اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
rtytu6nji9 (2)
rtytu6nji9 (2)

از المنت های حرارتی چه استفاده ای می‌شود؟

یکی از پرکاربردترین قطعات در دنیای صنعت المنت حرارتی است. این المنت ها به دسته های مختلفی تقسیم می‌شوند و کاربردهای زیادی دارند. در ادامه مقاله قرار است درباره المنت حرارتی چیست و کاربردهای آن مواردی را بیان کنیم پس تا انتها همراه ما باشید.

المنت حرارتی چیست؟

به بیان ساده تر المنت حرارتی قطعه ای است که انرژی الکتریکی را از ما دریافت کرده و آن را تبدیل به انرژی گرمایی می‌کند. المنت های حرارتی بسته به شکل ساختشان و همچنین میزان گرمای تولیدی به انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند که در ادامه بیشتر درباره انواع المنت حرارتی صحبت خواهیم کرد.

انواع المنت حرارتی

المنت های حرارتی به انواع زیر تقسیم بندی می‌شوند:

  • المنت میله ای
  • المنت سرامیکی
  • المنت فلنج دار
  • المنت کویل هیتر
  • المنت کوره ای
  • المنت استخری
از المنت های حرارتی چه استفاده ای می‌شود؟

المنت میله ای: این نوع از المنت ها به بار المنت نیز معروفند و از روکش های مس، آلومینیوم یا استیل ساخته می‌شوند. در قسمت انتهایی این المنت دسته هایی تعبیه می‌شود تا بتوان این المنت را با دست حمل کرد. اصلی ترین کاربرد المنت میله ای یخ زدایی است.

المنت سرامیکی: همانطور که از اسمش نیز پیداست المنت سرامیکی از قطعه ای سرامیکی تشکیل می‌شود و این نوع از المنت بر اساس اصل مقاومت در برابر حرارت الکتریکی عمل می کند و برق را به گرما تبدیل می‌کند.

هنگامی که جریان از طریق المنت سرامیکی جریان می یابد این ماده در برابر جریان الکتریسیته مقاومت کرده و گرما تولید می کند. این المنت ها به 4 دسته اصلی (تخت، گرد، هویه و تسمه ای) تقسیم می‌شوند.

المنت کوره ای: این المنت زمانی کاربرد دارد که نیاز به گرمای بسیار بالا داشته باشیم. به طور مثال در صنایع ذوب و تزریق پلاستیک از المنت های کوره ای استفاده گسترده ای می‌شود.

المنت فلنج دار: از المنت های فلنج دار در کارخانجات تولیدی مواد شیمیایی و ساخت لوازم خانگی استفاده می‌شود. دلیل اصلی محبوبیت این نوع از المنت ها ایجاد گرمایش سریع و مصرف بسیار پایین انرژی است. 

نوشته های مشابه

المنت کویل هیتر: المنت های کویل هیتر فضای بسیار کمی را اشغال می‌کنند و در عین حال میزان گرمای تولیدی بالایی نیز دارند. از این المنت ها در موارد متعددی از جمله قهوه ساز، سشوار، چای ساز، اجاق گاز و … استفاده می‌شود.

المنت استخری: در گذشته برای گرم کردن آب حوض های پرورش ماهی و استخرها از روش های سنتی استفاده می‌شد اما با پیشرفت تکنولوژی المنت های استخری جای روش های سنتی را گرفت. مزیت اصلی المنت استخری نسبت به روش های سنتی مصرف انرژی پایین و همچنین ایجاد گرمای یکنواخت است که همین موضوع از ایجاد بیماری های متعدد در استخرهای پرورش ماهی جلوگیری می‌کند.

المنت حرارتی را از کجا بخریم؟

برای خرید المنت های حرارتی رعایت چندین نکته الزامی است. اولین نکته این است که سعی کنید از مجموعه معتبری المنت را تهیه کنید تا از مرغوب بودن مواد اولیه مطمئن شوید. مواد اولیه نامرغوب باعث خرابی سریع المنت حرارتی و در ادامه آسیب به سایر قسمت ها می‌شود. نکته دوم استفاده از نوع صحیح المنت برای کار خودتان است. به طور مثال اگر به دنبال استفاده از المنت حرارتی در کارخانه تزریق پلاستیک هستید المنت کوره ای گزینه مناسبی برای شما نیست. 

توصیه ما به شما خرید المنت حرارتی از مجموعه های معتبری همچون دیجی کالا، هیتر هدف، آهن آنلاین و … است. 

در این مقاله از سایت سپند جام سعی کردیم درباره خرید المنت حرارتی نکاتی را با شما به اشتراک بگذاریم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد برای اطلاع بیشتر دوستان و آشنایان لطفا این مقاله را با آن ها به اشتراک بگذارید. منبع: هیتر هدف (https://heaterhadaf.com/)

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.