اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
آموزش کامل مراحل ترمیم ژلیش ناخن_60b8fbbd4af37.jpeg
آموزش کامل مراحل ترمیم ژلیش ناخن_60b8fbbd4af37.jpeg

آموزش کامل مراحل ترمیم ژلیش ناخن

ترندهای جدید را می توان در هر بخشی از زندگی پیدا کرد. یکی از این ترندهای روز در زمینه زیبایی، استفاده از ژلیش ناخن طبیعی است که به دلیل مزایای مختلفی که دارد در بین خانم ها بسیار محبوب شده است و در بسیاری از سالن های آرایشی و آرایشگاه ها از پرطرفدارترین و شلوغ ترین قسمت هایی است که حتماً باید از چند روز قبل، روز مراجعه خود را با آرایشگاه چک کنید تا وقتی را برای شما تنظیم کند. بهتر است قبل از هر اقدامی بدانید که ژلیش ناخن چیست و چه تفاوتی با لاک معمولی دارد؟

قبل از هر چیزی باید بدانید که ژلیش ناخن یا همان لاک ژلیش با کاشت ناخن به روش ژل متفاوت است و این ژلیش ناخن تنها برای طراحی ناخن و استفاده از رنگ های مختلف برای زیباتر کردن ظاهر ناخن استفاده می شود و تغییری در فرم یا بلندی ناخن شما ایجاد نمی کند. در واقع این همان ژلیش ناخن طبیعی است.

ترمیم ژلیش ناخن طبیعی

برای ترمیم ژلیش ناخن طبیعی باید ابتدا آن را ریموو نمایید و بعد از مانیکور، لاک ژل بزنید.

مرحله اول: پاک کردن لاک ژل از روی ناخن

این سوال متداولی است که بسیاری پس از انجام ژلیش می پرسند. همان طور که قبلا گفتیم، ژلیش را می توان پس از ۲ هفته از روی ناخن پاک کرد. وقتی ناخن بلند می شود، بین ریشه ناخن و لاک فاصله می افتد. این امر سبب می شود تا شما به فکر پاک کردن ژلیش باشید. در این حالت، برای هوارسانی بهتر به سطح ناخن و جذب رطوبت، بهتر است ژلیش پاک و تجدید شود.برای تجدید ژلیش بهتر است به آرایشگر مجرب مراجعه کنید. آرایشگران نیز معمولا پنبه ای را با استون ۱۰۰ ٪ نمناک کرده، روی ناخن قرار می دهند و با فویل آلومینیومی می پوشانند. پس از گذشت یک ربع تا بیست دقیقه، متریال قرارگرفته روی سطح ناخن حذف می شود. البته کیت های مخصوصی هم در بازار وجود دارد که می توان با آن ها نیز ژلیش روی ناخن را حذف کرد.مواد به کاررفته در ژلیش ناخن، سبب شکنندگی و تضعیف بافت ناخن در کوتاه مدت نمی شود. فقط روش پاک کردن آن است که سبب آسیب به صفحه ناخن می شود. همچنین، استون سبب خشکی سطح ناخن می شود و برای سلامت ناخن مضر است. بهتر است پاک سازی را با مواد مرغوب و به کمک ناخن کار در آرایشگاه انجام دهید. اصولا پاک کردن ژلیش از روی ناخن طبیعی جهت ترمیم آن، می تواند با یکی از چند روش زیر را انجام گیرد:

1-استفاده از ژل ریموور لاک ژل

لاک ژله ای که روی ناخن زده می شود. بعد از گذشت 15 الی 20 دقیقه، لاک ژل نرم شده و با ابزار ریموو ژل یا عقب زن چوبی از روی ناخن ها برداشته می شود.

2-استفاده از دستگاه ریموور لاک ژل

انگشتان داخل دستگاه قرار می گیرد و در مدت 5 الی 10 دقیقه، بخار و گرما ایجاد شده باعث از بین رفتن ژل پولیش می شود.

3-استفاده از سوهان برقی کاشت ناخن

اگر ناخنکار حرفه ای هستید و در استفاده از سوهان برقی کاشت ناخن مهارت و تجربه لازم را دارید، می توانید به جای ریموو کردن لاک ژل با روش های بالا با سوهان برقی، ژلیش قدیمی را به صورت کامل از بین ببرید. فقط کاملا دقت داشته باشید که آسیبی به صدف ناخن وارد نشود.

مرحله دوم: مانیکور و زیرسازی اولیه ناخن

پس از پاک کردن لاک ژل قبلی، در صورت تمایل می توانید برای بهبود سلامت پوست و ناخن ها مانیکور خیس را انجام دهید. در غیر این صورت کوتیکول و پوست های مرده سطح ناخن را با پوشر عقب بزنید و با نیپر اضافات آن را بچینید.با ناخن گیر قد ناخن را کوتاه نمایید و با سوهان دستی کناره ها و لبه آن را فرم دهید.روی ناخن را بافر بکشید. این کار چربی سطح ناخن را از بین می برد و مانع از بلند شدن ژلیش می شود.ضد قارچ بزنید و بعد از خشک شدن آن، با لایه ای پرایمر ژل که مخصوص ژلیش است کل سطح ناخن را کاور نمایید.

نوشته های مشابه

مرحله سوم: زدن لاک ژل

پس از اتمام زیرسازی نوبت به زدن لاک ژل می رسد.

اگر قصد انجام ژلیش سه مرحله ای را دارید:

1-ابتدا لایه ای بیس ژل بزنید و با قرار دادن دست داخل دستگاه UV-LED آن را خشک نمایید.

2-با سر سوزن فاصله از ریشه ناخن لایه ای لاک ژل بزنید به صورتی که کل سطح ناخن را کاور نماید و لبه آزاد ناخن را با قلم لاک ژل ببندید. سپس با قلم طراحی یا قلم لاک، ریشه را پر کنید و دست را داخل دستگاه UV-LED قرار دهید.

3-بعد از خشک شدن، مرحله بالا را مجدد تکرار کنید.

4-نوچی لاک ژل را با پد کلینزر بگیرید.

5-روی ناخن را تاپ کات بزنید و داخل دستگاه یو وی-ال ای دی قرار دهید تا خشک شود.

اگر قصد انجام ژلیش تک مرحله ای را دارید:

2 مرحله لاک ژل روی ناخن بزنید و هر بار آن را داخل دستگاه UV-LED قرار دهید تا خشک شود. سپس نوچی آن را با پد کلینزر بگیرید.

ژلیش ناخن چقدر دوام دارد؟

به طور قطعی نمی توانیم بگوییم که دقیقاً ژلیش ناخن تا چه مدتی به صورت سالم روی ناخن باقی می ماند چون با توجه به تخصص ناخن کار یا برند وسایل آنها، این زمان متغیر است ولی به صورت میانگین می توانید زمان یک تا سه هفته را برای لاک ژلیش در نظر بگیرید. ژلیش ناخن با استون و لاک پاک کن پاک نمی شود و برای پاک کردن آن باید روشی تخصصی تر را پیش بگیرید که در بسیاری از مواقع هم در آرایشگاه یا سالن ناخن انجام می شود. زمانی که برای دوام لاک ژلیش گفته شد، مدت زمانی است که ژلیش ناخن سالم، بدون لب پریدگی، بدون ترک و سیاه شدن در نظر گرفته می شود. در غیر این صورت اگر بعد از یک ماه هم برای پاک کردن آن اقدام نکنید، ژلیش با شکلی نه چندان شبیه به ظاهر اولیه اش روی ناخن باقی می ماند. خصوصاً اینکه در این مدت زمان باید قسمت جدید و رشد یافته ناخن طبیعی خودتان به شکل هلالی را هم در انتهای صدف ناخن، به ظاهرشان اضافه کنید. به هیچ وجه سعی نکنید لایه های خراب شده ژلیش را با دست به شکل نواری از روی ناخن بکنید، چون به بافت ناخن خود آسیب می زنید. پس سریع برای ترمیم ژلیش ناخن اقدام کنید.

ژلیش ناخن

آموزش مرحله ای ژلیش ناخن در منزل

گروه پوست و مو ساعد نیوز با در نظر گرفتن اصول یک آموزش کامل مطالبی برای شما کاربران عزیز گرد آوری کرده است تا چنانچه قصد انجام ژلیش ناخن در منزل را داشتید به راحتی بتوانید با به کارگیری این ترفند ها زیبایی دو چندان به ناخن های خود ببخشید.در وهله اول شما به یک پک مخصوص ژلیش نیاز دارید که شامل موارد زیر می باشد:

  1. بیس کت
  2. انواع لاک ژلی رنگی
  3. تاپ کت و کلینزر
  4. دستگاه LED

ابتدا اقدام به مانیکور کردن ناخن ها بکنید به طوری که دقت داشته باشید سطح و لبه های ناخن ها را به طور کامل متقارن و صاف و همچنین یک دست بکنید تا نتیجه کار به زیبایی آنچه که می خواهید در بیاید.در مرحله دوم با استفاده از بافر روی سطح ناخن را خشک بیاندازید و درخشش ناخن را از بین ببرید و سپس دستتان را با آب شسته و خشک نمایید. با استفاده از قیچی مخصوص اقدام به جدا کردن کوتیکول ها از ناخن کرده و هرچه قدر زائده ناخن هست را پاکسازی کنید. بیس کت یا لاک پایه را به شکل یک لایه خیلی نازک با فاصله یک سر سوزن با پوست به اطراف ناخن بزنید البته از برق ناخن میتوان استفاده کرد و بعد 30 ثانیه زیر دستگاه LED یا دو دقیقه زیر دستگاه UV قرار دهید.چنانچه ژل ناخن شما شفاف می باشد بنابراین به خاطر اینکه زیر آن قابل دیدن می باشد بهترین کار این است که از لاک ناخن با رنگ های پایه مثل گلبهی ، صورتی کم رنگ یا بژ به کار ببرید.

لاک های رنگی را به صورت یک لایه نازک با فاصله های مشخص زده و بعد 30 ثانیه زیر دستگاه LED یا دو دقیقه زیر دستگاه UV قرار دهید توجه داشته باشید که این مرحله به تعداد 2 بار تکرار شود اما این را بدانید که چنانچه ژل ناخن شما شفاف نیست احتیاجی به انجام این مراحل می باشد.

توصیه ما این است که چنانچه دارای ناخن های کوچک و ناصافی هستید لایه دوم را لاک بزنید. در مرحله پنجم لاک ژله ای دلخواه خود را با دقت هر چه تمام روی ناخن های خود بزنید و نگذارید با اطراف ناخن تماسی داشته باشد سپس30 ثانیه زیر دستگاه LED یا دو دقیقه زیر دستگاه UV قرار دهید این مرحله را نیز دو بار تکرار کنید. حالا نوبت به زدن تاپ کت ژل میرسد که این را نیز به صورت یک لایه نازک با فاصله میزنید و باز هم 30 ثانیه زیر دستگاه LED یا دو دقیقه زیر دستگاه UV قرار دهید تاپ کت ژل برای استحکام بخشیدن و درخشش لاک استفاده می شود.برای اینکه تاپ کت روی ناخن طبیعی دوام بیشتری داشته باشد بهتر است دو بار آن را انجام دهید. در نهایت پد آغشته به کلینزر را روی ناخن کشیده و دور ناخن را با روغن ناخن چرب کرده و ماساژ دهید.توجه داشته باشید که ناخن ژله ای را بلندتر درست نکنید چراکه در صورت شکسته شدن آسیب شدیدی به ناخن پایه میرساند.

حمایت مالی

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *