دسته‌بندی نشده

آموزش تصویری برای تزیین جام هفت سین 1402

آموزش درست کردن جام هفت سین فانتزی

برای تزیین سفره هفت سین خود می‌توانید از جام‌های زیبا با تزیینات دست ساز استفاده کنید. در این آموزش روش درست کردن جام هفت سین با تور، نخ کناف و روبان یاد داده شده است. در انواع مدل‌ سفره هفت سین، ۶ عدد ظرف در کنار سبزه برای قرار دادن سنجد، سماق، سکه، سیب، سیر و سمنو استفاده می‌شود. این ظرف‌ها معمولا کاسه‌های سفالی، ظروف مسی و یا جام‌های شیشه‌ای هستند. اکنون دلگرم روش درست کردن جام هفت سین را به صورت تصویری و گام به گام به شما می‌آموزد.

وسایل لازم برای درست کردن جام هفت سین

چسب چوب
جام شیشه‌ای
۲ الی ۳ متر نخ کناف به ازای هر جام
تور گیپور و یا تور ساده
دو مدل روبان
مروارید و یا نگین

عکس وسایل لازم برای درست کردن جام هفت سین

روش درست کردن جام هفت سین فانتزی

برای درست کردن جام هفت سین مدل فانتزی ابتدا تور را دور قسمت بالای جام بپیچید و به اندازه آن تور را ببرید. سپس قسمت بالای جام را به پهنای تور چسب چوب بزنید.

نکته: برای اینکه کار شما تمیز‌تر باشد بهتر است زیر قسمت بالای تور که حالت دالبری دارد را چسب چوب نزنید.

عکس روش درست کردن جام هفت سین فانتزی

به آرامی تور را روی چسب چوب بچسبانید و بعد با دست روی همه سطح تور بکشید تا کاملا به جام بچسبد و چین نخورد.

روش چسباندن تور جام هفت سین فانتزی

صبر کنید تا چسب کمی خشک بشود و تور برای ادامه کار جابه جا نشود. در این فاصله می‌توانید جام‌های دیگر را نیز تور بزنید.

درست کردن جام هفت سین فانتزی در منزل

قسمت پهنای پایین و پایه جام را می‌خواهیم با نخ کناف تزیین کنیم. برای این کار باید ابتدا پهنای پایه را چسب چوب بزنید، سپس از لبه آن نخ کناف را به حالت پیچ حلزونی (دایره تو در تو) روی پایه بچسبانید.

پاک کردن چسب اضافه جام هفت سین

توجه: بهتر است چسب چوب را یکباره روی همه جام نزنید، زیرا ممکن است زمان پیچیدن نخ به دور جام کمی طولانی شود و چسب‌ها خشک بشوند و زمینه کار شما را خراب کند.

وقتی قسمت پهنای پایه را با نخ پوشاندید، روی پایه و قسمت بالای جام نیز چسب بزنید و مانند قبل نخ کناف را به دور آن بپیچید. تا زیر قسمت تور بالای جام این کار را ادامه دهید.

تزیین پایه جام هفت سین فانتزی

نکته: می‌توانید کار چسباندن نخ کناف را از بالای جام و زیر تور سفید نیز شروع کنید. برای این کار باید جام را وارونه کرده و سپس کار چسب زدن و پیچیدن نخ کناف را انجام دهید.

اکنون تمام سطح جام پوشانده شده است و زمان تزیین روی آن است. برای این کار ما پاپیون دو رنگ را در نظر گرفته‌ایم. شما می‌توانید هر نوع تزیینی که مد نظرتان است را روی آن انجام دهید.

درست کردن جام هفت سین فانتزی با مواد ساده

در ادامه با هر رنگی که دوست دارید (ما در اینجا از رنگ بنفش استفاده کرده‌ایم) با روبان نیم سانتی‌متری یک پاپیون درست کنید، سپس با روبان تور یک سانتی متری یک پاپیون بدون آویز نیز درست کنید.

گره زدن پاپیون برای تزیین جام هفت سین

در انتها پاپیون بنفش را روی پاپیون توری قرار داده و بچسبانید و یا بدوزید. برای تزیین پاپیون می‌توانید از یک مروارید و یا چند عدد نگین کله قندی استفاده نمایید. بعد پاپیون را روی قسمتی که با نخ کناف پوشانده‌اید بچسبانید. بهتر است پاپیون حدود ۱ سانتی‌متر پایین‌تر از تور سفید چسبانده شود.

پوستر جام هفت سین فانتزی

به همین ترتیب بقیه جام‌ها را نیز تزیین کنید و از قرار دادن آن‌ها بر سر سفره هفت سین خود لذت ببرید.
اگه هنوز برای چیدمان سفره هفت سین خود به قطعیت نرسیده اید و دوست دارید ایده های دیگری را ببینید آموزش تصویری جهت ساخت ظرف نمدی را نگاهی بیندازید.

منبع : ستاره

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا