اپلیکیشن دوستیابی خلاقانه ایسلندی که نسبت خویشاوندی افراد را تشخیص می دهد_630df18060d21.jpeg
اپلیکیشن دوستیابی خلاقانه ایسلندی که نسبت خویشاوندی افراد را تشخیص می دهد_630df18060d21.jpeg

اپلیکیشن دوستیابی خلاقانه ایسلندی که نسبت خویشاوندی افراد را تشخیص می دهد

ایسلند کشوری است که کمتر از ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و در طول سال‌ها افراد کمی به آن مهاجرت کرده‌اند. این به این معنی است که این احتمال وجود دارد که دو ایسلندی که با هم به قرار ملاقات می‌روند ممکن است از یک شجره نامه خانوادگی باشند. این موضوع باعث شده که یک شرکت ایسلندی دست به ساخت یک برنامه خلاقانه بزند تا از ملاقات خویشاوندان با یکدیگر جلوگیری شود.

سادگی استفاده از برنامه های دوستیابی در این است که افراد بالقوه زیادی برای ملاقات کردن وجود دارند که می‌توانید با تنها چند کلیک از میان آنها انتخاب کنید. اما اگر در نهایت با بسیاری از افرادی که از ظاهرشان خوشتان می‌آید سر قرار بروید و بفهمید که با هم فامیل هستید چه؟ یک کشورِ جزیره ایِ کوچک این مشکل احتمالی را با یک فناوری هوشمندانه حل کرده است.

اپلیکیشن دوستیابی جالب ایسلندی که مانع ملاقات افراد خویشاوند می‌شود

ایسلند تا سال ۲۰۲۲ جمعیتی کمی بیش از ۳۷۶ نفر داشته است که حدود ۷۰ درصد آنها در پایتخت، ریکیاویک، و اطراف آن زندگی می‌کنند. این کشور در طول قرن گذشته شاهد حداقل مهاجرت بوده است و با چنین مجموعه کوچکی از مردم که در یک فضای محدود در کنار هم قرار گرفته‌اند، این موضوع اجتناب ناپذیر است که اکثر ساکنان آن به نوعی از یک ژن و خویشاوند باشند.

اپلیکیشن دوستیابی جالب ایسلندی که مانع ملاقات افراد خویشاوند می‌شود

برای حل این موضوع که ایسلندی ها به‌طور ناخوشایندی هنگام قرار ملاقات با یکدیگر متوجه می‌شوند که رابطه خویشاوندی حتی دوری با یکدیگر دارند و از آنجایی که در اکثر کشورهای اروپایی رابطه و ازدواج با خویشاوند خوشایند نیست، یک شرکت یک اپلیکیشن کاربردی موبایل به نام Íslendinga-App ساخته است.

اپلیکیشن دوستیابی جالب ایسلندی که مانع ملاقات افراد خویشاوند می‌شود

این نام اشاره به پایگاه داده آنلاین slendingabók دارد که به عنوان کتاب ایسلندی ها نیز شناخته می‌شود. در این پایگاه داده جزئیات کامل هر ایسلندی از زمانی که برای اولین بار در قرن نهم به این جزیره وارد شده و راه‌هایی که از طریق آن می‌توانند با هم مرتبط باشند فهرست شده است.

به این جمعیت کوچک این واقعیت را هم اضافه کنید که ساکنان آن به ندرت نام خانوادگی دارند و در عوض سیستم نامگذاریشان برای نام خانوادگی استفاده از نام پدر در ترکیب با کلمه دختر (dottir) یا پسر (Strákur) است. به عنوان مثال نام خواننده معروف ایسلندی، بیورک Björk Guomundsdóttir به این معنی است که او دختر Guomundur است.

اپلیکیشن دوستیابی جالب ایسلندی که مانع ملاقات افراد خویشاوند می‌شود

استودیوی Sad Engineers در سال ۲۰۱۳ برای جشن گرفتن ۱۰ سالگی پایگاه داده این کشور یک اپلیکیشن دوستیابی منحصر به فرد ارائه کرد. تنها کاری که کاربران باید انجام دهند این است که یک نام را تایپ کنند تا نتایج مربوط به ارتباط یک فرد با فرد دیگر مشاهده کنند. به علاوه اگر هر دو فرد این برنامه را روی گوشی خود نصب کرده باشند کافی است تلفن های خود را به هم بچسبانند تا پاسخ مشخص شود.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.