دسته‌بندی نشده

آموزش درس 9 هدیه ها چهارم ابتدایی کودک شجاع

آموزش کامل درس 9 هدیه ها چهارم ابتدایی کودک شجاع

separator line

توضیحات درس 9 هدیه ها چهارم ابتدایی کودک شجاع

در درس«کودک شجاع» تلاش شده در حد امکان دانش آموزان با ابعادی از شخصیت تابناک امام جواد در زمینه شجاعت و مبارزه با ظلم، آشنا شده و ضمن احساس علاقه و ادای احترام به ایشان برای الگو گرفتن از زندگی و اخلاق و رفتارشان تلاش نمایند.

نکته : پیشنهاد می شود با توجه به پیمانه ای بودن آموزش درس هدیه های آسمان، در صورت امکان درس در زمان ولادت یا شهادت امام جواد این تدریس شود.

separator line

اهداف درس 9 هدیه ها چهارم ابتدایی کودک شجاع

  1. آشنایی با امام جواد به عنوان امام نهم شیعیان
  2. احساس علاقه به امام جواد و اعمال و رفتار ایشان
  3. تلاش برای الگو گرفتن از زندگی و اخلاق و رفتار امام جواد
  4. توانایی تفکر در پیام قرآنی و درک ارتباط آن با موضوع درس

separator line

مفاهیم کلیدی

  • امام جواد
  • شجاعت
  • سخاوت

separator line

آموزش درس 9 هدیه ها چهارم ابتدایی کودک شجاع

برای شروع می توانید با تلفیق درس ادبیات از دانش آموزان بخواهید که یک قصه زیبا درباره یک کودک شجاع بنویسند و یا داستان، شعر و خاطره ای مناسب در این زمینه بیان کنند.

برای شروع می توانید با نصب چند تصویر از شخصیت هایی که بچه ها آنها را می شناسند و رفتارهایی شجاعانه از خود بروز می دهند از دانش آموزان بخواهید رفتارهایی که نشانه شجاعت اند را بیان کنند.

برای شروع می توانید از بچه ها بخواهید چند نمونه از موقعیت هایی را که شجاعت در خود آنها می تواند خوی پسندیده تلقی شود، را بیان کنند.

برای شروع می توانید برای این درس از کتاب فارسی سوم استفاده کنید و درباره شجاعت حسن امید زاده، از ریزعلی خواجوی دهقان فداکار و شهید حسین فهمیده برای آنها خوانده و درباره شجاعت هر کدام صحبت کنید و اجازه دهید در گروه های خود گفت وگو کنند و نتیجه را به هم گروهی های خود گزارش دهند و با هم تبادل نظر کنند.

برای شروع می توانید درس را برای بچه ها به صورت قصه تعریف کنید و یا از آن در قالب قصهٔ دیواری استفاده کنید.

برای شروع می توانید از بچه ها بخواهید با آمادگی قبلی قصهٔ درس را از قبل خوانده و در قالب قصه گویی همراه با نمایش بیان کنند.

برای شروع می توانید از فعالیت ایستگاه خلاقیت و اجرای قصهٔ درس به صورت نمایش و با هماهنگی قبلی با گروهی از دانش آموزان تدریس خود را شروع کنید.

separator line

حتماً بخوانید:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا