دسته‌بندی نشده

اهمیت صمیمیت زناشویی در استحکام زندگی مشترک

آشنایی با صمیمیت زناشویی

اگر عمیق تر به این فکر کنیم که علت پیوند دو نفر و ازدواج آن ها چه می باشد به این جواب می رسیم که هر یک از افراد لیاقت عشق و سرزندگی فراوان در زندگی دارند که آن را به وسیله فردی که به آن علاقه مند هستند، تامین نمایند. انسان ها به طور ذاتی علاقه دارند که به یک دیگر نزدیک شده و با شناخت بیشتر نسبت به یکدیگر پرده های ابهام را از میان برداشته و در نهایت بدون هیچ قید و شرطی به ایجاد زندگی توام با عشق و محبت بپردازند. در ادامه این مطلب با دلگرم همراه شوید تا تاثیر صمیمیت زناشویی در زندگی و انواع آن را به شما معرفی کنیم.

این فرایند را می توان در اصطلاحی دیگر چنین معرفی کرد که زن و مرد از نظر جسمی و روحی به یکدیگر نزدیکی بسیاری را حس می کنند و در نهایت با به میان گذاشتن احساسات شان با یکدیگر، خود را با دیگری سیم شده و از این رو به اوج عشق و لذت برسند.
صمیمیت زناشویی واقعی باید به طور صادقانه و آگاهانه با همسر شکل بگیرد و این شرایط را می توانید با آشنایی کامل او از نظر رفتاری و شناختی بررسی نمایید. توجه داشته باشید که پس از شناخت های موثر، اعتمادی در بین زوجین شکل می گیرد که او را بخشی از روح خود می دانید و با در اختیار قرار دادن خود، سعی می کنید که آتش عشق را در زندگی شعله ور کنید.

معرفی انواع صمیمت

در زندگی مشترک ممکن است میان زن و شوهر صمیمت به صورت فکری، عاطفی، جنسی و معنوی به وجود آید. میزان صمیمت در هر یک از این موارد ممکن است با توجه به نوع رابطه زناشویی پر رنگ و یا کمرنگ باشد. در ادامه با انواع صمیمیت ها بیشتر آشنا می شوید.

صمیمیت عاطفی

قابل به ذکر می باشد که افراد زمانی صمیمیت عاطفی را تجربه می کنند که با یکدیگر احساس راحتی خوبی داشته باشند و راحتی احساسات و افکار خود را اعم از خوب و بد با یکدیگر به اشتراک بگذارند. این عبارت بدان معناست که او را بخش مهم از زندگی خود بدانید که باید در اطلاع هر چیزی که در افکار و احساس شما می گذارد، قرار گیرد. به طور مثال از احساس بدی که نسبت به مو و یا اندام خود پیدا کرده اید، با او در میان بگذارید تا با کسب اعتماد و محبت به خود احساس بهتری داشته باشید و فقدان اعتماد به نفس را در زندگی زناشویی خود از بین ببرید.
توجه داشته باشید که با ایجاد چنین صمیمیتی می توانید زندگی عاطفی و زناشویی خود را از نظر کیفیتی ارتقا دهید و بیش از گذشته به پارتنر احساسی خود نزدیک شوید.

صمیمیت زناشویی چگونه به دست می آید؟

صمیمیت فکری

وقتی صحبت از صمیمیت فکری به میان می آید، مردم از به اشتراک گذاشتن ایده ها و نظرات خود احساس امنیت بیشتری می کنند. در این نوع صمیمیت باید روح ها با یکدیگر پیوند خورده باشد تا در نهایت بتوانید یکدیگر را در بسیاری از موضوعات بدون آنکه به یکدیگر حرف بزنید، همراهی کنید. صمیمیت فکری می تواند به توافق رسیدن بر سر خواندن کتاب مشترک، دیدن فیلم و یا حتی سرگرمی برای گذراندن وقت باشد.

توجه داشته باشید که این نوع صمیمت نیز در کنار دیگر عوامل می تواند تاثیر به سزایی در بالا رفتن میل به ایجاد صمیمیت زناشویی قوی تر، قائل گردد. این در حالی است که برخی از زوجین گاها به این موضوع توجهی ندارند. با رسیدن به صمیمیت فکری شما شرایطی را تجربه می کنید که با همسرتان در مورد موضوعات سیاسی، شخصی، عقیدتی به راحتی حرف می زنید و اگر مخالفتی داشته باشید، آن را به راحتی بیان می کنید.

صمیمیت زناشویی یعنی چه؟

صمیمیت جنسی

در این رابطه نیز گفتنی می باشد که صمیمیت جنسی زمانی رخ می دهد که افراد درگیر فعالیت های شهوانی یا جنسی می شوند. این بدان معناست که زن و مرد به اندازه ای نسبت به یکدیگر ارزش قائل هستند، حفظ آن رابطه برایشان مهم است و با یکدیگر پیوند عاطفی دارند که می خواهند جسم خود را هم به پارتنر احساسی شان تقدیم کرده و در اصطلاحی دیگر میل به تجربه رابطه جنسی در آن ها تشدید می یابد. گفتنی است که برخی از افراد به این دلیل در زندگی و صمیمیت زناشویی خود به مشکل بر می خورند که به اندازه کافی نسبت به مسائل جنسی اهمیت قائل نیستند و در پی آموزش های بیشتر برای به لذت رساندن بیشتر شریک جنسی نمی باشند.

گفتنی است که رابطه جنسی در یک پیوند صمیمیت زناشویی بسیار حائز اهمیت و هر چه نقش آن را در زندگی پر رنگ تر کنید، در نهایت می توانید صمیمت های بیشتری تجربه کنید. برای مثال، همسرتان شما را به یک شب فوق العاده دعوت می کند و از شما می خواهد که با اشتیاق هر چه بیشتر این کار را انجام دهید.

صمیمیت معنوی

افراد زمانی که در طول فعالیت های روزانه با هم پیوند برقرار می کنند یا برای انجام یک ماموریت با یکدیگر همکاری می کنند، درگیر صمیمیت معنوی می شوند. این بدان معنا نیست که حتما با همسر خود اقدام به نماز خواندن کنید و یا به یکی از زیارتگاه های محل زندگی خود بروید. بلکه این نوع صمیمت هنگامی صورت می گیرد که زن و مرد در کنار یکدیگر برای هدفی مشترک در تلاش باشند و در نهایت با رسیدن به آن خدا را از اعماق وجود حس کرده و شکر نمایند. همچنین این نوع صمیمیت حتما به آن معنی نیست که با یکدیگر بر سر موضوعات مذهبی بر نقطه نظر مشترکی برسید، بلکه به این صورت است که با شناسایی صحیح خدای خود از رسیدن به آرزوهایتان شکر گذار باشید.

همچنین باز هم چنین یادآور می شویم که صمیمیت به معنای ایجاد پیوند و یک صمیمیت بی چون و چرا است. طبیعتا، وقتی با شخصی که از نظر عاشقانه به او علاقه مندید، آشنا می شوید، صمیمیت عاطفی، فکری، جنسی و معنوی را در ادامه این راه کشف می کنید.

صمیمیت زناشویی چگونه به وجود می آید؟

صمیمیت زناشویی

روش های ایجاد این نوع صمیمیت

به طور کلی برای برخورداری از یک رابطه با صمیمیت زناشویی بسیار قوی و منحصر به فرد نباید به این توجه داشت که چه کسی برای ایجاد این رابطه پیش قدم شده است، بلکه نکته حائز اهمیت آن است که زن و مرد برای به اوج رسیدن یکدیگر به خوبی تلاش کنند. به طور کلی مردان برای آن که خیلی سریع تر زنان ارضا می شوند، در ابتدا باید تمرکز خود را برای به اوج رسیدن زن بگذارند. در این رابطه آقایان باید به خوبی درک کنند که چگونه می توانند همسر خود را در این زمان به اوج لذت و در نهایت ارگاسم برساند.

برای آن مولفه های بسیاری وجود دارد اما باید به این نکته اشاره داشت که هر زن از ویژگی شخصیتی متمایزی برخوردار است و از این رو الگوی تحریک در اون نیز متفاوت است، از این رو باید به شناخت یکدیگر در حین معاشقه و ارتباط جنسی بپردازید.

در این رابطه باید نسبت به آناتومی اندام جنسی نیز آگاهی خوبی داشته باشید، چرا که بسیاری از آقایان بر این باورند که رابطه جنسی یکی از اعمال خارجی است که نیازی به عطوفت و عشق برای افزایش کیفیت آن نمی باشد.

رابطه جنسی برای خانم ها به این معنی است که مرد مورد علاقه آن ها اجازه تصرف جسم آن ها را خواهد داشت. به طور کلی این یک موضوع کاملا شخصی است و زنان به آن اهمیت بسیاری قائل هستند و از این رو باید صمیمت عاطفی را برای برخورداری از یک رابطه جنسی موثر به آن اضافه کنید و به طور موثر تر نزدیکی عاطفی را به همراه جسمی احساس کنید.
برای رسیدن به صمیمیت زناشویی باید نکاتی را در زندگی رعایت کنید که با هریک از آن ها موجی از صمیمیت و محبت در بین شما شکل می گیرد.

آشنایی با راه های رسیدن به صمیمیت زناشویی

شعله عشق را زنده نگه دارید

توجه داشته باشید که در این رابطه نیازی به نگرانی نیست و اگر شما و همسرتان فاقد صمیمیت عاطفی، فکری، جنسی یا حتی معنوی هستید، می توانید دوباره جرقه آن را زندگی خود پیدا کنید. در ابتدا تصمیم خود را برای رسیدن به صمیمیت زناشویی بگیرید و پس از آن اقدام به روش هایی برای جلب توجه و محبت پارتنر خود کنید.

نگران نباشید با دیدن تلاش های شما، حتما شریک احساسی تان نیز برای شعله ور شدن آتش عشق تان به مانند روز های اول حتما کاری می کند. در این رابطه باید غرور خود را کنار بگذارید و باری دیگر برای سرشار شدن زندگی تان از عشق و محبت تلاش کنید.

به دنبال تجربیات جدید باشید

همانطور که قبلا نیز به آن اشاره کردیم، صمیمیت فقط یک ارتباط فیزیکی نیست. به طور کلی با در نظر گرفتن این موضوع، یکی از بهترین راه ها برای بهبود صمیمیت با همسرتان را فرصت لذت بردن از تجربیات جدید در نظر می گیرید. به عنوان مثال، شما می توانید با هم یک پروژه بزرگ مانند بازسازی یا تغییر دکوراسیون خانه خود را آغاز کنید. یا، ممکن است به فکر اضافه کردن یک عضو جدید به خانواده خود باشید و یک حیوان خانگی به سرپرستی قبول کنید.

اگر برای چنین کارهایی آماده نیستید، می توانید سفری به یکی از شهرهایی که تا به کنون نرفته اید، را برنامه ریزی کنید و با هم به کشف دیدنی های آن جا بپردازید. به طور کلی این تجربیات طراحی شده اند تا شما را به چالش بکشند، چرا که در طی انجام این اقدامات شما دو نفر وقت بیشتری را در کنار یکدیگر هستید و می توانید در زمان طولانی تری از بودن در کنار یکدیگر لذت ببرید. در این شرایط پیشنهاد می کنیم که از لحظه به لحظه با هم بودن استفاده کنید و از نظر فیزیکی و روحی نزدیک تر شوید.

برای گفتگو های عمیقا احساسی وقت بگذارید

گفتنی می باشد که در صورت برقراری گفت و گو های صمیمانه می توانید از صمیم قلب روح یکدیگر را نوازش کنید و از نظر عاطفی به اوج صمیمیت برسید. در این زمان می توان به جرات بیان کرد که که مردم بیشتر احساس نزدیکی می کنند. طی مطالعات انجام شده چنین مشخص که بسیاری از افراد بر این باور بودند که وقتی در پایان روز افکارمان را با شریک احساسی مان به اشتراک می گذاریم، وقتی به اندازه کافی خوش شانس باشیم که بتوانیم این کار را انجام دهیم، در پایان روز احساس صمیمیت بیشتری خواهیم داشت.

کاری جدید با یکدیگر انجام دهید

در طی این تحقیق یک زن مواردی را به اشتراک گذاشت که در آن او و شریک زندگی اش احساس نزدیکی می کنند، از جمله زمانی که آن ها در مورد چیزی صحبت می کنند که بر سر آن اختلاف نظر دارند. او چنین باوری داست که با گذراندن وقت در کنار همسر خود و شروع به انجام کارهایی که تا حال انجام نداده، بسیار هیجان انگیز است. چرا که در این زمان چیزهای جدیدی تجربه می کنند که برای هر دو آن ها برای ساختن خاطره های خوب بسیار تاثیر گذار است و با به یادآوری آن ها از عشق یکدیگر سرشار می شوند.

از زندگی لذت ببرید

وقتی هر روز زندگی را برای افزایش صمیمیت زناشویی به نحوه ای رفتار کنید که انگار برای هم جدید هستید، هر چیزی که یاد می گیرید و تجربه می کنید، غیرمنتظره هستند که در نتیجه احساسات شدید تری برای شما ایجاد می‌کند.

همان طور که می دانید به تدریج و با گذشت زمان، افراد نسبت به یکدیگر قابل پیش بینی تر می شوند، اما برخی کارشناسان بر این باورند که این شرایط می تواند امری مثبت نیز تلقی گردد. به این صورت که شریک های زندگی به اندازه ای با یکدیگر یکی و صمیمی می شوند که دیگر خود را از هم جدا نمی داند، به مانند هوایی که هر روز به منظور زندگی نفس می کشیم و می دانیم که دقیقا چه کاری انجام می دهیم، اما نکته حائز اهمیت آن است که با تکرار هرچه بیشتر این امر به ضرورت بودن در زندگی یکدیگر پی می بریم.

صمیمیت زناشویی در زندگی مشترک

تغییراتی ایجاد کنید

به طور کلی تعاملات ما در روابط نزدیک در شیار های فرسوده ای به نام فیلمنامه ای از پیش تعیین شده پیش می رود. بیشتر احساسات نتیجه برخی وقفه های فیلمنامه است. از این رو به همان کار قبلی ادامه دهید و هیچ احساس جدیدی را تجربه نمی کنید. اقدامی که باید انجام دهید، آن است که کاری را که همیشه انجام می دادید را باید متوقف کنید. در این زمان است که می توانید احساس کنید، چه چیزهایی در حال انجام شدن هستند و تغییراتی که به وجود می آید چه نتیجه ای بر صمیمیت زناشویی شما خواهد داشت. گفتنی است که گاهی اوقات برای درک میزان صمیمیتی که در بین طرفین وجود دارد باید اقدامات شدیدی انجام دهید.

ارتباط خود را عمیق تر کنید

به طور کلی برای ایجاد یک رابطه عمیق و عاشقانه بین خود و پارتنر احساسی تان باید برای گسترش آن نیز اقداماتی انجام دهید. گفتنی است که سطح راحتی افراد با یکدیگر به صورت اشتراک گذاری کلامی معمولا با تمرین در یک زمینه احساسی ایمن افزایش می یابد، بنابراین برای تبدیل شدن به یک شنونده بدون قضاوت به کار خود ادامه دهید.

رفتار خود را بسنجید

به طور کلی افراد در مورد میزان صمیمیت مورد نیاز برای اجتناب از تنهایی و اینکه تا چه اندازه می توانند این شرایط را تحمل کنند، کاملا متفاوت است. کسانی که نیاز های قوی تری دارند، برای اطمینان از تماس صمیمانه با شریک زندگی خود، با گوش دادن بیشتر و تشویق شریک خود به بیان بیشتر، سخت کار خواهند کرد. اگر احساس نیاز ضعیف تر باشد، همبستگی نیز به مراتب ضعیف تر در بین صمیمیت و رضایت از رابطه به وجود خواهد آمد.

حتماً بخوانید:

نکاتی که برای صمیمیت زناشویی باید در نظر داشته باشید

برای یکدیگر ارزش قائل شوید
برخی افراد ارتباط را با صمیمیت یکی می دانند. در یک مطالعه، بیش از دو سوم زوج های طلاق گرفته گفتند که سطح گفتگوی مورد انتظارشان را در ازدواج خود تجربه نکردند. به خصوص زنان از این شرایط بسیار شکایت داشتند که بسیار می خواستند در مورد نکات منفی و همچنین مثبت با شریک زندگی خود صحبت کنند و احساس خود را در رابطه با موضوعات مختلف با او در میان بگذارند. اما این تبادل رابطه و احساس در بین آن ها از بین رفته بود و دیگر زندگی برایشان طعم و معنایی برای تحمل نگذاشته بود.

تاثیر رابطه جنسی
فقط یک سوم از مردان مطلقه در رابطه جنسی خود چنین بیان کردند که صمیمیت عاطفی مورد نظر خود را پیدا نکرده اند. با این حال، چیزی که برخی از آن ها از دست داده بودند، این بود که همسرانشان به شیوه های بسیار کامل تر در کنار آن ها بودند. آن ها خواهان تظاهرات لمسی و صمیمیت بودند، مانند بوسیده شدن یا پرسیدن وضعیت آن ها در پایان روز، و استقبال از آن ها با آغوش باز در درب منزل که انتظارات چندان زیادی از پارتنر احساسی شان نبود و به راحتی قابل انجام بوده است. به طور کلی برخی از شرایط به این به دلیل اتفاق می افتد که رفتار متفکرانه آن ها و همچنین صبر و درک بیشتر از طرف محرومان صحبت باعث دلسردی شده است.

از کلمات جادویی استفاده کنید
به طور کلی به کار بردن کلماتی به مانند لطفا، متشکرم و خوش آمدید از جملات جادویی برای افزایش رابطه صمیمانه به شمار می آیند که باید در اکثر مواقع از زبان خانم و آقا و برای تحکم بیشتر زندگی شنیده شود.

روش های احترام گذاشتن به یکدیگر

ادب را رعایت کنید
به طور کلی دلیل ازدواج شما، ادب و شخصیتی بود که اکثر افراد تنها در جلسات خواستگاری آن را رعایت می کنند و بدین منظور پیوند آن ها شکل می گیرد. از این رو سعی کنید که احترام یکدیگر را همواره حفظ کرده و پرده های حرمت را از میان خود پاک نکنید.

به کلام خود دقت داشته باشید
گفتنی است که نحوه حرف زدن و کلام شما با توجه به تن صدا بسیار تاثیر گذار است که با استفاده صحیح از آن می توانید بسیاری از منفی نگری ها را از میان برداشته و یا در حالتی دیگر ایجاد کنید.

در حضور جمع، انتقاد نکنید
گفتی است که انتقاد های صحیح و به جا در بیشتر مواقع می تواند امری موثر و سازنده باشد. اما توجه داشته باشید که بیان آن ها در جمع های خانوادگی و یا دوستانه می تواند شخصیت طرف مقابل را تخریب و از بین ببرد.
گفتنی است که توجه های هرچند کوتاه می تواند تاثیر به سزایی در صمیمیت زناشویی قائل شود. این می تواند شامل گرفتن پلاستیک های خرید از دست یکدیگر، کمک برای جابه جایی وسایل سنگین و یا تشکری محبت آمیز در حین چایی آوردن همسرتان به حساب آید.

نحوه ایجاد برانگیختگی جنسی در زنان

برانگیختگی جنسی در زنان
گفتنی می باشد که این موضوع در زنان کاملا عکس می کند. به این صورت که سرعت تحریک در زنان بسیار روند کندی را طی می کند و پس از ارضا شدن نیز نیاز دارند که مدتی در این وضعیت قرار بگیرند تا به خوبی از نظر روحی و جسمی تخلیه شوند. تغییرات موجود در فیزیولوژی زنان و مردان چنین سبب شده تا امیال آن ها در این زمان به اختلاف خورده و برخی از زوجین چالش هایی را در حین صمیمیت جنسی و رابطه تجربه کنند.

گفتنی می باشد که هیچگاه نباید از کنار ای اختلاف ها به سادگی بگذرید، بلکه با افزایش آگاهی و حتی مشاوره با کارشناسان مرتبط در این زمینه مشکلات خود را از میان برداشته و ارتباط صمیمیت زناشویی بیشتری تجربه کنید.

نقطه اوج در تحریک مردان
در پی آشنایی با صمیمیت زناشویی گفتنی می باشد که مردان به نسبت زنان خیلی سریع تر تحریک شده و به همین نسبت نیز خیلی سریع تر ارضا می شوند. طی مطالعات انجام شده چنین مشخص شد که بروز تغییرات در هورمون مغز مردان از نظر جنسی با بینایی مرتبط است و از این رو با مشاهده زیبایی های اندام پارتنر خود، برخی فیلم و عکس ها به نقطه اوج تحریک جنسی خواهند رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا