آشنایی با رشته ورزشی باسبال_60b5346ecce3b.jpeg
آشنایی با رشته ورزشی باسبال_60b5346ecce3b.jpeg

آشنایی با رشته ورزشی باسبال

ورزش باسبال

با سابال ورزشی نیست که فقط شما را به حرکت وادارد بگونه ای که حتی عضلات با سن شما را هم به حرکت درمی آورد .

این ورزش معمولاً به همراه موسیقی محلی آمریکای لاتین انسجام می شود .

باسابال احتمالاً یکی از ایمن ترین ورزشهایی است که بر روی یک زمین نرم انجام می شود .

هر گروه دربرگیرنده ۳ تا ۵ بازیکن میباشد که در دوطرف زمین بوسیله تور جدا شده قرار گرفته میشوند .

بازیکن شروع کننده در نقطه میانه زمین قرار میگیرد و توپ را درسمت مجموعه مقابل پرتاب می کند .

گروه مقابل می بایست توپ را در کمتر از ۸ ضربه برگرداند .

چنانچه توپ در زمین رقیب قرار گرفت یک امتیاز به تیم مهاجم داده میشود تا در نهایت تیمی که در سه ست زودتر به امتیاز ۲۵ رسد پیروز بازی خواهد بود .

تصویر

زمین بازی در این ورزش بر روی ترامپولین در سایز بزرگ می باشد.

نوشته های مشابه

هر تیم شامل ۳ تا ۵ بازیکن می باشد که در دوطرف زمین توسط تور جدا شده قرار گرفته می شوند.

بازیکن شروع کننده در نقطه وسط زمین قرار می گیرد و توپ را به سمت تیم مقابل پرتاب می کند. تیم مقابل باید توپ را در کمتر از ۸ ضربه برگرداند.

اگر توپ در زمین حریف قرار گرفت یک امتیاز به تیم مهاجم داده می شود تا درنهایت تیمی که در سه ست زودتر به امتیاز ۲۵ برسد برنده بازی خواهد بود.

این ورزش در کشورهای برزیل، آرژانتین، مکزیک، ترکیه، هلند، اسپانیا پرتغال، آلمان، فرانسه، سوئیس، پرتغال، یونان، اسلوانی، مجارستان، جمهوری چک، رومانی، اسرائیل، مصر، عربستان سعودی، قطر، کویت سنگاپور، شیلی، اکوادور، ونزوئلا، پاراگوئه و اتریش معرفی و ارائه شده است.

زمین بازی و تجهیزات:

زمین بازی 100 متر طول و 54 متر عرض دارد.

دروازه ها به اندازه 8/1 متر در 8/1 متر می باشد که شبیه به اندازه دروازه ها که روی یخ می باش.

دروازه ها در یک دوره محدوده دایره ای به قطر 5/5 متر قرار می گیرند.

در پشت این محدوده، منطقه ای به شکل × طراحی می شود. مهاجمان تیم در روی منطقه × قرار می گیرند.

هر کدام از بازیکنان می توانند یک نوع چوب بازی به اندازه در حدود 6/101 سانتیمتر تا 68/106 سانتیمتر یا 08/132 سانتیمتر تا 88/182 سانتیمتر را مورد استفاده قراردهند.

دروازه بان می تواند از یک چوب 6/101 سانتیمتر تا 88/182 سانتیمتری استفاده نماید.

سرچوبها در هر دو نوع چوب بلند و کوتاه باید در حدود 5/16 سانتیمتر یا بیشتر در پهن ترین قسمت و در حدود 5/6 سانتیمتر یا بیشتر در باریکترین قسمت باشد.

چوبهای بسیار پیشرفته دارای یک شفت فلزی که معمولاً از جنس آلومینیوم، تیتانیوم یا فلزات مرکب است، می باشد و سر آنها از پلاستیک سخت ساخته می شود.

شفتهای فلزی باید در انتهای خود دارای یک دسته نرم لاستیکی باشند.

بازیکنان باید کلاه ایمنی و دستکش و همچنین محافظ شانه و آرنج و گاهی اوقات محافظ قفسه سینه بپوشند.

شیوه بازی ورزش باسبال

فقط عاملی که برای کمپانی در این ورزش موجود هست این است که از انسجام این ورزش واقعاً لذت می برید . حقیقت امر این است که کاملاً مشابه به والیبال است .

به استثنای ترامپولینهای که بازی را مشابه به بسکتبال و حرکات ترامپولین می نمایند ، این ورزش کاملاً مشابه به والیبال است .

زمین این بازی ، چشم انداز ای از پیکرهای در حال جهش است که با حالتی پرهیجان با انجام حرکات آکروبات به بالا و پایین می پرند ; یک بازی آکنده از جست و خیز که بازیکنان آن همراه

با یک موسیقی ریتم پر از افت و خیز بر روی ترامپولین و صفحه های بازی بالا و پائین میپرند .

این ورزش مشابه به والیبال است ولی مقررات فوتبال ، ژیمناستیک و کاپوریا نیز در آن دخالت دارند . در هر طرف زمین بازی یک ترامبولین و چند مانع وجود دارد که با به کار گیری از آنان

بازیکنان میتوانند برای ضربه زدن به توپ به میزان کافی بپرند .

در این بازی ، هر مجموعه متشکل از سه تا پنج بازیکن هست . بازیکن مهاجم بر روی ترامبولین قرار میگیرد و دیگر بازیکنان نیز بر روی مانع ها بازی در نزدیکی وی قرار میگیرند . بازیکن تیمی

که سرویس می زند ، توپ را به هوا پرتاب می کند و تلاش می کند به آن ضربه ای وارد کند تا از روی تور زمین بازی عبور کند و به داخل زمین تیم رقیب اصابت کند .

تیم رقیب برای برگرداندن توپ به زمین مجموعه مهاجم صرفا میتواند تا هشت تماس با توپ داشته باشد . این تماسها می تواند با هر نقطه از بدها انسجام شود ( حداکثر تعداد برخورد با پا

یا این که رمز 2 برخورد ، حداکثر برخورد با دستها یک برخورد ) .

در طول یک مسابقه توپ دائماً در حال چرخش است چون هرکدام از بازیکنان مهاجم دائماً برای ضربه زدن به توپ در حال جهش بر روی ترامبولین می باشند . حمله وقتی آغاز می شود که

یکی از بازیکنان مدافع توپ را به سوی مسیری نشانه رود که مهاجم بتواند به آن ضربه بزند و توپ را از روی تور زمین در سمت دیگر بازگرداند . تیمی مهاجم تیمی است که توپ را در اختیار

دارد و تلاش می نماید که حمله را آغاز نماید .

تیم مدافع تلاش می نماید که جلوی ضربه مهاجم را بگیرد ، بازیکنان کنار تور زمین بالا میبرند و به بالاترین نقطه ای که میتوانند می رسند تا مانع از زدن ضربه به وسیله بازیکن مهاجم شوند .

در صورتی که توپ از بالا یا کنار وارد زمین شود بازیکنان مدافع برای دفع توپ با به کارگیری از ضربه ساعد و یا ضربه پا ، دفاع می نمایند .

بعداز یک دفع موفقیت آمیز تیم برای حمله آماده می شود . بازی به همین ترتیب ادامه مییابد تا این که توپ به داخل محدوده امتیاز اصابت نماید .

زمانی که توپ به سطح میدان اصابت می نماید ( کف ترامبولین یا موانع بادی ) و از تمام مدافعان عبور می نماید ، مجموعه مقابل تور صاحب یک امتیاز می شود تیم مهاجم ) اصابت ضربه به ترامبولین سه امتیاز دارد .

اصابت ضربه به موانع بادی یک امتیاز دارد به استثنای حالتی که توپ با دیواره باسبال برخورد نماید ( حلقه بادی دور ترامبولین ) . وقتی که توپ با دیواره باسبال برخورد نماید ، بازی ادامه می یابد .

تیمی که امتیاز میگیرد ، سرویس میزند .

چنانچه تیمی که امتیاز گرفته ، به نقطه قبلی سرویس بزند ، همان بازیکن قبل می بایست این کار را انجام دهد .

چنانچه به نقطه قبلی سرویس نزند ، بازیکنان تیم در جهت حرکت عقربه های ساعت جای خویش را تغییر میدهند .

هر تیمی که درست اول 25 امتیاز را کسب کند بازی را ادامه می دهد و تیمی که دو امتیاز جلوتر با شما در یک بازی سه ست انجام می شود.

باسابال بازی با توپ است که بین ۲ تیم انجام و ترکیبی از والیبال، فوتبال، ژیمناستیک و کاپوریا محسوب می شود.

زمین بازی، ترکیبی از صفحات بادی و ترامپولین است که توسط یک تور به ۲ قسمت تقسیم می شود و آماده کردن زمین برای شروع بازی حدود ۴۵ دقیقه طول می کشد.

ز آنجا که این ورزش جدید است زیاد نباید آن را جدی گرفت و برای آن هنوز جام جهانی و تیم ملی به وجود نیامده است.

تنها علتی که برای شرکت در این ورزش وجود دارد این است که از انجام این ورزش لذت می برید.

زمین این بازی، منظره ای از پیکرهای در حال جهش است که با حالتی پرهیجان با انجام حرکات آکروبات به بالا و پایین می پرند، یک بازی پر از جست و خیز که بازیکنان آن همراه با یک موسیقی ریتمیک پر از افت و خیز روی ترامپولین و صفحات بازی بالا و پایین می پرند.

به نظر می رسد باسابال ورزش مفرحی باشد.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.