اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
امکانات و آپشن‌های خودروی جک T8_60b52c3c89026.jpeg
امکانات و آپشن‌های خودروی جک T8_60b52c3c89026.jpeg

امکانات و آپشن‌های خودروی جک T8

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، جک T8 پیکاپ چینی تازه وارد بازار ایران است که مدت زیادی از معرفی آن توسط چینی ها نمی گذرد و کرمان موتور قصد دارد تولید و عرضه آن را به زودی آغاز کند.

جک T8 طراحی خوبی دارد و می تواند جایگزینی ارزان قیمت برای پیکاپ های لوکس و گران قیمت بازار کشورمان از جمله تویوتا هایلوکس باشد.

آپشن های جک T8

در ادامه مقاله، به بررسی آپشن های این خودرو خواهیم پرداخت:

1. ورود و استارت بدون کلید (Keyless Starter) + استارت دکمه ای

چند سالی است که آپشن کی لس استارتر روی اکثر خودروهای سواری با قیمت متوسط به بالای موجود در بازار کشور ما یافت می شود؛ اما استفاده از آن، در هیچ یک از پیکاپ های مونتاژی و حتی وارداتی سابقه نداشته است. اکنون جک T8 می خواهد سنت شکنی کند و نخستین پیکاپ حاضر در بازار ایران باشد که آپشن مذکور را به همراه دارد.

استفاده از آپشن مذکور، بسیار ساده است و تنها کافی است ریموت خودرو در دست یا جیب راننده قرار داشته باشد. پس از نزدیک شدن ریموت به خودرو، سیستم ایموبلایزر با استفاده از امواج رادیویی با ریموت ارتباط برقرار می کند و به راننده این اجازه را می دهد که تنها با فشاردادن دکمه روی دستگیره درب، درب ها را قفل یا باز کند. اگر ریموت در فضای کابین نیز قرار داشته باشد، می توان پس از فشردن پدال کلاچ، دکمه استارت را فشار داد و پیشرانه خودرو را روشن کرد.

تصویر
طراحی ظاهری جک T8

2. شیشه بالابرهای برقی اتوماتیک مجهز به پاور ویندوز (Power Windows)

با استفاده از شیشه بالابرهای اتوماتیک، (که در بسیاری از خودروها تنها برای شیشه سمت راننده استفاده می شوند) می توان با فشاردادن یا کشیدن لحظه ای دکمه شیشه بالابر، شیشه را به صورت کامل باز یا بسته کرد. جک T8 علاوه بر تجهیز به شیشه بالابر اتوماتیک برای هر چهار شیشه جانبی، به آپشن پاور ویندوز نیز مجهز است. سیستم پاور ویندوز، پس از قفل کردن درب های خودرو فعال می شود و اگر شیشه ای باز مانده باشد، آن را می بندد تا ضریب ایمنی خودرو در برابر سرقت و حتی پدیده های طبیعی مثل باد و باران، افزایش یابد.

3. سیستم مالتی مدیا

جک T8 نیز مانند بسیاری از خودروهای روز دنیا، به سیستم چندرسانه ای (Multi Media) مجهز است. سیستم مالتی مدیای نصب شده روی این خودرو، با وجود مانیتور 8 اینچی لمسی، ورودی USB، بلوتوث، کلیدهای کنترلی روی غربیلک فرمان و 6 عدد بلندگو، سیستم نسبتا کاملی است و رضایت سرنشینان را تا حد زیادی تأمین خواهد کرد.

4. کروزکنترل

یکی از آپشن های جک T8 که نشان می دهد این خودرو علاوه بر استفاده های تجاری و آفرود، می تواند برای مسافرت های طولانی نیز مورداستفاده قرار گیرد، کروزکنترل است. با استفاده از آپشن مذکور، می توان سرعت خودرو را در اتوبان های بین شهری روی عدد موردنظر تنظیم کرد و ضمن تمرکز بیش تر روی جاده و خستگی کم تر، از عدم افزایش ناخواسته سرعت به بیش از حد مجاز و جریمه نشدن نیز اطمینان حاصل کرد.

نوشته های مشابه

تصویر
طراحی ظاهری جک T8

5. چراغ های جلوی زنون

با وجود این که مدت زمان زیادی از فراگیرشدن لامپ های زنون در چراغ جلوی خودروها می گذرد، اما تعداد بسیار محدودی از خودروهای مونتاژ داخل از این نوع لامپ ها استفاده می کنند که جک T8 یکی از این خودروها است. این نوع لامپ ها، فاقد فیلامان (رشته) تنگستنی هستند و تولید نور در آن ها توسط تخلیه شدید بار الکتریکی بین دو الکترود در یک فضای پرشده از گاز زنون صورت می گیرد. این مکانیزم تولید نور، باعث می شود تا لامپ های زنون در مقایسه با لامپ های هالوژن قدیمی، پرنورتر و بادوام تر باشند.

6. تنظیم حالات انتقال قدرت به صورت سه حالته برقی

یکی دیگر از آپشن های جک T8 که وجود آن برای هر خودرویی در این سگمنت ضروری به نظر می رسد، تنظیم حالات انتقال قدرت (ترنسفرکیس) سه حالته برقی است. جک T8 سه حالت انتقال قدرت 2H، 4H و 4L را دارد که توسط کلیدهای قرارگرفته در بخش میانی داشبورد، قابل انتخاب هستند.

حالت 2H، حالت معمولی است که در آن، تمام نیروی پیشرانه به محور عقب منتقل می شود. در حالت 4H، نیرو به هر دو محور منتقل می شود که این حالت، برای حمل بارهای خیلی سنگین و تردد در مسیرهای آفرودی توصیه می شود. در نهایت، حالت 4L را داریم که در این حالت، نیرو با نسبت تقریباً مساوی بین محور جلو و عقب تقسیم می شود و برای رهایی از گیرکردن های معمول در آفرودهای سنگین، کاربرد دارد.

7. سنسور نور (Auto Light)

جک T8 مجهز به سیستم خاموش وروشن شدن اتوماتیک چراغ ها بر حسب میزان نور محیط (اتولایت) است که کاربرد اصلی آن، هنگام رانندگی در جاده های کوهستانی و با تونل های متعدد است. این سیستم از یک قطعه الکترونیکی حساس به نور تشکیل شده است که پشت شیشه جلوی خودرو نصب است. هنگامی که نور محیط از حد معینی کم تر باشد، این سنسور با ارسال یک سیگنال الکترونیکی، چراغ های خودرو را به صورت اتوماتیک روشن می کند. با روشن شدن محیط نیز چراغ ها به صورت اتوماتیک خاموش خواهند شد.

8. سیستم نمایش فشار باد لاستیک ها (TPMS)

سیستم نمایش فشار باد لاستیک ها (TPMS)، چند سالی است که به یک آپشن فراگیر در خودروهای روز دنیا تبدیل شده و جک T8 نیز از این آپشن بهره مند است. این سیستم به کمک سنسورهای قرارگرفته در محفظه لاستیک ها، میزان فشار باد آن ها را اندازه می گیرد و در مانیتور به راننده نمایش می دهد. اگر میزان باد هرکدام از لاستیک ها از حد مجاز کم تر باشد، آن لاستیک با رنگ متفاوتی نمایش داده می شود تا راننده هرچه سریع تر از این موضوع مطلع شود. TPMS نصب شده در جک T8، از نسل جدید این سیستم است و علاوه بر فشار باد هر لاستیک، میزان دمای آن را نیز نمایش می دهد.

9. مجموعه سیستم های کنترل پایداری (ESC+TCS+VDC)

جک T8 در زمینه ایمنی نیز از آپشن های مناسب و به روزی بهره می برد. سیستم کنترل پایداری الکترونیکی (ESC) به صورت مداوم وضعیت حرکتی خودرو را بررسی می کند و درصورتی که به هر علتی پایداری خودرو در معرض خطر قرار بگیرد، با کنترل ترمز، فرمان و گشتاور ارسالی از سوی پیشرانه به چرخ ها، حرکت خودرو را در مسیر صحیح حفظ خواهد کرد.

سیستم کنترل کشش (TCS) نیز مکمل سیستم ترمز ABS است و در مواقعی مثل شتاب گیری، حرکت در مسیرهای لغزنده و حتی گیرکردن خودرو در بسترهایی مثل شن و یخ، از هرزگردی چرخ ها و به تبع آن، ازدست رفتن پایداری جلوگیری می کند.

سیستم کنترل دینامیکی خودرو (VDC) نیز نوع پیشرفته ای از سیستم کنترل پایداری است که با استفاده از کنترل پارامترهایی مثل نحوه انتقال نیرو به چرخ ها، جریان سوخت ورودی به پیشرانه، بوست توربو، میزان بازشدن دریچه گاز و حتی تغییر در زمان جرقه زنی شمع ها، پایداری خودرو را حفظ می کند.

10. سیستم ترمز کمکی هیدرولیکی (HBA)

یکی دیگر از آپشن های جک T8 در زمینه ایمنی، سیستم ترمز کمکی هیدرولیکی (HBA) است. در شرایط اضطراری و فشار بیش تر از حد معمول راننده روی پدال ترمز، سیستم HBA وارد عمل می شود و با افزایش دادن میزان فشار روغن، نیروی ترمزها را افزایش و درنتیجه مسافت توقف خودرو را کاهش می دهد.

سایر آپشن های جک T8

از جمله سایر آپشن های جک T8 می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

سیستم تهویه مطبوع دستی، دی لایت، چراغ های عقب LED، تنظیم ارتفاع دستی نور چراغ های جلو، آینه های جانبی با تنظیم برقی و گرم کن، کامپیوتر سفری، روکش چرمی صندلی ها و غربیلک فرمان، قابلیت تنظیم ارتفاع صندلی راننده به صورت دستی، سنسور پارک عقب، دوربین دید عقب، رینگ 18اینچی آلومینیومی، سیستم ترمز ضدقفل (ABS)، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز (EBD)، سیستم کنترل شروع حرکت در سربالایی(HAC)، ایربگ راننده و سرنشین جلو.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.