اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
بازاریابی ویروسی (Viral Marketing) چیست؟_60323200d78ea.png

بازاریابی ویروسی (Viral Marketing) چیست؟

بازاریابی ویروسی یکی از بهترین روش های بازاریابی اینترنتی است که امروزه بسیاری از کسب و کارهایی که معروف شده اند از این روش بازریابی بهرمند شده اند. در واقع این کسب و کارها خواسته یا نا خواسته توسط بازاریابی ویروسی به موفقیت و محبوبیت های زیادی رسیده اند.

در این مقاله قصد دارم به بازاریابی ویروسی بپردازم و اینکه بازاریابی ویروسی چگونه می تواند کسب و کارها را رونق دهد. پس اگر می خواهید بدانید بازاریابی ویروسی (Viral Marketing) چیست؟ با همیار وب همراه باشید.

 

هرکسب و کاری اعم از کسب و کار اینترنتی یا کسب و کار سنتی یا فیزیکی می تواند از این روش بازاریابی استفاده کند و بازاریابی ویروسی تنها به کسب و کار های اینترنتی اطلاق نمی شود. بازاریابی ویروسی همانطور که از اسمش پیداست به صورت ویروس گونه تکثیر می شود که به بازاریابی دهان به دهان هم معروف است.

برای استفاده از بازاریابی ویروسی باید یک پیام جذاب و مناسب داشته باشید. که به صورت ویروسی و زنجیره وار بتواند میان افراد پخش و تکثیر شود. بسیاری از کسب و کارها می توانند تا این مرحله پیش بروند ولی متاسفانه برای ادامه کار هیچ راه حل و استراتژی ندارند و نمی توانند جایگاه خود را حفظ کنند.

بازاریابی ویروسی نوعی استراتژی بازاریابی است که از طریق شبکه هایی مثل شبکه های اینترنتی برای ترویج  محصول یا خدمات استفاده می کند.

 

مثالی از بازاریابی ویروسی:

اگر به یاد داشته باشید در گذشته زمانی که با گوشی های آی فون می خواستید پیامکی ارسال کنید انتهای هر پیامک جمله Send From My Iphone را مشاهده می کردید که این موضوع در گوشی های موبایل دیگر شرکت ها مثل HTC هم صدق می کرد. این جمله به صورت خودکار در انتهای پیامک های ارسالی قرار می گرفت و به شکلی آن برند تلفن همراه را تبلیغ می کرد و افرادی که پیامک را دریافت می کردند با آن برند آشنا می شدند.

نوشته های مشابه

بازاریابی ویروسی در دیگر رسانه ها هم انجام می شود. به طور مثال یک ویدیو ممکن است به قدری در اینترنت دیده شود که پیام فرد مورد نظر نیز به همراه آن منتقل خواهد شد. حتما ویدیوهای پر بازدید سایت یوتیوب را دیده اید بعضی از این ویدیو ها ممکن است به همراه خود قصد ارسال پیامی را هم داشته باشند.

بهتون پیشنهاد می کنم مقاله سلفی مارکتینگ چیست؟ را هم بخوانید

یک مثال ساده از بازاریابی ویروسی این است : ممکن است شما مقاله ای بنویسید که از لحاظ کیفیتی و موضوعی در سطح بالایی باشد. و سایت های دیگر مقاله شما را در سایت خود منتشر کنند و با ذکر منبع شما باعث افزایش ترافیک و محبوبیت سایت شما شود.

 

هدف اصلی در بازاریابی ویروسی پخش کردن اطلاعات توسط افراد به صورت انبوه است. که در این روش مردم به صورت نا آگاهانه و بدون اینکه بدانند دارند بازاریابی ویروسی انجام می دهند پیام فرد مورد نظر را به صورت دست به دست میان افراد دیگر پخش می کنند. شبکه های اجتماعی نظیر اینستاگرام و فیسبوک برای اجرای این روش بسیار مناسب است و همین باعث این شده است که بازاریابی ویروسی را نوعی بازاریابی دیجیتالی بدانند.

 

سخن آخر این است که برای به کار گیری از بازاریابی ویروسی در کسب و کار خود حتما آگاهانه و با یک استراتژی خوب از این روش بازاریابی استفاده کنید. در بازاریابی ویروسی حتما از ایده جدید و خلاقیت استفاده کنید تا بتوانید بهترین بازخورد را از این روش بازاریابی بگیرید. برای رشد و موفقیت کسب و کار خود حتما روش های جدید بازاریابی اینترنتی را به کار بگیرید.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot