای خانه خود را خوشبو کنید. برای این کار از پنبه های توپی معطر یا پنبه های ساده استفاده کنید. اگر دوست دارید کاربردهای مختلف پنبه را بدانید، با ما همراه باشید.

 روش های رفع بوی نامطبوع خانه

کاربرد اول: حذف بوهای نامطبوع از یخچال

نوشته های مشابه

گاهی اوقات، در یخچال بوهایی مثل لازانیای مانده یا پنیر فاسد شده می پیچد. برای رفع این بو، لازم نیست یخچال را از برق درآورید و بعد آن را کاملاً تمیز کنید. با یک پاک کننده چند منظوره، قفسه های آن را تمیز کنید تا مطمئن شوید هیچ خرده غذایی در یخچال باقی نمانده.
سپس یک تکه پنبه را به مقداری وانیل آغشته کنید و آن را درون ظرف کوچکی قرار داده و در یکی از قفسه ها بگذارید. بوی وانیل تا زمانی که پنبه خشک شود در تمام یخچال خواهد پیچید. پس از خشک شدن پنبه، آن را با یک پنبه جدید عوض کنید.

حتماً بخوانید:

کاربرد دوم: بوگیر زباله

گاهی اوقات پیش می آید که سطل زباله را تازه خالی کرده و یک کیسه جدید در آن قرار داده اید. اما با چند تکه آشغال، بوی نامطبوعی از آن بلند می شود؛ در حالی که سطل زباله نسبتاً خالی است. اگر بخواهید آن را مجدداً خالی کنید، هم کیسه زباله را هدر داده و هم اینکه آسیب های زیست محیطی را افزایش داده اید.
چرا که چندین سال طول می کشد تا پلاستیک در محیط تجزیه شود. به جای این کار، یک پنبه توپی یا ساده را به چند قطره اسانس دلخواه آغشته کرده و آن را بین کیسه زباله و سطل زباله قرار دهید. این عطر، جذب کیسه زباله می شود و بوهای نامطبوع زباله را برطرف می کند.

 روش های رفع بوی نامطبوع خانه با پنبه

کاربرد سوم: حذف جلبک ها و کپک های حمام و دستشویی

حتماً شما هم دیده اید که کپک ها در فضای بین کاشی ها، و سوراخ های دیوار رشد می کنند. برای تمیز کردن آن ها، لازم نیست تمام کاشی ها را تک به تک پاک کنید. بلکه فقط کافی است یک پنبه توپی را به مایع سفید کننده یا کمی جوهر نمک آغشته کرده و آن ها را روی قسمت های مورد نظر بکشید.
سپس پنبه ها را در چند نقطه حمام در قسمت های بالا قرار دهید. پس از چند ساعت می بینید که تمام کپک ها نرم یا حذف شده اند. در نهایت قسمت های مورد نظر را با آب گرم بشویید.

کاربرد چهارم: خوشبو کردن محیط خانه

در اینجا شما دو راه حل پیش رو دارید:

1) اگر جاروبرقی شما دارای کیسه است، یک تکه پنبه را به اسانس مورد علاقه آغشته کرده و آن را درون کیسه جاروبرقی قرار دهید. با روشن کردن جارو، عطر پنبه در تمام فضای خانه، پراکنده خواهد شد.

2) اگر جاروبرقی بدون کیسه است، یک پنبه توپی بزرگ را به اسانس آغشته کرده و آن را چند قسمت کنید و در چند جایِ اتاق قرار دهید. زمانی که جاروبرقی را روی آن ها می گیرید تا آن ها را جارو کنید، بوی آن ها در فضای اتاق و خانه پخش خواهد شد.

کاربرد پنبه در خانه داری

کاربرد پنجم: حذف بقایای برچسب از سطوح

اگر می خواهید تکه های باقی مانده برچسب را از برخی سطوح سخت جدا کنید، لازم نیست با چاقو یا کارد به جان آنها بیافتید! پنبه آغشته به اسانس را (مثل اسانس اکالیپتوس ) روی تکه های برچسب بمالید تا به راحتی پاک شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا