اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
با این ترفند ساده از حمله کوسه جان سالم به در ببرید_62b03bce4cb2c.jpeg
با این ترفند ساده از حمله کوسه جان سالم به در ببرید_62b03bce4cb2c.jpeg

با این ترفند ساده از حمله کوسه جان سالم به در ببرید

دکتر نیکلاس تیلور، معاون دانشکده پزشکی ANU که موج‌سوار متبحری نیز هست، می‌ گوید برای متوقف کردن خونریزی بعد از حمله ی کوسه باید دست خود را مشت کرده و بر روی سرخرگ رانی فشار دهید. این کار می تواند خونریزی را به سرعت متوقف کند.

به گزارش Sun، او نخستین بار بعد از یک سفر خانوادگی به غرب استرالیا در زمانی که چندین و چند حمله ی کوسه در آن جا رخ داده بود، این ایده را بسط و گسترش داد.

او می گوید: «اگر کوسه پای کسی را گاز بگیرد، آن فرد باید ناحیه میانی بین مفصل ران و آلت تناسلی را پیدا کرده، دستش را مشت کند و تا جایی که می تواند مشتش را محکم روی ناحیه فشار دهد. به اعتقاد من این کار در صورت وجود خونریزی شدید در ناحیه پا می تواند جان فرد را نجات دهد.»

حمله کوسه

وی پس از صحبت با موج‌سواران و نجات‌غریق ها دریافت که بیشتر آن ها به طور غریزی بعد از گاز گرفته شدن توسط کوسه، بر روی زخم شان فشار وارد می کنند و یا سعی می کنند با هر آن چه در دسترس دارند، یک رگ‌بند (تسمه یا نواری که بر روی عضو می ‌بندند تا مانع عبور جریان خون شود) می سازند.

دکتر تیلور می گوید که این کار اشتباه است. او معتقد است راه حل بهتر این است که جریان خون را از سرخرگ رانی قطع کنیم. به این ترتیب که شخص دیگری با تمام وزن خود بر ناحیه سرخرگ فشار بیاورد تا مانع فوت قربانی به علت شدت خونریزی شود.

حمله کوسه

دکتر تیلور می گوید که مطالعات نشان داده که این روش ۱۰۰ درصد جریان خون را در ۷۵ درصد مشارکت کنندگان بند آورده است و به همین خاطر این روش از رگ‌بند کارآمدتر است.

دکتر تیلور امیدوار است که این ترفند در سواحلِ نه تنها استرالیا که سرتاسر جهان برای نجات جان موج‌سواران و شناگران مورد استفاده قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:

راهنمای بقا: چگونه از حمله کوسه جان سالم به در ببریم؟

۱۲ حقیقت جالب و خواندنی درباره حمله کوسه ها

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.