افزایش لایک اینستاگرام با روش های جدیدی که واقعا جواب میده!

شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که بگویید پیج تان از هر نظر عالی هست. محتوای عالی تولید می کنید، به موقع محتوا منتشر می کنید و با کاربراتون دائم در تعامل هستید.  ولی گله از این دارید که چرا لایک، بازدید و کامنت های پست هاتون پایینه؟

دلیلش به خاطر الگوریتم های جدید اینستاگرام است که رابطه مستقیم به تولید محتوای شما و تعامل با کاربراتون داره. شاید یه دونه فالوور فیک هم نداشته باشید و همیشه فالوورهای شما رو به افزایش بوده اند، ولی نسب به چند ماه گذشته لایک هاتون خیلی کم شده باشد.

در این مقاله ابتدا دلایل پایین بودن لایک پست ها را با هم بررسی می کنیم و سپس چند روش خوب و تاثیر گذار را برای افزایش لایک در اینستاگرام به شما معرفی می کنم. اگر شما هم لایک هاتون پایین آمده و به دنبال روش های جدید افزایش لایک اینستاگرام هستید تا انتهای این مقاله همراه من باشید.

 

چرا لایک پست های اینستاگرامت نسبت به قبل کم شده؟

قبل از هر چیز بهتره با هم اینو بررسی کنیم که چرا لایک های شما نسبت به قبل کم شده و سپس بریم سراغ روش هایی که با استفاده از آن ها می توانید لایک هاتون رو افزایش بدهید.

 

استفاده از هشتگ های نامرتبط و زیاد

درسته که استفاده از هشتگ های مرتبط به کارتون باعث دیده شدن بیشتر پست های شما می شود. اما استفاده بیش از حد از هشتگ ها و همینطور استفاده از هشتگ های یکسان یا تکراری در همه پست ها باعث می شود پست های شما کمتر دیده شود. سعی کنید در هر پست بیشتر از 10 هشتگ استفاده نکنید!

 

استفاده از محتوای تکراری

استفاده از محتوای کپی یا تکراری (محتوایی که قبلا در جایی منتشر شده) باعث می شود نرخ تعامل کاربران با پیج شما پایین بیاید. در واقع اعتمادشان به شما کم می شود. به همین دلیل است که به مرور زمان لایک پست های شما کم و کمتر می شود.

 

انتشار پست های بی رویه

درست است که هر چقدر پست های بیشتری منتشر کنید کاربران بیشتری شما را می بینند. اما این به این معنی نیست که هر وقت دوست داشته باشی پست منتشر کنید! رویه پست گذاری توی اینستاگرام  را باید بدانید و به هیچ وجه برای جذب فالوور بیشتر نباید پست بذارید.

انتشار پست های زیاد باعث می شود مخاطبان شما از پیج شما زده شوند و پست های شما را لایک نکنند. البته هر چقدر پست های بیشتری منتشر کنید مسلما کیفیت پست های شما هم پایین می آید و این هم دلیلی است که لایک های شما به مرور زمان کم شود.

 

زمان پست گذاری خوبی ندارید

یکی از دلایلی که لایک های شما در اینستاگرام پایین است احتمالا به خاطر زمان انتشار پست هایتان است. انتشار پست ها در زمان هایی که کاربران شما آنلاین نیستند باعث می شود پست های شما کمتر دیده شود. هیچکس نمی تواند به شما بگوید چه ساعتی پست های خود را منتشر کنید تا بازخورد بهتری بگیرد. تنها خودتان هستید که می دانید.

کافی است سری به Insight اینستاگرام تان بزنید تا متوجه شوید پست هایی که منتشر می کنید کدام هایشان لایک و کامنت بیشتری گرفته اند. از این به بعد دقیقا در همان زمان ها پست های خود را منتشر کنید.

 

عدم تعامل با فالوورها

اگر حواستون به فالوورهاتون نباشه و تعاملی با آن ها برقرار نکنید بازدهی پست هاتون کم می شود. احتمالا یکی از دلایلی که لایک های شما پایین آمده اهمیت ندادن به کامنت ها یا دایرکت هایی است که می گیرید. انسان ها به طور ذاتی زمانی که به آن ها اهمیت داده نشوند دلسرد می شوند. به همین دلیل حتی اگر پست های شما عالی باشد باز هم آن ها پست هایتان را لایک نمی کنند. چون به آن ها بی محلی کردید.

 

فالوورهای شما علاقه ای به کارتان ندارند

این قضیه بیشتر در زمانی که از طریق تبلیغات اقدام به جذب فالوور می کنید اتفاق می افتد. در بسیاری از مواقع دیده شده کاربرانی که از طریق تبلیغات وارد پیجی می شوند و آن را فالو می کنند صرفا از روی حس کنجکاوی این کار را کرده اند و از همه بدتر زمانی است که این کاربران شما را هنوز دنبال می کنند.

