دسته‌بندی نشده

اگر این قد و وزن را دارید شما یک مدلینگ هستید !

اگر این قد و وزن را دارید شما یک مدلینگ هستید !

قد و وزنی برای مدلینگ شدن 

 

برای این که اندام جذابی داشته باشیم کافیست قد و وزن خوبی را دارا باشید در ادامه بیشتر می‌خوانیم . 

 

مدلینگ شدن , خيلي از جوان‌ها آرزوي مدل شدن در سر مي‌پرورانند، راه رفتن روي استيج، خيره بودن نگاه ها به سوي آن‌ها و فلاش‌هايي كه به حضور آن‌ها جلوه‌ مي‌دهند. پول، محبوبيت و زيبايي؛ اين نهايت چيزي است كه اين دسته از مدلينگ مي‌دانند. سختي‌های راه آن‌قدر زياد است و كار فشرده و سنگين كه اراده و تصميمي آهنين مي‌خواهد.

 اگر این قد و وزن را دارید شما یک مدلینگ هستید !

 

به گزارش تالاب : درسال‌های اخیر این حرفه در ایران نیز مورد دقت مخصوصاً‌اي قرار گرفته و علاقه‌مندان بسیاری خواستار ورود به دنیای حرفه‌اي مدلینگ هستند. این در حالیست که هنوز تعریف جامع و علمی معتبری درمورد مدلینگ وجود ندارد.

 

 

مانکن کسی نیست که صرفا خوش‌اندام و خوش‌چهره باشد و استاندارهای خاصی را در زمینه‌های مختلف باید دارا باشد. با استفاده از منابع معتبر گوناگون در زمینه مدلینگ، مطلب زیر را دراین باره آماده کرده ایم که امید است برای علاقه‌مندان مفید واقع شود.

 

 

اگر این قد و وزن را دارید شما یک مدلینگ هستید !

مانکن کیست؟

مانکن کسی است که مدلهای هنری، فشن یا آگهی های تبلیغاتی رابا حالت و ژستی ناب نمایش می‌دهد. مدلینگ از سایر انواع اجرا و نمایش عمومی از قبیل بازیگری، رقص و پانتومیم متفاوت است، اگر چه مرز بین آن ها کاملا مشخص نیست. طبق معمول ظاهر شدن در فیلم یا نمایش- صرفنظر از ذات و طبیعت نقش- بعنوان مدلینگ قلمداد نمیشود.

 

 

البته از آنجایی که مدلها عموما در عکسها و نمایش های خود باید احساس و هیجان خودرا نشان بدهند، تعداد زیادی از آن ها خودرا بازیگر میدانند. مانکن انواع متفاوتی دارد که حاوی مانکن های فریبندگی، فشن، توانایی فیزیکی، لباس شنا، هنرهای زیبا و..است. باید بدانید که نیازی نیست که تمام مدل ها زیبا باشند.

 

 
مانکن های فشن

مدلهای فشن اکثرا برای نمایش مدلهای لباس استفاده می‌شوند. مدلینگ فشن بطور کلی به دو دسته تقسیم میشود: راهرویی و تبلیغاتی که خود این دو بخش هم به دسته های فرعی زیر تقسیم میشود:

 

اگر این قد و وزن را دارید شما یک مدلینگ هستید !

مدلینگ راهروهای فشن

مدلینگ کاتالوگ فشن

آگهی های تبلیغاتی

مدلینگ نقاشی فشن

مدلینگ سالن نمایشگاهی فشن

مدلینگ لباس زیر فشن

مدلینگ لباس شنای فشن

مدلینگ توانایی فیزیکی فشن

مدلینگ سایزهای بزرگ

مدلینگ سایزهای ریزه اندام

گفته میشود که اولین مدل فشن یک دختر فروشنده پاریسی به اسم ماری ورنت ورث«Marie Vernet Worth» بود. او درسال 1853 بعنوان اولین مانکن حرفه ا فعالیت خودرا شروع کرد تا به همسرش، چارلز فردریک ورث، طراح بزرگ فشن کمک کند.

 

 

اگر این قد و وزن را دارید شما یک مدلینگ هستید !

خصوصیات فیزیکی یک مانکن

هر کشوری استانداردهای ناب خودرا در زمینه مدلینگ و سایز مانکن ها دارد، اما بعنوان یک استاندارد کلی و جهانی میتوان نظریه انجمن نمایندگی های فشن «AMA» را عنوان کرد.

 

 

طبق نظر این انجمن، مانکن های زن باید استاندارد حدود 86-61-86 cm «به ترتیب قد بالاتنه، دور کمر و دور ران» را دارا باشند؛ و قد آن ها حداقل 173 سانتی متر باشد. طبق معمول قد مورد نیاز برای نمایش های فشن بیشتر از این اندازه است.

 

 

در آخرین نمایش های راهرویی فشن اروپا، میانگین قد مدل ها 179 سانتی متر، میانگین وزن انها 50 کیلو گرم، بالاتنه بین 85 تا 90 سانتی متر، دور کمر زیر 62 سانتی متر و دور ران زیر 90 سانتی متر بود.

 

 

ابعاد میانگین برای مدلهای مرد، 180 تا 188 سانتی متر قد و وزنی بین 64 تا 75 کیلو گرم و دور سینه بین 38 تا 42 می‌باشد.

 

 

اخیرا مدلهای فشن خیلی لاغر مورد انتقاد قرار گرفته اند و تعداد زیادی از انها دچار بیماری کم اشتهایی شده اند. برگزار کنندکان نمایش فشن مادرید در سپتامبر 2016 مدلهای بسیار لاغر را از شرکت در نمایش های فشن محروم کردند. در دو سال اخیر چندین مدل نیز در اثر بیماری کم اشتهایی فوت کرده اند.

 

سوپرمدل ها، مدلهای برتر فشن هستند که مبالغ هنگفتی را در قبال نمایش خود دریافت میکنند. این افراد سرشناس که طبق معمول زن هستند، بعنوان دختران جلد مجلات نیز شناخته میشوند و بر روی جلد مهم ترین و مشهورترین مجلات فشن جهان ظاهر میشوند.

 

 

اولین مدلی که بعنوان سوپرمدل مطرح شد، لیزا فانسگرایوز «Lisa Fonssagrives» بود. نمایش تصویر او بر روی جلد 200 مجله ووگ و شناخت اسم او به وسیله این مجله، سبب اهمیت ووگ در شکل دهی سوپرمدل های بعدی شد. تصویر او برروی جلد تمامی مجله های فشن دهه 1939 و 40 و 50 دیده می شد.

 

اگر این قد و وزن را دارید شما یک مدلینگ هستید !

 

لیزا فانسگرایوز 

 

مانکن های فیزیک بدنی

این مانکن ها بیشتر بر روی نشان دادن یک فیزیک بدنی سالم و ورزشکاری تمرکز میکنند. این مدلها به ورزشکاران بادی بیلدینگ شباهت دارند، اما کمتر به اندازه ماهیچه ها تکیه میکنند.

 

 

وزن آن ها تقریباً اندازه مدلهای فشن است، اما آن ها به دلیل افزایش حجم ماهیچه نسبت به حجم چربی بدن، درصد چربی کمتری دارند و طبق معمول عضلانی هستند.

مدلهای هنرهای زیبا

نقاشان، عکاسان، مجسمه سازان و سایر هنرمندان از مدل ها برای انجام هنرنمایی خود استفاده می‌کنند.

اگر این قد و وزن را دارید شما یک مدلینگ هستید !

مدلهای اعضای بدن

برخی از نمایندگی های مدلینگ، بخش هایي دارند که مدلهای مرد و زن اندام جذاب خاصی از بدنشان را نمایش می‌دهند. مثلاً مدلهای دست، ممکن است برای نشان دادن محصولات آرایشی و مراقبتی ناخن استفاده شوند.

 

 

مدلهای پا برای نمایش جوراب و ساق جورابی ها، و مدلهای مچ برای نشان دادن ساعت و دستبند. مدلهای زن و مردی که ریزه اندام هستند و زیر 170 قد دارند، دراین قسمت پیروز خواهند بود. 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا