اگر خودروی شما استارت نخورد چکار باید بکنید؟_630b4e96aa57c.png
اگر خودروی شما استارت نخورد چکار باید بکنید؟_630b4e96aa57c.png

اگر خودروی شما استارت نخورد چکار باید بکنید؟

عدم چرخش سوئیچ خودرو

یکی از دلایلی که بیشتر احتمال دارد سوئییچ نچرخد و خودروی شما روشن نشود این است که یا کلید، کلید خودروی شما نیست یا خراب و فرسوده شده است. این جور مواقع، توصیه می کنیم کلید یدکی را امتحان کنید.

دلیل دیگر نچرخیدن سوئیچ این است که هنگام پارک کردن همه چرخ‌های خودرو به یک سمت چرخیده‌ و سوئیچ را در این حالت درآورده‌اید. در این حالت وقتی می‌خواهید سوئیچ را بچرخانید فشار بسیار زیاد روی فرمان مانع چرخیدن کلید می‌شود.

برای رفع مشکل و چرخاندن سوئیچ، باید در حالی که سوئیچ را می‌چرخانید فرمان را ابتدا به یک سمت و سپس به سمت دیگر بچرخانید. در این حالت است که فشار کم شده و کلید می چرخد.

عدم چرخش موتور

علت استارت نخوردن خودرو عدم چرخش موتور است. هنگامی که کلید را می چرخانید که استارت بزنید، ممکن است صدای کوتاه یا به اصطلاح تقه یا چند تقه سریع و پشت سر هم یا صدای چرخیدن بسیار کند موتور به گوشتان بخورد. هر صدای این چنینی که بشنویید به دلیل ضعیف بودن باتری خودرو شماست.

برای حل این مشکل، ابتدا چراغ‌های جلوی ماشین را روشن کنید و بعد استارت بزنید. اگر موتور ضعیف یا باتری خالی باشد، نور چراغ‌ها کم است یا به مرور کم می شود.

اگر هم نور چراغ‌های جلو کافی است، اما بعد از استارت زدن وضعیت موتور تغییر نمی‌کند، به احتمال زیاد دیگر مشکل از باتری نخواهد بود. یکی از موارد زیر می تواند دلیل عدم چرخش موتور باشد: (این فهرست به ترتیب احتمال بیشتر مرتب شده است):

نوشته های مشابه

  1. در ماشین‌های دنده اتوماتیک، احتمالا دنده در حالت پارک یا خنثی (خلاص یا N) قرار ندارد یا حالت دنده خنثی خودروی شما ایراد پیدا کرده است. دنده را در حالت پارک قرار دهید و دوباره امتحان کنید.
  2. فشار روی کلاچ را کم نکرده‌اید (در ماشین‌هایی که دنده خودکار دارند) یا پدال کلاچ ایراد دارد.
  3. سوئیچ موتور یا سیم کشی‌های متصل به آن ایراد پیدا کرده‌اند.

  4. موتور استارت یا استارتر برقی دچار مشکل شده است. (تست استارت توسط باطری‌ساز حرفه‌ای انجام شود).

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.