اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
آشنایی با خودروی لکسوس NX هفت کلید_60b52d0e97ec5.jpeg
آشنایی با خودروی لکسوس NX هفت کلید_60b52d0e97ec5.jpeg

آشنایی با خودروی لکسوس NX هفت کلید

به گزارش سایت خبری ساعد نیوز، لکسوس NX از لحاظ آپشن در قالب مدل های متنوعی به دست مشتریان ایرانی رسیده است و بسته به مبدا سفارش، می توان نسخه های مختلف این خودرو را با آپشن های گوناگون در بازار یافت. نمونه های فول آپشن لکسوس nx موجود در بازار ایران، عمدتا در سمت چپ غربیلک فرمان و مقابل پای راننده علاوه بر دو کلید برای تاشدن برقی صندلی های عقب، دارای ۷ کلید مجزا هستند که هرکدام از این کلیدها جهت راه اندازی یک سیستم ایمنی یا رفاهی مورد استفاده قرار می گیرند. بر همین اساس، نسخه هایی از لکسوس nx که به این هفت آپشن رفاهی ایمنی مجهز باشند، میان فعالان بازار و کارشناسان به هفت کلید مشهور هستند.

عمده لکسوس های ان ایکس ۷ کلید موجود در ایران با مبدا سفارش عمان یا کانادا به بازار راه یافته اند. مدل های سفارش آلمان نیز به تعداد محدودتر با ۷ کلید در کشور یافت می شوند. در ادامه، هر یک از کلیدهای لکسوس nx و وظیفه آن ها را به صورت مجزا تشریح خواهیم کرد:

کلید اول: نوربالا اتوماتیک

پس از فعال کردن این سیستم، زمانی که چراغ ها در حالت نوربالا قرار دارند و یک اتومبیل از سمت مقابل به خودرو نزدیک می شود، نور چراغ به صورت اتوماتیک در حالت نورپایین قرار می گیرد و بعد از عبور خودروی روبه رو، مجددا به حالت نوربالا بازمی گردد.

تصویر
طراحی ظاهری لکسوس nx

کلید دوم: سنسور پارک جلو

با فعال کردن این سامانه، حس گرهای نصب شده در قسمت جلوی خودرو به واسطه انتشار هشدارهای صوتی یا بصری، از برخورد سپر و سایر قسمت های پیشانی خودرو با مانع، دیوار یا خودروی پارک شده در جلوی اتومبیل پیشگیری خواهند کرد.

کلید سوم: رادار هشدار نقطه کور

با فشردن این کلید، سیستم پایش گر نقاط کور بخش انتهایی بدنه خودرو فعال می شود و درصورت نزدیک شدن هرگونه خودرو یا موتورسیکلت از این زوایا، راننده را از طریق بوق و چراغ هشدار روی آینه های جانبی آگاه خواهد ساخت.

کلید چهارم: درب صندوق عقب برقی

با فشردن این کلید، می توان به صورت الکتریکی در صندوق عقب را باز کرد.

کلید پنجم: رادار جلوگیری از تصادف

به واسطه فشردن این کلید، سیستم هشدار تصادف فعال می شود و به وسیله حسگرهای پیشرفته نصب شده در پشت آینه وسط، به طور دائم فاصله خودرو تا موانع پیش رو و اتومبیل های مقابل را مورد پایش قرار می دهد. اگر خودرو بیش از حد به مانع مقابل نزدیک شود، این سیستم به راننده هشدارهای لازم را ارسال خواهد کرد و در صورت عدم اقدام به موقع راننده، سامانه به طور خودکار سیستم ترمز را فعال کرده و مانع از برخورد با جسم مقابل خواهد شد.

کلید ششم: دف-لاک

گرچه لکسوس NX به هیچ وجه یک شاسی بلند آفرودی محسوب نمی شود، اما با فشردن کلید مربوط به دف لاک می توانید باعث انتقال کاملا یکسان نیروی موتور بین محورهای جلو و عقب شوید. از این طریق در صورتی که بخشی از خودرو به طور مثال چرخ های عقب در یک چاله کوچک یا گل ولای گیر کرده باشند، با فعال کردن این آپشن می توانید به راحتی از این موقعیت آزاردهنده خارج شوید.

نوشته های مشابه

نکته: لکسوس های NX300h فاقد قابلیت دف لاک هستند و به جای دفلاک، از کلید مربوط به گرمکن فرمان بهره می برند.

تصویر
طراحی ظاهری لکسوس nx

کلید هفتم: گرم کن فرمان یا دوربین ۳۶۰ درجه

همان طور که اشاره شد، عمده لکسوس های nx هفت کلید موجود در ایران، سفارش کانادا یا عمان هستند و تمایز این دو مدل به وجود کلید گرم کن فرمان در مدل سفارش کانادا بازمی گردد؛ این در حالی است که نسخه سفارش عمان، گرمکن فرمان ندارد و در عوض، به دوربین ۳۶۰ درجه و سقف پانوراما مجهز شده است.

ناگفته نماند که معدود مدل های سفارش قطر به ۸ کلید معروف هستند و هر دو آپشن گرم کن فرمان و دوربین ۳۶۰ درجه را در مجموعه کلیدهای خود جای داده اند. علاوه بر مدل های فوق، نمونه های فول آپشن ۹ کلید لکسوس nx نیز به بازار کشور راه پیدا کرده اند که علاوه بر ۷ کلید اشاره شده در بالا (سفارش عمان)، دو کلید ویژه صندلی های تاشونده برقی عقب نیز روی داشبورد خود در پنل سمت چپ غربیلک فرمان جای داده اند. ناگفته نماند که این مدل ها به جای سنسور پارک جلو به حسگر ۳۶۰ درجه پارک مجهز هستند.

منابع سایت

بخشی از محتویات سایت با توجه به اجازه نامه موجود در بخش کپی رایت سایت های زیر از این سایت ها جمع آوری شده است اگر محتوایی از سایت شما اینجا منتشر شده است و منبع ذکر نشده است به ما از طریق نظرات اطلاع دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.