اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
با آداب شستن توت فرنگی آشنا شوید_60e9dde892ca1.jpeg
با آداب شستن توت فرنگی آشنا شوید_60e9dde892ca1.jpeg

با آداب شستن توت فرنگی آشنا شوید

توت فرنگی از دیگر میوه های خوشمزه فصل بهار به شمار می‌آید که دارای ویتامین c، اسید فولیک، آنتی اکسیدان و فیبر است. این میوه خوشمزه را نه تنها می توان بخشی از رژیم غذایی سالم به شمار آورد، بلکه می توان به عنوان دارویی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی نیز معرفی کرد. برای آشنایی با نحوه شستن توت فرنگی در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

توت فرنگی را به مانند هر ماده خوراکی دیگر بایستی در نحوه شستشوی آن توجه ویژه قائل شوید، چرا که می‌تواند دارای باکتری های مضر به نام سالمونلا باشد. همچنین این میوه را می‌توان از خوراکی‌های کثیفی به شمار آورد، چرا که در طی کشت آن از آفت کش های متفاوتی استفاده می نمایند.

نکته‌ای که در رابطه با شستشوی میوه باید بدان توجه داشته باشید، آن است که نباید خیلی زودتر از زمان مصرف به شستشوی آن بپردازید، چراکه سبب جذب آب به درون میوه شده و در نهایت باعث تسریع روند خراب شدن آن می گردد.

و در نهایت برای نگهداری آن بایستی توت فرنگی های خراب، خیلی رسیده و نارس را از یکدیگر جدا نمایید.

طریقه شستن توت فرنگی

برای شستن میوه توت فرنگی می توانید از سه روش گفته شده در ادامه مطلب با توجه به مراحل گفته شده استفاده نمایید.

در ابتدای این مرحله بایستی توت فرنگی های خراب و فاسد شده را از میان دیگر توت فرنگی های جدا نمایید. قبل از استفاده آن ها را بشویید و توجه داشته باشید که این میوه بسیار به مانند اسفنج عمل می‌کند، چرا که آب را به سرعت جذب کرده و در نهایت سبب تسریع تخریب خود می گردد.

حالا توت فرنگی هایی را که به نسبت پوسیده و یا نرسیده هستند را دور بریزید و آن هایی را که بزرگ تر و دارای رنگ قرمزی هستند را در سبد شستشوی خود نگه دارید. قبل از شستشو نباید ساقه آن ها را جدا نمایید، چرا که به جذب آب در توت‌فرنگی سبب می گردد. حالا توت فرنگی ها را در یک ظرف نسبتاً بزرگ قرار دهید و آن ها را زیر آب به خوبی شستشو دهید.

نوشته های مشابه

این کار را باید به آرامی انجام دهید و هنگامی که همه توت فرنگی ها را شستید در یک ظرف حاوی آب سرد بچینید.

آشنایی با نحوه شستن توت فرنگی

چگونگی انجام:

  1. در این مرحله از شستن توت فرنگی باید چند عدد از آن را در دست نگه دارید و آن ها را با آب شستشو دهید. به جای آن که آن ها را برای مدت طولانی درون آب نگه دارید، خوب است که خیلی سریع شستشو داده و از آب خارج نمایید.
  2. حالا توت فرنگی ها را خشک کرده و توجه داشته باشید که هرچقدر این میوه در حالت خیسی باقی بماند، به سرعت خراب خواهد شد. همچنین باید توجه داشت که اگر به خوبی هم آن را خشک کرده باشید، باز هم تا حدودی آب را جذب کرده و طعم شیرین آن از بین خواهد رفت.
  3. حالا برای چند دقیقه‌ای توت فرنگی ها را درون آبکش قرار دهید و آن ها را به وسیله یک حوله کاغذی خشک نمایید. در این زمان باید در نظر داشته باشید که به بافت میوه آسیبی وارد نگردد.
  • محلولی از سرکه

به کمک محلولی از سرکه می توانید توت فرنگی ها را به خوبی تمیز نمایید. همچنین قابل ذکر است که استفاده از این روش تا حدودی روند خراب شدن میوه توت فرنگی را به تعویق می اندازد. در هنگام شروع به شستشوی میوه بایستی توت فرنگی های پوسیده و خشک شده را به دور ریخته و بازهم ساقه را از آن جدا نکنید، تا زمانی که آن ها را در دستور غذایی و یا خوردن میان وعده خود قرار دهید.

در این زمان بایستی مقداری سرکه سفید را به درون ظرفی نسبتاً بزرگ بریزید و آن را از آب سرد پر نمایید. توجه داشته باشید که بایستی به ازای هر ۳ فنجان آب یک فنجان سرکه به ظرف اضافه نمایید. حالا محلول را با دستان خود به خوبی ترکیب کرده و توت فرنگی های خود را به درون آن بریزید.

نحوه شستن توت فرنگی باشوینده گیاهی

استفاده از این روش به شما این اطمینان را می دهد که توت فرنگی ها را به خوبی تمیز و از هرگونه آلایندگی پاک نمایید. پس از این مرحله توت فرنگی ها را به زیر آب سرد قرار دهید و هر یک از آن ها را به سرعت شستشو دهید، و درون آبکش قرار دهید. حالا آن ها را به آرامی به وسیله حوله کاغذی و یا حوله آشپزخانه خشک کرده و در درون یخچال نگهداری نمایید.

  • شوینده های گیاهی

و در آخر نیز برای شستن توت فرنگی می توانید از شوینده های گیاهی که اغلب در فروشگاه و سوپرمارکت ها قرار دارند، استفاده نمایید. برای استفاده از این روش بایستی نصف یک ظرف بزرگ را با آب سرد پر کرده و به مقدار ۲ اونس از محلول شستشوی گیاهی را به آن اضافه نمایید. محلول را به خوبی ترکیب کرد و سپس توت فرنگی ها را به درون آن بریزید و پس از گذشت چند ثانیه از ظرف خارج نمایید.

توت فرنگی ها را به درون یک حوله خشک نمایید، اما توجه داشته باشید که در این حین نباید به آن فشاری وارد نمایید.

نحوه شستن توت فرنگی با آب نمک

و در پایان از این مطلب به شما پیشنهاد می‌کنیم که با کلیک بر روی دیگر مطالب همانند شستن گل کلم و شستن صحیح خاکشیر باری دیگر با ما همراه شده و نکات خانه داری را در تیم آموزشی مجله نویسی آرگا مطالعه نمایید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *