اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
ابتکار جالب جوان زابلی: پرایدی که به لهجه های مختلف حرف می‌زند + ویدیو_62a71c9d4a2ad.jpeg
ابتکار جالب جوان زابلی: پرایدی که به لهجه های مختلف حرف می‌زند + ویدیو_62a71c9d4a2ad.jpeg

ابتکار جالب جوان زابلی: پرایدی که به لهجه های مختلف حرف می‌زند + ویدیو

یک جوان اهل زابل ابتکار جالبی به خرج داده و برای خودروی پراید خود سیستم صوتی هوشمندی طراحی کرده که قابلیت صحبت به لهجه و زبان های مختلف را دارد.

سیستم صوتی سخنگویی که عمیدعلی  میر برای خودروی پراید طراحی کرده قادر است به لهجه ها و زبان های مناطق مختلف کشور ازجمله شیرازی، زابلی، بلوچی، اصفهانی، مشهدی، گیلکی و … صحبت کرده و به راننده هشدار دهد.

این جوان نخبه اهل سیستان، که از سه سال پیش و پس از دزدیده شدن پرایدش به ارتقای این خودرو مشغول بوده، برای جلوگیری از دزدیده شدن مجدد، قفل های خودرو را حذف کرده، به‌طوری که تنها با ریموت یا کارت باز شود؛ کارتی شبیه به کارت اتاق‌های هتل که قابلیت کپی شدن ندارد.

صفحه کیلومتری که او برای خودروی پرایدش طراحی کرده، اطلاعات کاملی را در اختیار راننده قرار می‌دهد. اطلاعاتی نظیر اینکه تسمه تایم یا روغن چند کیلومتر دیگر باید عوض شود. صفحه کلیدی که عمیدعلی میر طراحی کرده از حالت آنالوگ به دیجیتال تبدیل شده و به عنوان مثال نشان می‌دهد که خودرو ۱۱ لیتر بنزین دارد.

به نظر می‌رسد پراید فارغ از ایمنی ضعیفی که دارد و تصادفات وحشتناکی که همواره به بار می ‌آورد، وسیله مناسبی برای آزمون و خطای جوانان خلاق و مخترع ایرانی است.

همین چندی پیش بود که یک جوان نخبه اهل آذربایجان شرقی از هلیکوپتری که با موتور پراید ساخته بود رونمایی کرد. او که به دلیل محدودیت امکانات به جای موتور توربو از موتور پراید در ساخت هلیکوپتر دو نفره ‌اش استفاده کرده بود، مدعی بود این هلیکوپتر کاملا کار می ‌کند و سابقه پرواز تا ارتفاع یک تا دو متری را دارد.

البته این اولین بار نبود که یک هلیکوپتر با موتور پراید ساخته می‌ شد. اوایل دهه ۹۰ خورشیدی نیز دو برادر اهل استان چهارمحال و بختیاری هلیکوپتر تک سرنشینی ساخته بودند که محرک اصلی اش موتور پراید بود و می‌ توانست تا ارتفاع ۵۰۰ متری پرواز کند.

نوشته های مشابه

بیشتر بخوانید:

نخبه ایرانی با موتور پراید هلیکوپتر ساخت

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.