دسته‌بندی نشده

از بین بردن بوی روغن از روی لباس با چند روش کاربردی

رفع بوی روغن از لباس با چند تکنیک ساده

در واقع رفع بوی روغن از لباس چندنا هم سخت و پیچیده نیست و شما می توانید با مطالعه این مقاله به راحتی با راهکار های راحت و بدون دردسر بوی لباس ناشی از روغن را از بین ببرید با دلگرم همراه باشید.
همانطور که می دانید ماندن بوی بد بر روی لباس ها حتی پس از شستشو برای اغلب افراد آزاردهنده است مخصوصا اگر بوی بد ناشی از لکه های روغن باشد. با وجود اینکه رفع بوی روغن از لباس با شستشو حل می شود اما پس از گذشت مدتی مجددا خود را نشان داده و می تواند با بویی ناخوشایند همراه باشد.

راهکار های رفع بوی روغن از لباس

توجه داشته باشید که برای از بین ببردن بوی روغن از روی لباس با وجود اینکه شستشوی منظم لباس با مواد شوینده ممکن است لباس ها را تمیز آن ها اغلب برای از بین بردن بوی روغن و چربی موثر نخواهند بود. در واقع پودر های شستشو و نرم کننده ممکن است در ابتدا بوی چربی را مخفی کنند اما اگر علت را برطرف نکنید این بو می تواند تا مدت زیادی بر روی پارچه باقی بماند.
البته قسمت ناخوشایند اینجا است که چربی ها می توانند به دیگر بخش هتی پارچه و لباس مالیده شه و بوی چربی را پخش کنند. هنگام ایستاد کنار اجازه گاز و سرخ کردن مواد غذایی لاوه بر کثیفی اجاق گاز باعث می شوند تا بوی روغن در لباس های شما باقی بماند. معمولا ذرات میکروسکوپی روغن به عمق پارچه نفوذ پیدا می کنند و در نهایت تمیزی آن را با مشکل اساسی مواجه می کنند.

با این حال اگر شما نیز با این مشکل برای لباس هایان مواجه هستید می توانید از راهکار های خانگی فوق برای از بین بردن بوی ناشی از روغن در لباس هایتان استفاده نمایید:

رفع بوی روغن و لکه چربی از لباس

استفاده از سرکه سفید و جوش شیرین

سرکه سفید و جوش شیرین دارای خاصیت پا کنندگی هستند و می توانند به شما برای رفع بوی روغن از لباس تان کمک شایانی بکنند.

مواد لازم:

یک فنجان سرکه سفید
یک فنجان جوش شیرین

دستورالعمل استفاده:

توجه داشته باشید که برای شستشو لباس ها بدون مواد شوینده ساده ترین روش ترکیب سرکه سفید و جوش شیرین درون یک لگن خواهد بود. پس از آن می توانید لباس ها را به مدت۳۰ صانیه درون این محلول به خوبی مخلوط کنید و سپس بعد از گذشت ۴ ساعت خیساندن، لباس ها را درون ماشین لباسشویی بریزید و به صورت معمول بشویید و خشک کنید.

استفاده از روغن اکالیپتوس و صابون ظروف

برای انجام این روش شما نیاز به مواد مختلفی دارید که بایستی تهیه شوند و سپس بر اساس دستورالعمل استفاده به انجام آن بپردازید.

مواد مورد نیاز:

یک قاشق غذاخوری روغن اکالیپتوس
یک چهارم فنجان صابون ظروف

دستورالعمل استفاده:

برای استفاده از این روش خانگی بایستی در ابتدا روغن اکالیپتوس و صابون ظرفشویی را با یکدیگر ترکیب نمایید و سپس به صورت مستقیم بر روی محل آغشته به چربی بمالید. پس از گذشت مدت زمان چند ثانیه با استفاده از یک مسواک قدیمی محلول را بر روی پارچه یا لباس تان بمالید و اجازه دهید چندین ساعت در این وضعیت باقی بماند.

روش رفع بوی روغن از لباس

ترایدنت برای رفع بوی روغن از لباس

همچنین ترایدنت ها نیز یک روش خانگی برای از بین بوی روغن خواهند بود که در ادامه به بان مواد مورد نیاز و دستورالعمل استفاده از آن پرداخته ایم:

مواد مورد نیاز:

یک چهارم فنجان صابون ظروف
یک فنجان هیدروژن پراکسید
یک فنجان آمونیاک معطر لیمویی

دستورالعمل استفاده:

توصیه می شود که پیش از اضافه کردن لباس ابتدا سه ماده بیان شده را با آب داغ مخلوط کنید و سپس لباس ها را به مدت زمان ۲۰ دقیقه درون آن ها بخیسانید. پس از گذشت زمان تعیین شده روند شستشو را آغاز نمایید. پس از پایان کار نیز بایستی ماشین لباسشویی را با شوینده عالی لباس روشن نمایید.

اکسی کلین برای رفع بوی روغن از لباس

اکسی کلین نیز در روند رفع بوی روغن از روی لباس تاثیر مثبتی داشته و در ادامه می توانید با مواد مورد نیاز و مراحل استفاده از آن آشنا شوید:

مواد مورد نیاز:

یک قاشق روغن اکسی کلین

دستورالعمل استفاده:

در ابتدا بایستی درون یک سطل یک قاشق روغن اکسی کلین را با مقدار کافی آب سرد ترکیب نمایید. سپس لباس ها را درون آن بخیسانید و اجازه دهید ۴ ساعت در همین وضعیت باقی بماند. پس از گذشت این مدت زمان روند شستشو معمولی با ماشین لباسشویی را آغاز نمایید.
بهتر است بدانید که از بین بردن لکه چربی و روغن از روی لباس مقوله ای کاملا مجزا از مبحث رفع بوی روغن از روی لباس ها خواهد بود. شما در ادامه با بهترین راهکار ها برای از بین بردن لکه چربی و روغن از روی لباس های مختلف آشنا خواهید شد:

 لکه چربی لباس

راهکار های از بین بردن لکه چربی لباس

پودر لباسشویی:

آسان ترین و راحت ترین روش برای رفع لکه روغن امتحان کردن مواد شوینده مخصوص لباسشویی خواهد بود زیرا این مواد شوینده برای از بین بردن لکه های چربی و روغن ساخته شده اند. این محصولات اغلب حاوی مواد اضافی مانند آنزیم ها هستند و برای از بین بردن چربی روی لباس انتخاب خوبی خواهند بود.

نوشابه:

در واقع خاصیت اسیدی که نوشابه دارد باعث می شود تا ذرات چربی و بوی نامطبوع از سطح باس به راحتی پاک شود. برای استفاده از این روش بایستی یک قوطی نوشابه را به همراه پودر شوینده درون ماشین لباسشویی بریزید. همچنین جالب است بدانید که این روش برای محیط زیست کامل بی ضرر بوده و می توانید بدون نگرانی از آن استفاده نمایید.

مایع سفید کننده:

در واقع سفید کننده ها یک پاک کننده عالی برای لکه ها محسوب خواهند شد که افزودن سفید کننده به فرآیند شتشو موجب روشن شدن و از بین بردن بوی چربی ها خواهد شد. البته از این نکته غافل نشوید که این روش تنها برای لباس های سفید پاسخگو است.

سرکه سفید مقطر:

به طور کلی سرکه سفید کمی اسیدی بوده و به از بین رفتن ذرات روغنی بر روی لباس ها کمک شایانی خواهد کرد. بهتر است یک دوم فنجان سرکه سفید را به روند شستشوی لباس هایتان اضافه کنید تا بوی چربی در پارچه کاهش پیدا کند.

رفع لکه چربی لباس

آمونیاک:

آمونیاک نیز یک ماده چربی زدایی قوی و عالی است که می تواند به از بین بردن لکه های چربی و روغن سرسخت کمک شایانی بکند و همچنین بوی لباس ها را بهتر کند. اگر از سفید کننده برای لباس هایتان استفاده نمی کنید قطعا افزودن یک فنجان امونیاک به چرخه شستشو به شما کمک خواهد کرد تا چربی را از لباس از بین ببرید.

حتماً بخوانید:

صابون مخصوص ظرفشویی:

صابون ظروف به طور ویژه ای برای از بین بردن چربیها عالی است. همچنین این ماده یک راهکار ایده آل برای از بین بردن لکه های روغن موتور و همچنین لکه های باقی مانده ناشی از چربی مواد غذایی است. برای استفاده از روش بایستی در ابتدا یک چهارم فنجان صبون ظرف را درون مقداری آب گرم حل کنید و سپس لباس های آلوده را به مدت ۳۰ دقیقه درون آن بخیسانید و کمی با دستانتان لباس را بمالید. سپس لباس ها را درون لباسشویی ریخته و روند شستشو را آغاز نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا