اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
انتصاب اولین سفیر زن توسط امام خمینی (ره) بود_60ba4c7cbdb92.jpeg
انتصاب اولین سفیر زن توسط امام خمینی (ره) بود_60ba4c7cbdb92.jpeg

انتصاب اولین سفیر زن توسط امام خمینی (ره) بود

به گزارش سایت خبری ساعدنیوز به نقل از ایسنا: معصومه ابتکار، ضمن گرامیداشت سی و دومین سالگرد رحلت امام خمینی (ره) بااشاره به نامه امام به میخائیل گورباچف آخرین- رئیس جمهور شوروی – در سال ۱۳۶۷، گفت: امام خمینی (ره) به همراه نامه خود، دو سفیر یعنی مرحوم خانم مرضیه دباغ و آیت الله جوادی آملی را نزد گورباچف فرستادند که در این کار امام دو پیام نهفته بود.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری ادامه داد: اولین پیام امام این بود که از زنان در دیپلماسی عمومی و رسمی استفاده کنید، چراکه زنان به دلیل توانمندی های ذاتی که در انتقال پیام، تربیت و مربی گری دارند و از سوی خداوند به آنها داده شده می توانند پیام آوران موثری باشند که از آنها در عرصه دیپلماسی استفاده کرد.

وی همچنین گفت که پیام دوم امام این بود که ایشان به طور “پنجاه، پنجاه” یک آقا و یک خانم برای این کار تعیین کردند.

ابتکار با بیان اینکه هم اکنون پنج سفیر زن در کشور وجود دارد، تصریح کرد: وزارت امور خارجه واقعا در این زمینه خوب کار کرد چراکه می دانم چه موانع و چه سختی هایی در این راه وجود داشت.

حمایت مالی

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *