اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اقدامات مهم برای رفع باد کردن کابینت و نجات کابینت ها از رطوبت_60d779a1e701a.jpeg
اقدامات مهم برای رفع باد کردن کابینت و نجات کابینت ها از رطوبت_60d779a1e701a.jpeg

اقدامات مهم برای رفع باد کردن کابینت و نجات کابینت ها از رطوبت

کابینت های فلزی زنگ می زنند و کابینت های چوبی ممکن است در اثر رطوبت زیاد ورم کنند. برای رفع باد کردن کابینت و تعمیر کردن آن لازم است تا از روشی ساده استفاده کنید که برایتان در ادامه این روش را بررسی خواهیم کرد. در واقع با استفاده از این روش شما می توانید به سرعت کابینت خود را تعمیر کرده و از هزینه های اضافی پیشگیری کنید.

رفع باد کردن کابینت

رفع باد کردن کابینت

کابینت ها به دلایل بسیار زیادی متورم می شوند و بیش تر افراد سعی می کنند با استفاده از لایه های محافظ جلوی این مشکل را بگیرند ولی این روش ها هم نتیجه ۱۰۰ درصدی ندارد. شاید شما هم فکر می کنید که اگر روی کابینت ها آب نریزد ممکن است متورم نشوند ولی بیش ترین عللی که منجر به باد کردن کابینت ها می شود بخار آب موجود در فضای آشپزخانه می باشد. زمانی که کابینت های چوبی متورم می شوند لایه لایه تمامی مواد آن ها از یک دیگر جدا می شود و بعد از گذشت مدتی این لایه ها به طور کامل جدا می شوند. در ادامه مراحل تعمیر آن ها را برایتان بیان خواهیم کرد.

اقدامات اولیه

  • سعی کنید با هر وسیله ای که در دسترس دارید ام دی اف را خشک کنید. برای این کار می توانید از سشوار و یا سایر وسایل گرمایشی استفاده کنید.
  • اگر لایه های رویی در حد و اندازه بسیار کوچکی جدا شده است می توانید از چسب چوب کمک بگیرید و آن لایه را بچسبانید.
  • چسباندن این ورق نیازمند دقت و توجه بسیار زیاد است و بهتر است این کار را با دقت انجام دهید تا از نتیجه کارتان راضی باشید.

سمباده کشی کابینت ها به هم سطح شدن آن ها کمک می کند.

تعمیر و سمباده کشی

  • اگر لایه های جدا شده از کابینت بسیار زیاد بود باید سمباده کشی را شروع کنید. زیرا در این شرایط چاره ای دیگری جز هم سطح کردن لایه متورم با لایه های دیگر ندارید.
  • بعد از این که سمباده کشی تمام شد می توانید بتونه کشی را شروع کنید و تمامی بخش های خالی کار را با بتونه پر کنید.
  • به یاد داشته باشید که بتونه زدن کاری نیست که بدون آموزش بتوانید آن را انجام دهید و بهتر است از یک فرد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

رنگ و تعمیر

  • در مرحله آخر باید با استفاده از رنگ تعمیر را به پایان برسانید. سعی کنید تمامی کابینت ها را رنگ کنید تا ظاهر آن ها یک دست و مرتب شود.
  • در این زمان می توانید از رنگ های مختلفی استفاده کنید تا دکوراسیون خانه شما به صورت کلی تغییر کند.
  • برای رنگ کردن در های کابینت می توانید از اسپری های رنگ پاش استفاده کنید.

نکته : سعی کنید تا زمانی که در کابینت ها خشک نشده است آن ها را نصب نکنید تا مشکلی برای بدنه کابینت ها ایجاد نشود.

نحوه تعمیر کابینت های چوبی

استفاده درست از کابینت ها عمر آن ها را افزایش می دهد و شما می توانید سالیان سال بدون این که نیاز به تعمیر داشته باشند از آن ها استفاده کنید. در ادامه می توانید تمیز کردن کابینت چوبی و تمیز کردن سنگ را در بخش خانه داری آرگا مشاهده کنید.

منبع : آرگا

نوشته های مشابه

برچسب :

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *