دسته‌بندی نشده

ایستاده آب خوردن چه عوارض و مشکلاتی را به همراه دارد ؟

بررسی مضرات ایستاده نوشیدن آب

حتما شنیده‌اید که گفته می‌شود بدن در روز نیاز به دریافت آب لازم به میزان ۸ لیوان دارد تا بتواند شادابی و سلامت خود را داشته باشد، اما آیا صرف نوشیدن ۸ لیوان آب در روز کافی است؟

کارشناسان معتقدند شرایط نوشیدن آب مهم است. برخی از کارشناسان دریافته‌اند این دیدگاه قدیمی در مورد نوشیدن آب که بهتر است حتما بنشینید، می‌تواند دلیل علمی داشته باشد؛ در واقع توصیه می‌شود برای داشتن یک زندگی سالم این دیدگاه به کار گرفته شود.
به گفته متخصصان برای استفاده حداکثری از آبی که می‌نوشید بهتر به جای آنکه آن را در حالت ایستاده و با عجله بنوشید، بنشینید و آب را در جرعه‌های کوچک قورت دهید.

در اینجا چند دلیل علمی تکان دهنده در مورد اینکه چرا نباید در حالت ایستاده آب بنوشیم، ارائه شده است:

ایستاده نوشیدن آب

1. نوشیدن آب در حالت ایستاده می‌تواند باعث آرتروز شود

اگر عادت به نوشیدن آب در حالت ایستاده دارید ممکن است شوک بیشتری به شما وارد شود، زیرا ممکن است بعد‌ها در زندگی تحت تاثیر آرتروز قرار بگیرید. با نوشیدن آب به حالت ایستاده تعادل مایعات در بدن بر هم می‌خورد و این اغلب منجر به تجمع بیشتر مایعات در مفاصل و در نتیجه آرتروز می‌شود.

2. هنگام ایستادن آب به دیواره معده پاشیده می‌شود

متخصصان بهداشت گفته‌اند با نوشیدن آب در حالت ایستاده، آب به دیواره معده پاشیده می‌شود، این شوک ناشی از پاشیدن آب می‌تواند در طولانی مدت باعث آسیب به دستگاه گوارش شود.

حتماً بخوانید:

3. نوشیدن آب در حالت ایستاده باعث بقای حس تشنگی می‌شود

وقتی آب را در حالت ایستاده می‌نوشید هرگز تشنگی شما برطرف نمی‌شود. احساس می‌کنید به آب بیشتر نیاز دارید؛ بهتر است در مکانی بنشینید و جرعه جرعه آب را بنوشید تا واقعا تشنگی خود را برطرف کنید.

4. نوشیدن آب در حالت ایستاده بلاعث ایجاد سوءهاضمه دائمی می‌شود

هنگامی که به صورت نشسته آب می‌نوشید، سیستم عصبی بدن شما بسیار آرام‌تر است، عصب‌ها در حالت آرامش مایعات و مواد غذایی دیگر را به همراه آن‌ها را بهتر هضم می‌کنند.

مضرات نوشیدن آب در حالت ایستاده

5. کلیه شما در حالت ایستاده آب را به درستی فیلتر نمی‌کند

نوشیدن آب در حالت ایستاده به روند فیلتراسیون آب توسط کلیه‌ها آسیب می‌زند از این رو غالبا ناخالصی‌ها در کلیه‌ها و مثانه باقی می‌ماند که این می‌تواند منجر به اختلال دستگاه ادراری و حتی آسیب دائمی به کلیه‌ها شود. نوشیدن آب در حالت نشسته و به صورت جرعه جرعه سطح اسید بدن به دلیل ترکیب با آب رقیق شود.

6. نوشیدن آب در حالت ایستاده باعث ایجاد زخم و سوزش معده می‌شود

هنگامی که در حالت ایستاده آب می‌نوشید، باعث می‌شوید که آب به نیمه پائینی مری پاشیده می‌شود که این امر می‌تواند «اسفنکتر» را که مفصلی بین معده و مری است، مختل کند و در نتیجه مری به دلیل جریان یافتن اسید‌های معده به سمت عقب، احساس سوزش کند.

7. هنگام نوشیدن آب در حالت ایستاده، دچار تنش اعصاب می‌شوید

هنگامی که آب را به صورت ایستاده می‌نوشید، یک «سیستم مبارزه و پرواز» فعال شده که باعث ایجاد تنش عصبی در بدن می‌شود؛ اما هنگامی که می‌نشینید و آب می‌نوشید، یک سیستم پاراسمپاتیک که به آن «سیستم استراحت و هضم» نیز گفته می‌شود، بسیار متلاشی می‌شود، این سیستم به آرامش حواس کمک کرده و روند هضم غذا را تسهیل می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا