دسته‌بندی نشده

اقدامات لازم برای از بین بردن موریانه در منزل با مواد طبیعی

روش های از بین بردن موریانه

اولین کاری که بعد از مشاهده نشانه های وجود موریانه ممکن است به آن فکر کنید، پیدا کردن یک راه سریع از بین بردن موریانه باشد.
از قدیم و تجربه های گذشته از بین بردن موریانه با نفت به نسل امروز منتقل شده است؛ که در حال حاضر نیز از این مشتقات نفتی در ساخت حشره کش ها بخصوص اسپری‌ها، از بین برنده موریانه استفاده می شود.

فهرست مطالب درباره از بین بردن موریانه :

روش های از بین بردن موریانه
نشانه های وجود موریانه در منزل
از بین بردن موریانه با نفت – نفتالین و موریانه
تنباکو و موریانه؛ سم کامن برای موریانه
سم اختصاصی موریانه

روش های از بین بردن موریانه

برای از بین بردن موریانه؛ در منزل بعد از مشاهده نشانه های وجود موریانه؛ بر اساس بررسی های انجام شده تاثیر نفتالین و تنباکو بر موریانه منجر به از بین رفتن موریانه شده و می توان در کنار سم اختصاصی موریانه از این نوع مواد برای از بین بردن آن استفاده کرد. صدای موریانه مانند مورچه برای انسان قابل شنیدن نیست و این خود عاملی در عدم تشخیص به موقع موریانه برای از بین بردن آنها به شمار می آید.

ترفندها از بین بردن موریانه در منزل

موریانه ها از سری حشراتی هستند؛ که زندگی کلونی مانند و یا دسته جمعی مثل مورچه، زنبور و دیگر حشرات دارند؛ برای از بین بردن یک جای این حشرات کافی است کلونی آنها را پیدا کرده و با تزریق انواع سم ها و یا مواد نفتی آن ها را از بین برد.

در نظر داشته باشید سم‌های مختلفی برای ریشه کندن مورچه از خانه، موریانه، ساس و دیگر حشرات موذی مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ حتی کشتن موش با پفک یکی از روش‌هایی است که برخی افراد از آن برای کشتن موش استفاده می‌کنند.

با دیدن نشانه های وجود موریانه در منزل و یا محلی که در آن هستید؛ نگرانی، ترس و همین طور آثار مخرب به جای مانده از تولید مثل و حضور موریانه در کمد و همین طور قسمت های مختلف منزل شما را وادار به پیدا کردن راهی برای از بین بردن موریانه می کند.
یکی از خطرناک ترین موارد حضور این حشرات موذی نداشتن صدا و همین طور نشانه های وجود موریانه در منزل است. این حشرات می‌توانند تا مدت ها در وسایل و خانه شما لانه کرده و به مرور زمان به وسایل و منزل و لباس های شما آسیب جدی وارد کند.

نشانه های وجود موریانه در منزل

برای جلوگیری از آسیب های جدی که موریانه می‌تواند، به منزل شما وارد کند باید هر چه سریع تر از حضور این حشره در منزل آگاه شوید برای دانستن این مورد اثر گذار با هم چند نشانه وجود موریانه در منزل را مرور می کنیم.

1-آسیب دیدن چوب ها

اولین موادی که در معرض خطر حضور موریانه ها قرار دارند؛ چوب ها هستند. اگر منزل شما بیشتر از لوازم چوبی و یا سازه های چوبی برای دکوراسیون ساخته شده؛ حداقل هر دو هفته یک بار زیر و قسمت های متصل به زمین را بررسی کنید؛ موریانه ها رد پای حضور دارند اگر قسمت های مختلف چوب حالت خوردگی و یا پوکی پیدا کرده خودتان را برای از بین بردن موریانه ها آماده کنید.

روش های از بین بردن موریانه

2- به جای ماندن بال موریانه

اگر در کنار پنجره ها و یا حاشیه اتصال دیوار به زمین بال های نازکی مشاهده کردید بی تفاوت از کنار این مورد نگذرید این یک نشانه وجود موریانه در منزل شما می تواند باشد چرا که موریانه هنگام پیدا کردن محل چوبی مناسب دیگر به بالهای خود نیازی نداشته و ان را در همان جایی که هست می گذراد.

3-حفره و تونل گلی

در قسمت های اتصال کف مزل به زمین و همین طور وجود لوله های آب ممکن است، حفره های گلی مشاهده شود؛ این لوله ها و تونل ها را بررسی کنید موریانه برای زندگی نیاز به رطوبت دارد. یکی از نشانه های وجود موریانه را در این مکان ها می‌توانید بیابید.

4-فضله های به جای مانده از موریانه

این فضله ها به رنگ چوب است و ممکن است خیلی برای شما قابل مشاهده نباشد؛ اما در هنگام گردگیری حتما به لوازم چوبی توجه داشته باشید.

فراموش نکنید یک گام اصلی در از بین بردن موریانه ها از منزل؛ شناخت نشانه های وجود موریانه است؛ پس این نشانه ها را به خاطر بسپارید.

روش از بین بردن موریانه با نفت

برای از بین بردن موریانه می توانید از نفت استفاده کنید، پیدا کردن محل تجمع و کلونی اصلی موریانه‌ها و ریختن نفت و یا سوزاندن آنها یک راه حل قدیمی و کارساز در از بین بردن موریانه هاست. برای پیداکردن کلونی موریانه ها باید نشانه های وجود موریانه را بشناسید.
نفتالین و موریانه از سری موارد کاربردی برای جلوگیری از ایجاد موریانه در بین وسایل است که کاربرد بسیار قدیمی دارد. نفتالین از مشتقات نفتی بوده بناربراین در از بین بردن موریانه نقش موثری دارد. نفت در حال حاضر در اکثر حشره کش ها جزو ترکیبات مهم و اصلی است.

تنباکو و موریانه

برای از بین بردن موریانه می‌توانید؛ از ترکیبات تنباکو با مواد دیگر استفاده نمود و از آن بعنوان یک روش از بین برنده حشرات مخصوصا موریانه اثبات شده در آزمایشگاه‌های کشاورزی و سم شناسی یاد می کنند. در معرفی انواع سم های موثرئ تاثیر گذار در از بین بردن موریانه می توان به سم کامن برای موریانه اشاره کرد.

روش های از بین بردن موریانه

سم اختصاصی موریانه

از جایی به بعد دیگر استفاده از روش های قدیمی و تجربی در از بین بردن موریانه در منزل تاثیر ندارد؛ همه ما به دنبال یک راه سریع برای از بین بردن موریانه‌ها هستیم، امروزه تولید قرص موریانه، سم اختصاصی موریانه و حشره کش مخصوص موریانه برای از بین بردن موریانه در منزل تولید وبسیار کاربردی می‌باشد.

اقدامات لازم برای از بین بردن موریانه

با مشاهده نشانه های وجود موریانه در منزل اقدامات لازم برای از بین بردن موریانه ها را آغاز کنید از اقدامات مهم در از بین برد موریانه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

برای از بین بردن موریانه هم روش های تجربی وجود دارد هم استفاده از سم‌های مخصوص و مواد شیمایی مثل نفتالین و یا مواد طبیعی مثل تنباکو و مشتقات نفتی مثل خود نفت که بسیار کاربرد دارد. در این قسمت ابتدا به چند روش تخصصی برای از بین بردن موریانه می‌پردازیم.

استفاده از دمای بالا و پایین برای از بین بردن موریانه

با استفاده از متخصصین در این حوزه صورت گرفته و می تواند برای کل منزل و یا مبلمان صورت گیرد؛ در این مواقع متخصصان بعد از بازدید کل منزل و تشخیص حضور موریانه در کدام قسمت ها وسایل سالم و آلوده را از هم تمییز داده، با بالا بردن و یا خیلی پایین آوردن دما به از بین بردن موریانه ها کمک می کنند.
در روش دمای بالا با بردن دما تا بالای 120 فارنهایت و در دمای پایین با استفاده از نیتروژن مایع در دمای زیر 20 درجه فارنهایت از بین بردن موریانه انجام می گیرد.

استفاده از اسید بوریک برای از بین بردن موریانه

اسید بوریک سیستم عصبی حشرات را مختل می کند؛ با اسپری کردن اسید بوریک روی لوازم چوبی در منزل از بین بردن موریانه را تسریع بخشیده؛ و از حضور موریانه‌ها این لوازم را در امان دارید. در هنگام استفاده از این اسید سمی پوشیدن کلاه و دستکش فراموش نشود.

استفاده از نماتد ها برای از بین بردن موریانه

نماتد یک نوع کرم است، که منجر به کشته شدن موریانه‌ها می‌شود؛ این حشرات خانگی بدون آسیب به گیاهان و انسان ها بلای جان موریانه ها شده و به از بین برد موریانه ها کمک می کند. اسپری تهیه شده از این نوع کرم ها در بازار موجود است.

بمب حشره برای از بین بردن موریانه

موریانه ها در برخورد با این نوع سم از بین میروند؛ میتوان با این بمبهای سمی لوازم چوبی را آغشته و به راحتی موریانه را ازبین ببرید. زمان استفاده از بمب حشره برای از بین بردن موریانه ها زدن ماسک فراموش نشود.

بمب حشره برای از بین بردن موریانه

چند روش تجربی در این قسمت برای از بین بردن موریانه معرفی می گردد، که با هم مشاهده می کنیم.

ایجاد تله موریانه برای از بین بردن موریانه

از مقوا خیس برای به دام انداختن موریانه‌ها در این روش بهره ببرید؛ یک مقوا را خیس کرده و در مسیر احتمالی حضور موریانه ها قرار دهید؛ موریانه از سلولز تغذیه می کند به همین دلیل به مقوا هجوم اورده و به دام میافتد؛
بهترین راه در این موقعیت سوزاندن موریانه هاست؛ این روش باید چندین بار به همین شکل تکرار شود تا کلیه موریانه ها از بین بروند. بنابراین راه سریعی برای از بین بردن موریانه نیست.

طعمه گذاری برای از بین بردن موریانه

استفاده از طعمه های سمی که در راه موریانه ها گذاشته میشود، منجر به کشته شدن این موریانه‌ها شده اما بیشتر به درد پیدا کردن محل اصلی لانه گذاری موریانه‌ها می خورد و یک پیش زمینه برای از بین بردن موریانه ها به شمار می آید.

حذف رطوبت برای از بین بردن موریانه

به یاد داشته باشید رطوبت بالا یعنی ایجاد شرایط مساعد جهت رشد موریانه ها ؛ پس سطح لوازم چوبی را از رطوبت در امان نگه دارید. خشک نکهداشتن سطوح چوبی در از بین رفتن موریانه بسیار موثر است.

نور خورشید برای از بین بردن موریانه

موریانه ها به شدت به تاریکی بعد از رطوبت علاقمند هستند؛ استفاده از تکنیک های نور و پنجره های نور گیر بزرگ در منزل در عدم رشد موریانه ها بسیار تاثیر دارد.

استفاده از روغن پرتقال برای از بین بردن موریانه

روغن پرتقال، عصاره پوست پرتقال است. در آب حل نمی شود. ریختن یک مقدار روغن پرتقال؛ در مسیر موریانه ها منجر به از بین رفتن موریانه میشود؛ استفاده و استنشاق این روغن برای انسان خطرناک بوده و کاربرد اشتباهی آن مشکلات معده و شکمی را به دنبال دارد و هم چنین پوست و یا چشمان شما را تحریک می کند.

روش های از بین بردن موریانه

ترکیب سرکه و آب لیمو برای از بین بردن موریانه

سرکه یک ماده قوی و موثر برای از بین بردن حشرات و همین طور از بین بردن موریانه است؛ اضافه کردن لیمو به مخلوط، آن را حتی موثرتر می‌سازد چون حاوی دی – لیمونن است، همان ترکیب طبیعی که در روغن پرتقال یافت می‌شود.

حتماً بخوانید:

دعا برای دفع اواع حشرات موذی

دعا برای دفع اواع حشرات موذی

دعا برای دفع حشرات موذی موضوعی است که در بسیاری از کتاب‌های مذهبی شاهد اشاره به آن هستیم. از همین رو در این مطلب نیز به آن اشاره خواهد شد.

برای استفاده از این روش، یک فنجان سرکه را با نصف فنجان عصاره لیمو مخلوط کرده و آنها را در یک بطری اسپری بریزید و آن را مستقیم بر روی موریانه ها و مناطق آلوده اسپری کنید. این راه حل هیچ خطری برای خانواده شما ندارد و می‌تواند در از بین بردن موریانه ها در خانه شما موثر واقع شود.

حشرات انواع؛ اندازه و هر شکلی برای زندگی روزمره ما خطرناک و هر کدام به نوعی با از بین بردن وسایل منزل، ایجاد آلودگی؛ گزیدگی و موارد مشابه برای ما دردسر ساز هستند. در این متن راه های تشخیص وجود موریانه در منزل و روش های از بین بردن موریانه را بررسی نمودیم، تمامی این روش ها در نوع خود کاربردی هستند. اما وابسته به شرایط ممکن است؛ استفاده از متخصص در از بین بردن موریانه در منزل و سم پاشی با لوازم مخصوص بهترین انتخاب برای از بین بردن موریانه در منازل باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا