اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
آیا می توان از گاز اوزون برای زیبایی پوست استفاده کرد؟_60b8fc1b437d7.jpeg
آیا می توان از گاز اوزون برای زیبایی پوست استفاده کرد؟_60b8fc1b437d7.jpeg

آیا می توان از گاز اوزون برای زیبایی پوست استفاده کرد؟

همانطور که ما مسن تر می شویم، نشانه های پیری پدیدار می شوند و پوست ما کشش طبیعی خودش را از دست می دهد. با این حال، ازن درمانی، یک روش درمانی جدید، به نجات ما آمده است تا با جلوگیری از ظهور علائم پیری روی پوست و بدون دخالت لوازم آرایشی و بهداشتی و عمل های جوان کننده، پوست را درخشان و جوان کند.اوزون تراپی بدن را تحریک می کند تا خود را با استفاده از اکسیژن پزشکی فعال بازسازی کند. درمان با ازون باعث حذف ویروس ها، باکتری ها و دیگر آلودگی ها شده و به درمان بسیاری از بیماری ها، به خصوص بیماری های پوستی کمک می کند. از همه بیشتر، ازون نشانه های پیری را به تاخیر می اندازد.

گاز اوزون و اوزون تراپی پوست

گاز اوزون در اوزون تراپی پوست ، سلول های پوستی را تحریک می کند تا خود را با استفاده از اکسیژن پزشکی فعال بازسازی نماید. مهم ترین نکته در داشتن پوستی سالم رفع آلودگی ها از آن است؛ درمان با اوزون باعث حذف ویروس ها، باکتری ها و دیگر آلودگی ها شده و به درمان بسیاری از بیماری ها، به خصوص بیماری های پوستی کمک شایانی خواهد کرد.یکی از ویژگی های مثبت اوزون تراپی پوست این مسئله است که روند پیری پوست را به تأخیر انداخته و باعث افزایش سلامت پوست می شود. این نوع درمان خون را پاک سازی کرده و با بهبود بخشیدن به وضعیت غدد لنفاوی به جذب بیشتر مواد معدنی کمک می کند. اوزون نشانه های پیری را به تأخیر می اندازد اوزون تراپی معمولاً فراتر از افزایش سلامت پوست عمل می کند.اوزون یک مولکول گاز طبیعی ست که از سه اتم اکسیژن ( O3 ) تشکیل شده که همین اتم سوم در این گاز تأثیر به سزایی در کاربرد آن برای درمان بسیاری از بیماری ها داشته است.گاز اوزون از طریق فناوری نانو و با دستگاه اوزون ساز تولید می شود و همین اکسیژن وافر در این گاز تمام خواص پزشکی را در خود جای داده است.

تأثیر اوزون تراپی پوست در زیبایی

 1. سم زدایی پوست و پاک سازی آن از طریق تحریک غده های عرقی بدون درگیر کردن اندام های داخلی
 2. کمک به رهایی پوست از آلوده کننده های محیطی
 3. اکسیژن رسانی به هموگلوبین و تقویت سیستم ایمنی که به زیبایی پوست منجر می شود
 4. سفت کردن پوست و برطرف کردن سلولیت
 5. خنثی سازی اسیدیته پوست و بدن
 6. کمک به افزایش سطح انرژی جلوگیری از ظاهر شدن علائم پیری
 7. کمک به درمان بیماری هایی مثل تب خال، عفونت و مشکلات برونشیت
 8. اوزون تراپی پوست و از بین بردن مشکلات رنگ دانه های پوست
 9. از بین بردن منافذ باز پوست
 10. بهبود آفتاب سوختگی
 11. مبارزه با ویروس ، باکتری و قارچ و خاصیت ضد التهابی
 12. رطوبت رسانی به پوست
 13. کمک به پاک سازی و سفیدی پوست
 14. بهبود گردش خون در پوست
 15. تسریع متابولیسم پوست

اوزون تراپی چگونه انجام می شود ؟

یکی از رایج ترین راه های استفاده از اوزون تراپی، کپسول های خاص می باشد . فرد برای این درمان به سادگی داخل این کپسول می نشیند و سپس در این کپسول بسته می شود و فقط سر و گردن آزاد است. سپس از این کپسول ترکیبی از بخار های گرم، گاز کربن دی اکسید و ترکیبی از اوزون و اکسیژن در محیط بسته به مدت 30 دقیقه آزاد می شود . این محیط شبیه به سونا می باشد . پس اگر عاشق سونا هستید، حتما از این درمان هم لذت می برید.

اگر بخش های خارجی بدن برای مدت زمان زیادی در معرض اوزون غلیظ قرار گیرند ، آسیب خواهند دید اما اگر میزان و غلظت اوزون کنترل شده باشد، تاثیر مثبت نیز خواهد داشت.اعمال اوزون کنترل شده و یا استعمال موضعی روغن اوزون برای درمان عفونت های پوستی و همچنین برای زیبایی پوست های آکنه دار مفید است.اوزون تراپی بدون نیاز به انجام عمل جراحی؛ پوست را درخشان و جوان خواهد کرد.اوزون درمانی بدن را تحریک می کند تا خود را با بهره مندی از اکسیژن پزشکی فعال، بازسازی کند.درمان با اوزون تراپی سبب حذف ویروس ها، باکتری ها و دیگر آلودگی ها شده و به درمان بسیاری از بیماری ها، به خصوص بیماری های پوستی کمک می کند.از همه مهم تر اینکه اوزون نشانه های پیری را به تاخیر می اندازد.

دو نوع روش برای درمان پوست از طریق اوزون تراپی وجود دارد :

 • تزریق به جریان خون
 • استفاده از روغن یا پوماد اوزون

تزریق به جریان خون

این روش به گونه ای است که ابتدا مقدار کمی از خون گرفته می شود و مقداری اوزون استریل شده به آن افزوده می گیردد و در نهایت مجدد به بدن تزریق خواهد شد که با بهبود بخشیدن به جریان خون ، باعث حیات مجدد سلول ها خواهد شد.

استفاده از روغن یا پماد اوزون

در این روش، وارد اتاقی مجهز و استریل می شوید و یک ماسک اکسیژن برای تنفس خواهید گذاشت و سپس از روش ماساژ با پماد و روغن اوزون استفاده خواهند کرد.این روش با نشانه های پیری در پوست از مبارزه می کند و با پاکسازی سموم و عفونت های بدن و تحریک بازسازی سلول ها ، فرایند پیری پوست را به تاخیر خواهد انداخت.

خطرات استفاده از اوزون تراپی

تأثیر اوزون تراپی بر سلامتی پایدار و مداوم است و اگر تحت نظر پزشک متخصص و به طور اصولی انجام بگیرد، خطری برای سلامتی ندارد. اما خودِ گاز اوزون به تنهایی می تواند مسئله ساز شود.تنفس گاز اوزون خطر مرگ به واسطهٔ نوعی اختلال تنفسی را به طرز قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. به علاوه، تنفس آن در کنار نیتروژن دی اکسید می تواند باعث راه یافتن برخی ترکیبات سمی و مضر به ریه شود.حتی تنفس مقدار اندکی از گاز اوزون می تواند موجب آزردگی ریه ها و گلو شود؛ به دنبال آن علائمی مثل سرفه کردن و تنگی نفس بروز پیدا می کنند و در بعضی موارد امکان آسیب دیدن بافت ریه هم وجود دارد که بیشتر مستعد عفونی شدن است.گزارش هایی مبنی بر اثرات سوء اوزون تراپی بر بعضی از بیماران وجود داشته است که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره می کنیم. بعضی از این اثرات به بروز اختلالات مزمن انجامیده اند. البته در نظر داشته باشید که اینها موارد نادری هستند و تحت نظر پزشک متخصص، اوزون تراپی راهکار درمانی بی خطری به شمار می رود.

 • تنگی نفس و دیگر اختلالات تنفسی؛
 • غیرفعال شدن آنزیم ها؛
 • تورم عروق خونی؛
 • گردش خون ضعیف؛
 • اختلالات و نارسایی قلبی؛
 • افزایش خطر سکتهٔ مغزی؛
 • آسیب دیدن و پارگی پرده گوش (این اختلال مربوط به مواردی است که در آنها گاز اوزون از طریق گوش دمیده می شود)؛
 • پارگی روده (این اختلال هم به روشی مربوط می شود که در آن گاز اوزون را به انتهای رودهٔ بزرگ می دمند )؛
 • آمبولی ریه (ایجاد لخته خون در یکی از سرخ رگ های ریه و انسداد آن) و مرگ به هنگام تزریق گاز اوزون به رگ ها.

با توجه به مطالب فوق ،گاز اوزون در اوزون تراپی پوست ، سلول های پوستی را بازسازی می نماید. مهم ترین نکته در داشتن پوستی سالم رفع آلودگی ها از آن است؛ درمان با اوزون باعث حذف باکتری ها و دیگر آلودگی ها شده و به درمان بیماری های پوستی کمک شایانی خواهد می کند.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *