دسته‌بندی نشده

آمادگی برای پدر شدن،چگونه برای پدر شدن آماده شویم؟

نکات مهم آمادگی برای پدر شدن

در این مقاله روش های آماده شدن برای پدر شدن بیان شده است که لازم است مورد توجه قرار گیرد :

تحقیقات خود را شروع کنید

شاید این پدر نباشد که کودک را از نظر جسمی حمل می کند ، اما این بدان معنا نیست که پدر بخشی اصلی از بارداری و تجربه تولد نوزاد نیست.
همین امر می تواند برای کسانی که از یک رحم جایگزین یا فرزندخواندگی استفاده می کنند نیز صادق باشد – قطعاً روش هایی برای درگیر شدن احساس پدر با نوزاد تازه وارد وجود دارد.
لازم است پدر در مورد مسائلی که همسرش در حین بارداری و پس از زایمان با آن روبرو خواهد شد تحقیق به عمل آورد تا در همه مراحل بتواند به خوبی از مادر و نوزاد حمایت به عمل آورد .

آمادگی پدر شدن

سالم باشید

قبل از به دنیا آمدن نوزاد زمان خوبی برای تمرکز بر سلامتی خود است. اگر به عنوان پدر سیگار می کشید ، سعی کنید آن را ترک کنید. نشان داده شده است که قرار گرفتن در معرض دود در دوران بارداری خطر بروز نقص مادرزادی قلب را در نوزادان افزایش می دهد.
همچنین تغذیه مناسب به نوزاد کمک می کند تا بدن شما آماده پشت سر گذاشتن چالش های پیش رو گردد . یا استفاده از برخی غذاهای غنی از فیبر و تقویت کننده سیستم ایمنی بدن خود را برای روبرویی با شرایط پیش رو آماده کنید .

درباره وظایف خود با همسرتان مشورت کنید

اکنون زمان خوبی برای شروع مشورت با همسرتان در مورد این است که قصد دارید چه نوع پدری بشوید . آیا هر دوی شما در امر شیردهی مشارکت کامل خواهید داشت ؟ (حمایت از پدر برای موفقیت در شیردهی بسیار مهم است!) آیا می خواهید کودک به محض رسیدن به خانه در تختخواب اتاق خود بخوابد؟ آیا هر دوی شما در خارج از خانه کار خواهید نمود ؟ برنامه شما برای مراقبت از کودکان چیست؟

نکات مهم آمادگی برای پدر شدن

انجام وظایف گروهی را شروع کنید

پس از توافق با همسرتان در مورد روش های نگهداری و مراقبت از نوزاد حالا زمان آن رسیده است که کار گروهی خود را شروع نمایید . اگر همسرتان که کودک شما را حمل می کند احساس خستگی کرده و با ویار صبحگاهی دست و پنجه نرم می کند ، کمک و آرامش بخشیدن شما به او به فرزندتان هم کمک خواهد نمود .

مراقبت از خانواده (مادر و فرزند ) در حوزه تغذیه ، نظافت از منزل ، بررسی روزانه نیازمندی های مادر و نوزاد گام های مهمی در انجام وظایف پدر به عنوان عضوی از گروه است .

درباره نوع پدری که می خواهید باشید تصمیم بگیرید

همه با پدر خود رابطه خوبی ندارند. اگر آنقدر خوش شانس هستید که پدری دارید که می خواهید دقیقاً مثل او باشید – این فوق العاده است.
اما اگر پدر خوبی نداشته اید ممکن است از نقش خود به عنوان پدر عصبی شوید. خبر خوب این است که شما باید تصمیم بگیرید که چه نوع پدری باشید .
الگوهای پدرانه خود را پیدا کنید. شما این نقش را از ابتدا خلق می کنید و این شما هستید که تصمیم می گیرید چگونه می خواهید در این نقش زیبا ظاهر شود.

وظایف پدر شدن

وظایف پدر

با سایر پدران ارتباط برقرار کنید

یافتن و ارتباط برقرار کردن با سایر پدران امری بسیار جالب است. مشورت با کسی که با چالش های پدرانه و مادرانه آشنا باشد ، به شما مجالی برای ارائه سوالات ، ابهامات یا صحبت هایی در مورد تجربه پدر شدن می دهد.

همراه همسرتان به مطب متخصص زنان بروید

ویزیت های قبل از تولد راهی عالی برای لذت بردن از بارداری و انتظار برای تولد فرندتان است. مطمئناً تجربه دیدن نوزاد آینده در سونوگرافی برای والدین بسیار خوشحال کننده است ، اما حتی سایر معاینات معمول نیز می تواند به پدر کمک کند تا با بارداری همسرش ارتباط برقرار کند و درباره آنچه انتظار دارید بیشتر بدانید.

بپذیرید که زندگی جنسی شما ممکن است تغییر کند

پدر و مادر شدن قطعاً می تواند در زندگی جنسی و روابط زناشویی شما تأثیر بگذارد. گاهی لازم است در طول دروان بارداری به دلیل شرایط خاص مادر و جنین، برقراری ارتباط جنسی قطع گردد.
متخصصان توصیه می کنند که اولین رابطه جنسی پس از تولد نوزاد لازم است حداقل ۶ هفته پس از تولد نوزاد باشد .
تغییراتی مانند کمبود خواب ، شیردهی ، تأثیرات عاطفی ناشی از داشتن نوزاد تازه متولد شده ممکن است برقراری ارتباط زوجین را تحت تاثیر قرار دهد .
قبل از تولد نوزاد طرفین می توانند از راه هایی که هرگز آن را تجربه نکرده بودند با هم ارتباط برقرار می کنید و تجربه مشترک پدر و مادر شدن می تواند بسیاری از زوج ها را به هم نزدیکتر کند.
اما رابطه جنسی بعد از تولد نوزاد می تواند حتی برای بعضی از زوجین بهتر باشد.

توصیه های جدی برای قبل از پدر شدن

لحظه های مهم را جشن بگیرید

اغلب اوقات روند بارداری و جشن هایی مانند چیدن لوازم نوزاد بر روی فرد باردار متمرکز است ، اما پدر نیز بخشی از این امر است.
برای انتخاب وسایل برای نوزاد با شریک زندگی خود به خرید بروید. درباره احساس خود یادداشت هایی تهیه کنید. در طول بارداری نیز از عکس های زیادی بگیرید. مستند سازی از این لحظات بسیار مهم در آِینده بسیار خاطره انگیر خواهد شد .

برای آماده سازی وسایل و تدارکات پیش قدم باشید

قطعا برای ورود نوزاد به خانه اقداماتی لازم است تا فضا برای ورود او آماده شود و کارهای زیادی باید انجام گیرد . ممکن است دریابید که حضور داشتن در همه کارها لذت می برید یا اینکه فقط برای مدیریت بعضی از جنبه ها مناسب تر هستید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا