دسته‌بندی نشده

آموزش آسان و رفع لقی کاشی و سرامیک در منزل

رفع لقی کاشی

مواد لازم برای رفع لقی کاشی : چسب بتون (نوع تیوبی آن مناسب تر است) گان (gun) برای چسب (از ابزار فروشی ها به راحتی تهیه کنید) دریل وزنه دستمال تمیز اسفنج مخلوط آب و صابون.

نحوه انجام کار : در ابتدا باید کاشی لق را پیدا کنید، برای این کار هم می توانید از راه رفتن بر روی سطح کاشی ها کمک بگیرید و هم می توانید به آن ها ضربه بزنید، کاشی های لق صدای پوکی دارند. بعد از آن نوبت به استفاده از دریل می رسد، با استفاده از دریل در چهار طرف کاشی و یا کاشی های لق تان؛ درست روی درز و ملات ها سوراخ هایی را ایجاد کنید، دقت کنید چرا که عمق این سوراخ های نباید زیاد باشد تا به کف اصلی خانه برسد، عمق دو سانت کافی است.

ضایعات حاصل از دریل را می توانید با جارو برقی تمیز کنید، حالا نوبت آن است که چسب را توی گالن بگذارید و سر آن را داخل سوراخ های ایجاد شده با دریل بیاندازید و داخل سوراخ ها را پر کنید، بعد از آن باید وی کاشی ها را با وزنه بپوشانید، وقتی این کار را انجام می دهید مقداری از چسب ها بیرون می زند، به راحتی می توانید روی این چسب ها را با اسفنج آغشته به آب و صابون بشویید.

آموزش رفع لقی کاشی

قبل از انجام مراحل لق گیری سرامیک کف بهتر است اطلاعاتی نسبت به دلیل ایجاد این لقی کسب نمایید. همچنین پس از انجام لق گیری سرامیک کف نیز باید به برخی از موارد دقت بسیار زیادی کنید. مانند این که : بهتر است پس از لق گیری تا مدت معینی از رفت و آمد در محل لق گیری خودداری نمایید. اگر لق گیری در مکان های پر رفت و آمد قرار گرفته است، باید از برخی چسب های مخصوص برای چسبندگی مناسب سرامیک بهره ببرید.
بهتر است از افرادی برای نصب کاشی و یا سرامیکی که دچار لقی شده کمک بگیرید که از تخصص مناسبی برخوردار باشد. تجربه ی افراد در این موضوع می تواند از اتفاقات بعدی جلوگیری کند، بهتر است توجه بسیار ویژه ای به استفاده ی استاد کار از ضد یخ در ملات داشته باشید. استفاده از این محصول سبب می گردد که کاشی و یا سرامیک شما از انبساط و انقباضات دما ، کمتر دچار آسیب دیدگی گردد.

محکم کردن کاشی و سرامیک

نحوه رفع لقی سرامیک

یکی از مواردی که از اهمیت بسیار زیادی در لق گیری سرامیک کف برخوردار می باشد، استفاده از مصالح با کیفیت خواهد بود. استفاده ی مناسب از ملات در زیر سرامیک ها و کاشی ها سبب می گردد که کاشی و سرامیک ها، هر چند در معرض رفت و آمد بسیاری هم قرار بگیرند، دچار آسیب دیدگی کمتری شوند.

حتماً بخوانید:

یکی دیگر از مواردی که افراد باید به آن اهمیت بسزایی دهند، جابجایی مناسب کالاها از روی این سرامیک ها است. گاهی جابجا نمودن نادرست برخی از کالاهای سنگین وزن، آسیب بسیاری به این سرامیک ها وارد خواهند نمود. مورد دیگری که از اهمیت بالایی در نصب این سرامیک ها برخوردار است، استفاده از درزگیر ها خواهد بود. پر کردن فضای خالی در بین سرامیک ها سبب ایجاد مقاومت بیشتری در این محصولات خواهد شد.

تعمیر لقی کاشی

ابتدا باید سعی کنید به طور بسیار مناسبی سرامیک را از محل خود جدا نمایید. در برخی از مواقع ممکن است که سرامیک و یا کاشی شما دچار شکستگی شده باشد. در این صورت جدا نمودن سرامیک بسیار ساده تر انجام خواهد پذیرفت. اما در صورتی که سرامیک شما سالم است و فقط دچار لقی شده است با استفاده از ابزار مناسب اقدام به خارج نمودن سرامیک خواهید کرد.

تمیز کردن سرامیک جدا شده ، بسیار مهم خواهد بود. با این کار شما فضای مناسبی برای چسبیدن دوباره ی سرامیک ایجاد خواهید نمود. در این مرحله مواد مناسب ( ملات مناسب ) که بهتر است از چسب نیز استفاده گردد در زیر کاشی و یا سرامیک مورد نظر ریخته و سپس سرامیک را با توجه به خصوصیات نصب کاشی در محل مناسب قرار دهید. به عنوان مثال نصب سرامیک پرسلان دارای ریزه کاری هایی می باشد که باید قبل از نصب از آن اطلاع داشته باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا