اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
آموزش ساخت ژنراتور برق خانگی با آموزش قدم به قدم_۵fd892a2be2fc.jpeg

آموزش ساخت ژنراتور برق خانگی با آموزش قدم به قدم

بهتر است بدانید که ساخت ژنراتور های بزرگ برق بدون در نظر گرفتن قیمت ژنراتور پیچیدگی های فراوانی دارد و همچنین برای مصارف فراوانی نیز از آن استفاده می شود. به طور کلی شما برای ساخت ژنراتور خانگی نیاز به وسایل فراوانی ندارید و در زمان کوتاهی می توانید این کار را انجام دهید.

آشنایی با چگونگی ساخت ژنراتور برق

به طور کلی برق و الکریسیته یا ژنراتور برق در واقع به ماشینی گفته می شود که از طریق القای الکترومغناطیسی انرژی مکانیکی را به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. توجه داشته باشید که تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی در واقع از طریق موتور های الکتریکی انجام خواهند گرفت. به طور کلی می توان گفت که موتور ها و مولد های الکتریکی از جهات مختلف دارای شباهت هایی با یکدیگر می باشند و تامین کننده انرژی مکانیکی می تواند توربین بخار، توربین آبی و توربین بادی همراه با یک موتور احتراق داخلی باشد.

آشنایی با نحوه ساخت ژنراتور برق

مراحل ساخت ژنراتور:

در ادامه به بیان دستورالعمل ساخت ژنراتور برق پرداخته ایم که می توانید در این روند از آن استفاده نمایید:

مرحله اول:

بهتر است بدانید که در ابتدا برای ساخت ژنراتور نیاز به خط کش چوبی کوتاه و یک تکه چوب مستطیلی دارید و برای درست کردن بایستی یک سوم خط کش را مشخص نمایید و توسط دریل سوراخ کوچکی روی آن ایجاد کنید. سپس به انتهای خط کش چسب بزنید و آن را به چوب بچسبانید.

مرحله دوم:

در مرحله بعدی شما نیاز به یک سیم نسبتا کلفت و دو عدد سیدی دارید. توجه داشته باشید که اینکه سیم چه کاربردی دارد چندان مهم نیست چون آن را بایستی به تکه های کوچک تر تقسیم نمایید و سپس آن را با چسب به یکی از سیدی ها بچسبانید. حالا بایستی سیم ها را یک دور کامل به سیدی بچسبانید و سپس بر روی خود سیدی نیز بایستی چسب بزنید و سیدی دوم را بر روی آن قرار دهید.

مراحل ساخت ژنراتور برق

مرحله سوم:

توجه داشته باشید که شما در این مرحله ساخت ژنراتور نیاز به دو عدد درب نوشابه و یک پیچ و دو عدد مهره دارید. در این مرحله بایستی وسط در نوشابه ها را با یک میخ داغ سوراخ نمایید و خود در ها را به قسمت وسطی سیدی بچسبانید. حالا بایستی پیچ را از داخل سوراخی که بر روی درها ایجاد کرده اید رد کنید تا پیچ به طور کامل از وسط هر دو در نیز رد شود.

نوشته های مشابه

حالا وقت آن رسیده که به سراغ خط کش چوبی که در ابتدای کار درست کرده اید بروید و پیچ را از داخل آن رد کنید و سپس روی سیدی ها و نزدیک به در بطری که چسبانده اید یک سوراخ ایجاد کنید. حالا بایستی دوباره پیچ را از داخل آن رد کنید و به انتهای آن یک مهره بزنید تا باز نشود. سپس به سراغ یک خودکار بروید و شیشه ی آن را خارج کنید و قسمت انتهایی را برش دهید و قسمت بیرونی پیچ را داخل شیشه خودکار قرار دهید و دوباره مهره بزنید.

توصیه می شود که در این روند از کودکان خود نیز مشارکت بخواهید مثلا روند داخل کردن پیچ ها یا زدن مهره به انتهای آن و یا بریدن سیم ها به طور مستقیم بسته به توانایی کودک شما دارد. همچنین اگر فکر می کنید که می توانید درخواست های بیشتری نیز از کودک خود داشته باشید توصیه می شود که از محول کردن آن غفلت نکنید و روند درست کردن ژنراتور را به کودک آموزش دهید.

وسایل لازم برای ساخت ژنراتور

مرحله چهارم:

توجه داشته باشید که شما در این مرحله نیاز به یک آرمیچر دارید و بایستی به قسمت زیری آن چسب بزنید و آرمیچر را با فاصله کمی از سیدی ها به تکه چوب متصل نمایید و سپس بایستی یک عدد چوب بستنی را نیز به پشت آرمیچر خود بچسبانید.

خب بهتر است بدانید که تقریبا به مرحله نهایی ساخت ژنراتور برق رسیده اید و تنها بایستی در این مرحله یک کش ماست یا پول بردارید و آن را دور آرمیچر و سپس دور سیدی ها ببندید. حالا تنها لازم است که یک لامپ کوچک تهیه کنید و آن را به دو سیم آرمیچر متصل کنید و بدین ترتیب ساخت ژنراتور برق خانگی شما به پایان رسیده است و می توانید از آن استفاده نمایید.

همچنین پیشنهاد می شود که در ادامه با کلیک بر روی لینک های مقابل با مطلب ساخت آرامیچر نیز آشنا شوید.

منبع : آرگا

برچسب :

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

eskisehir escort - trbet.vip - cratosslot