در این صورت ممکن است با پست های شما تعامل برقرار نکنند و طبق الگوریتم اینستاگرام به طور کلی این قضیه روی پیج شما تاثیر گذار خواهد بود. چون ممکن است پست های شما کمتر دیده شود. همین باعث می شود پست های جدیدی که منتشر می کنید کمتر لایک بگیرد.

پس بهتر است فقط افرادی را جذب کنید که به حوزه کاری تان علاقه مند باشند نه هر کسی را!

 

چگونه لایک پست های اینستاگرام خود را افزایش دهیم؟

افزایش لایک یکی از دغدغه های اصلی ادمین پیج های اینستاگرامی است. همانطور که قبلا هم گفتم ممکن است همه چیز طبق روال از نظر شما خوب پیش می رود و هیچ جای کارتان عیب ندارد اما لایک های پست هاتون به مرور زمان کم و کمتر می شود.

در این قسمت چند روش اصولی را برای افزایش لایک اینستاگرام به شما معرفی می کنم که با به کار گیری این روش ها شاهد افزایش چشمگیر لایک هاتون خواهید بود.

 

محتوای مرتبط، با کیفیت و به دردبخور تولید کنید

افرادی که هم اکنون شما را دنبال می کنند تنها دلیلش این است که محتوایی که تولید می کنید را دوست دارند و به دردشان می خورد. سعی کنید دقیقا آن محتوایی که آن ها می خواهند را بهشان تحویل دهید. طبق استراتژی محتوایی پیج تان تولید محتوا کنید.

سری به بخش Insight اینستاگرام تان بزنید تا متوجه شوید کاربران تان بیشتر از چه مدل محتوایی خوششان آمده است و لایک و کامنت بیشتری گذاشتند. شاید ویدیو های یک دقیقه ای شما نسبت به ویدیوهای طولانی که در Igtv منتشر کرده اید بازخورد بیشتری گرفته است.

سعی کنید از این به بعد طبق چیزی که مخاطبان تان نیاز دارند دقیقا محتوایی را منتشر کنید که کاربران تان با آن درگیر شوند و واقعا نیازشان باشد.

پیشنهاد می کنم مقاله ۲۰ ایده خلاقانه برای انتشار پست های اینستاگرامی را حتما بخوانید.

 

از هشتگ ها درست استفاده کنید

قبلا در مورد زیاده روی در استفاده از هشتگ ها صحبت کردم و متوجه شدید که این کار باعث می شود پست های شما کمتر دیده شود. برای بیشتر دیده شدن پست های خود بهتر است از هشتگ های مرتبط برای هر پست استفاده کنید. مثلا اگر کسب و کار شما دارای 30 هشتگ اصلی است در همه پست ها عینا نباید آن ها را تکرار کنید. هشتگ باید مرتبط با پست باشد تا بازدهی خوبی برای شما داشته باشد.

 

استوری قبل از انتشار پست

حتما قبل از انتشار پست های خود با یک استوری اعلام کنید که پست جدیدتان در مورد چی هست. حداقل 10 الی 15 ساعت قبل این کار را انجام دهید. مثلا 15 ساعت قبل از انتشار پست تان استوری بذارید و بگویید پست جدید در مورد فلان چیز است.

با این کار کاربران زیادی را مشتاق می کنید تا منتظر انتشار پست جدیدتان باشند. در استوری قبل از انتشار پست به این مورد توجه کنید که حتما از شمارنده برای یادآوری پست در استوری خود استفاده کنید. با این کار حداقل 5 برار لایک پست خود را بیشتر می کنید.

 

استوری بعد از انتشار پست

بعد از انتشار پست تان هم حتما استوری دیگری منتشر کنید و بگویید پست جدید منتشر شد. در این مدل از استوری ها سعی کنید کاربران را به تعامل با پست جدیدتان دعوت کنید. مثلا پست جدیدتان را استوری کنید و از کاربران تان بخواهید نظرشان را در مورد این پست براتون کامنت کنند.

در استوری هایی که بعد از انتشار پست منتشر می کنید به این نکته مهم هم توجه کنید که حتما در استوری خود آدرس پیج خودتان را منشن کنید. با این کار شانس قرار گرفتن استوری تان در اکسپلور هم بالا خواهد رفت.

 

تعامل با فالوورها قبل از انتشار پست

قبلا در مقاله “۲۹ روش خلاقانه برای افزایش فالوور اینستاگرام” در مورد قانون تعامل 20 دقیقه برای افزایش فالوور صحبت کردم. از این قانون می توانید به صورت دائمی برای افزایش بازدهی پست های خود استفاده کنید. به این صورت که قبل از انتشار پست های خود به پیج فالوور هایتان بروید و پست های آن ها را لایک کنید. با این کار آن ها را مجبور می کنید در جواب کاری که انجام دادید پست های شما را لایک کنند. اگر پست جدیدی منتشر کنید به محض مواجه شدن با پست شما ناخودآگاه آن را لایک می کنند.

این یک روش تست شده توسط خودم است که در واقع با این کار درصد لایک هایتان را تا 30% افزایش خواهید داد.

 

از فالوورهای تان بخواهید پست شما را لایک کنند

یکی از ساده ترین روش ها برای افزایش لایک اینستاگرام این است که از کاربران تان بخواهید پست های شما را لایک کنند. خیلی وقت ها پیش می آید کاربر یادش می رود که پست شما را لایک کند یا به قدری پست های زیاد در روز می بیند که حواسش پرت می شود. بهترین کار این است که از خودش تقاضا کنید تا پست شما را لایک کند.

حتما پست های ورقه ای را دیده اید که در اسلاید آخر از شما درخواست می شود که اگر از این پست خوشتان آمد آن را لایک کنید یا برای دوستان تان ارسال کنید؟ دقیقا با این روش خیلی ساده می توانید تا 30% لایک پست های خود را افزایش دهید.

لایک کنید

فرقی نمی کند پست شما ویدیو باشد یا یک عکس! با درخواست از کاربران تان بخواهید تا پست شما را لایک کنند. اگر پست شما ویدیویی است حتما آخر ویدیو از آن ها تقاضا کنید و اگر پست شما یک عکس است در کپشن بخواهید با پست شما تعامل برقرار کنند.

 

برای پست های خود کپشن خوب و درست و حسابی بنویسید

کپش نویسی یک هنر است که خیلی ها این هنر را دارند و به خوبی ازش استفاده می کنند. در کپش نویسی سعی کنید کوتاه و مختصر مفید بنویسید، داستان بگویید، از فالوورهایتان سوال بپرسید، خلاق یا حتی کمی بانمک باشید! از ایموجی ها هم حتما استفاده کنید.

به طور کلی نوشتن یک کپشن خوب می تواند به بیشتر دیده شدن شما کمک بسیاری کند. طبق تحقیقات انجام شده به طور میانگین پست هایی که کپشن ندارند لایک شان 60% کمتر از پست هایی است که دارای کپشن هستند.

 

با الگوریتم اینستاگرام دوست باشید

همه این ها را گفتم تا به این برسم که کل کاری که ما باید انجام دهیم تا بازخورد پست هامون بالا برود این است که اول محتوای خوب تولید کنیم بعد به موقع منتشر کنیم و از همه مهمتر با دیگران در تعامل باشیم.

طبق الگوریتم جدید اینستاگرام اگر پست شما در 20 دقیقه اول تعامل خوبی نداشته باشد اینستاگرام هم آن را به افراد بیشتر نشان نمی دهد. پس باید سعی کنیم پستی منتشر کنیم که هم به درد بخور باشد و هم برای کاربران جذاب باشد.

سعی کنید با افرادی که در حوزه کاری شما هستند در تعامل باشید. آن ها را فالو کنید، پست هایشان را لایک کنید و کامنت بذارید. با این کار اینستاگرام متوجه می شود که حوزه کاری شما چی هست و از این به بعد پست های شما را در اکسپلور فالوورهای افرادی که با آن ها در تعامل هستید نشان می دهد. به این ترتیب هم پست های شما بیشتر دیده می شود و هم فالوورهای بیشتری جذب می کنید که مرتبط با حوزه کاری تان هستند.

پیشنهاد می کنم این مقاله را حتما بخوانید : ۲۰ نکته مهم برای داشتن بهترین پیج اینستاگرامی در سال ۲۰۲۰

جمع بندی و سخن آخر

در این مقاله سعی کردم بهترین روش ها برای افزایش لایک اینستاگرام که واقعا جواب می دهند را بهتون معرفی کنم. این روش ها صرفا برای زمانی است که با افت لایک مواجه می شوید. به طور کلی اگر محتوای خوب، به دردبخور و چیزی که واقعا مخاطبان تان را همراه شما کند تولید و منتشر کنید هیچ وقت لایک پست های اینستاگرام تان پایین نمی آید.

امیدوارم از این مقاله هم استفاده کافی را برده باشید. اگر شما هم روش جدیدی برای افزایش لایک پست ها در اینستاگرام می شناسید در قسمت کامنت ها به ما معرفی کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot